BMW 520i e60 kako ugraditi neke dodatke? telefon i slicno


Recommended Posts

Ljudi, recite mi samo ali da se ne smejete :)

da li postoji mogucnost da se na e60 dodaju neke opcije koje nemaju i jer to neki komplikovan proces ili je jednostavan.

Iskreno do skoro nisam ni znao da onaj displey na sredini nema kod svih iste funkcije :) vec sam mislio da je kod svih identicno i onda danas vidim da na primer ima opcija za telefon ali da nije dotupna na ovom vozilu, onda nema navigaciju i sada ne znam gde mogu videti sta jos ima taj srednji displey?

jel se to samo prikaci na displey ili sta god ili jednostavno bi moralo sve da se menja? jos nisam kupio taj auto pa da znam sta da ocekujem.

Hvala unapred na odgovoru ako neko zna?

Link to post
Share on other sites

Sve je moguce, ali nije lako.

Ako bash zapnesh da neshto ugradish, moguce je, ali za poprilichnu sumu evrica.

Shto se tiche evropskih modela e60, imash Business i Professional navigaciju.

Professional navigacija je bolja, ima shiri ekran, bolji audio sistem, a lako ju prepoznash po 2 DVD uredjaja (Business ima samo jedan).

Dakle, ako kupujesh, gledaj da kupish za Professional navigacijom. Ja imam craddle tj postolje za telefon u mome , i telefon se vezhe sa autom preko blutooth-a.

To nije standardna, nego dodatna oprema, ali je moguce instalirati naknadno. Mozhesh spojiti bilo koji noviji telefon, ali za punjenje, morash imati adapter za tachno taj tip telefona, shto je glupo, jer kad sam trazhio adapter za iPhone, cifra je bilo oko 150E.

Kad povezhesh telefon na sistem, auto chita telefonski imenik, i mozhesh da pozivash telefon preko iDrive ili komandama sa volana. Mozhesh i da pozivash glasom takodje (to je dodatna oprema), imam ja to, ali je Njemachka verzija, i auto me slabio razumije, jer ne govorim techno Njemachki prankster2.gif

Sve shto zhelish da ugradish dodatno, odrace te... pa ako bash zhelish, ti ugradi biggrin.gif

Link to post
Share on other sites

Hvala ti puno na ovim informacijama, bas mi znace. Danas sam kupio auto e60, i mislim da ima onaj manji ekran. Vidim da u naslonu za ruku ima mesto za telefon ali telefona nema. To mi ne deluje kao neka komplikovana prodecura ali kao sto ti kazes treba sigurno neki adapter, ja isto imam iphone :)

Link to post
Share on other sites

Ma ne treba ti taj craddle uopshte, on ti je samo za punjenje. Komunikacija sa telefonom ide preko bluetootha, ne mora telefon da bude u postolju. Imash u meniju "Communication" na iDriveu pa onda vidi da uparish telefon preko bluetootha sa autom..normalno ako imash bluetooth, jer je to isto dodatna oprema :)

Link to post
Share on other sites

Probaj u Delti, oni bi trebalo to da mogu da odrade. Ja sam vishe van Srbije, tako da auto odrzhavam vani, rijetko odem u Deltu.

U zvanichnom BMW servisu u Sloveniji, znam da mogu sve, samo je dosta skuplje nego u Srbiji.

Link to post
Share on other sites

Ja sam taj ULF modul izvadio da bih imao vise mesta i telefon mi i dalje radi preko blu tuta super i bez te djunte. Izgleda da je to samo stalak za tel. U sustini, trebalo bi da u meniju imas opciju za ukljucivanje blu tuta i uparivanje uredjaja. Ako to nemas onda trazi nekoga ko moze to da ti ugradi.

Link to post
Share on other sites

Pa da da, to i trazim. Ja ne mogu da udjem u meni jer pise da mi to nije instalirano.

da se obratim BMW-u na taj i taj broj ako zelim da mi mi ugrade ili sta vec.

