318i E46 motor N42


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ja sam imao n42 1.8 2002., kazem imao, hvala bogu... Eto, takav je...

sad imam m43 1.9 i pevam kad odem da servisiram auto...

n42 sam prodao, jer je, prilikom zamene antifriza ostetio dihtung glave, prodat u takvom stanju... Ako mi neko kaze da to ne moze da se desi, na n42, vidite, moze

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Ja imam kompakta N42 2002. godište, (vlasnik od 2007.) i moj zaključak je sledeći:

Jedina dva problema oko posedovanja BMW-a su u citatima donja dva posta. Ne može i ne treba svako da vozi BMW...

Svako se brate smatra kompetentnim i stručnjakom da se nakenja, a dok sam slušao takve nabacao sam se para i para na kojekakve sitnice i bespotrebne gluposti. Promenio sam svaku gumicu, crevce i dihtung na motoru jer ni jedan majstor u Srbiji nije mogao da prepozna da se radi o separatoru ulja od bednih 3000 dinara.

Hoćeš polovan auto? -Spremi se malo da uložiš u nedostatke.

Hoćeš jeftin BMW? -Spremi se da mu robuješ.

Kraj priče, ćao zdravo.

Uvezi iz Nemačke, Švice, Holandije, Belgije dobro održavan N42 sa kilometražom ispod 150-200.000km pa se žali na njega...

Ali definitivni problem u Srbiji je sto gulija hoce da stavi dupe u BMW a za popravke nemaju para,srgaju auto i kad ga prodaju dalje coveku koji ga kupi smuci se i zivot i BMW

...a neke koji se ovde busaju da su majstori, a rade pod nekom sljivom u nekom selu u Zapadnoj Srbiji....

Hoćeš jeftino održavanje? Kupi Fiata.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Koji je onda najbolji motor za e46? Ja sam mislio da je taj N42 od 110kw.

Vredi li N42B18 ako snaga nije toliko na prvom mestu, opet i on ima vanos?

Još sam na netu našao da N52 sa 110kw ima alu blok i nikasil u cilindrima koji strada usled lošeg goriva.

Jedino mi nije jasno šta su hteli da urade sa 1.8 M42 koji ima 16V i 3 konja manje od 1.9 M43 :unsure:

Dizele nisam i neću da pominjem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To sam čuo, zato su se u Ameriku valjda slali sa blokom koji nije od aluminijuma, ja sipam euro benzin, on ima manje sumpora...ali generalno znači nema nekih problema?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...