Recommended Posts

Ovako, desava se sljedece: grijanje i temperatura funkcionisu odlicno, medjutim ubrzo nakon paljenja ventilatora stakla pocinju da magle i sajba je masna, ne moze se izbrisati krpom. Gubi tecnost u hladnjaku, i imam mokar vozacev tapacirung ispod nogu. Vjerovatno je propiskio mali hladnjak. Neke savjete za rijesiti problem,osim da se djubre zamijeni???

PS Sipao sam ono u hladnjak za zacepljavanje,malo je umanjilo problem, ali jos uvijek zeza

Link to post
Share on other sites

Fazon je sto je bmw FL, izgleda da moram cijelu tablu vanka. Jos da imam vremena :-)...

Jedno pitanjce jos, posto je skoro ugradjivan plin, pa su dirkali ona crijeva, jel moguce da je mozda crijevo spalo ili tako nesto

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 years later...
  • 5 months later...

ako ti je bmw e30 vadjenje izgleda ovako:

ispod haube odvrnes ona 4 sarafa gde stoji motoric za grije, kad to siknes vidjeces jos 4 sarafa msm da su 10ke, odvrnes njih oni ti drze kuciste grijanja.

Onda u autu poskidas one plastike sve okolo sto imas, popustis tablu ne moras da je vadis, samo odvrnes 5-6 sarafa sto je drze ne znam ni ja tacno koliko ima. imas po dva sarafa sa strane, imas jedan ispod volana ne mogu da se sjetim tacno. ja je nisam vadio i nisam skidao ni volan. zadignes je koliko mozes i izvuces komplet kuciste zajedno sa malim hladnjakom. naravno da ima prosla previse, trebas te cjevcica da provjeris kad su ti postavljali plin moguce da ti je pukla plasticna cijev od malog hladnjaka gdje stoji elektroventil. onda unutra imas mnogo toga da poskidas, sve plastike okolo pa one zakackice gde stelujes grijanje hoces na sajbu ili dole da duva itd one su mi najgore sa onim sajlama naravno imas i instalacije da iskopcas ali zavrsi se za par sati :) i nemoj da uzimas nikakav drugi mali hladnjak dok taj ne izvadis. ja sam tako uzeo pa mi nije odgovarao. ima ih razliciti. e sad zavisi koja ti je cijev pukla i gdje gubi vodu. ako je cijev problem najbolje da nadjes orginalnu istu ako vec nemas moze privremeno da ti pomogne crijevo i dvije selne ako je moguce staviti. zavisi gdje ostecenje.

Link to post
Share on other sites