E sada pitanje je ko to zna osim delte?

provericu sutra bas u delti koliko bi oni trazili..

Link to post
Share on other sites

proverio sam danas u delti,

kao ne moze se uzeti samo bluetooth odnosno telefon nego za moj model on ide u paketu sa navigacijom i to iznosi ''samo'' 3500 eura odnosno 347 000

zahvalio sam im se na ljubaznosti i to je to :)

ako neko ima informaciju gde postoji mogucnost povoljnijeg ugradjivanja neka se javi :)

Link to post
Share on other sites

proverio sam danas u delti,

kao ne moze se uzeti samo bluetooth odnosno telefon nego za moj model on ide u paketu sa navigacijom i to iznosi ''samo'' 3500 eura odnosno 347 000

zahvalio sam im se na ljubaznosti i to je to :)

ako neko ima informaciju gde postoji mogucnost povoljnijeg ugradjivanja neka se javi :)

I necesh da ugradish?? Ne zezaj laugh.gif

Link to post
Share on other sites

moram i ja da pitam nesto, koja je razlika izmedju malog ekrana i velikog osim toga da veliki ima profi navigaciju a ovaj ne? jel veliki ima vise funkcija, bolju muziku? i dali moze da se uzme npr polovan veci ekran i ugradi gde je bio manji , kolika je to zajebancija?

hvala

Link to post
Share on other sites

moram i ja da pitam nesto, koja je razlika izmedju malog ekrana i velikog osim toga da veliki ima profi navigaciju a ovaj ne? jel veliki ima vise funkcija, bolju muziku? i dali moze da se uzme npr polovan veci ekran i ugradi gde je bio manji , kolika je to zajebancija?

hvala

Drugachiji je audio sistem, bolji zvuk ima. Veliki ekran ima grafichku navigaciju (mape) i bolju pokrivenost mapama, a manji samo strelice. Mislim da na manji ne mozhe da ide TV , a na veliki mozhe. Isto tako, glasovne komande na manjiem su samo za telefon, dok na velikom mozhesh skoro sve da kontrolishesh glasom. Vjerovatno josh ima razlika.

Link to post
Share on other sites

moram i ja da pitam nesto, koja je razlika izmedju malog ekrana i velikog osim toga da veliki ima profi navigaciju a ovaj ne? jel veliki ima vise funkcija, bolju muziku? i dali moze da se uzme npr polovan veci ekran i ugradi gde je bio manji , kolika je to zajebancija?

hvala

i mene zanima pogotovu ovaj drugi deo da li je na primer veci ekran moze ugraditi gde je bio manji i kolika je to zajebancija :)

nadam se da ce neko odgovoriti :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Imam i ja jedno pitanje pa ako moze odgovor,imam malu navigaciju i imam postolje za neki telefon stvarno ne zanm koji je u pitanju,ja ima HTC pa dal ima neke sanse da se povezem telefon sa kolima ??

Link to post
Share on other sites

Imam i ja jedno pitanje pa ako moze odgovor,imam malu navigaciju i imam postolje za neki telefon stvarno ne zanm koji je u pitanju,ja ima HTC pa dal ima neke sanse da se povezem telefon sa kolima ??

Udjesh u Communication meni i ako imash opcije da ukljuchish/iskljuchish bluetooth onda mozhe. Svaki telefon koji ima bluetooth u sebi mozhesh da povezhesh, ali necesh imati pristup imeniku kod svakoga. A to postolje ti je samo za punjenje, nema veze sa komunikacijom.

Link to post
Share on other sites

pa nemam tu opciju za bluetooth,imam to kao imenik , pa kako je onda predhodni vlasnik koristio kontam da jeste (to je toliko ruzno i veliko postolje valjda bi ga skino da nije koristio ) ?? dal se moze ubacit ta opcija za bluetooth ? i gledam po youtube pa naisao sam na dosta klipova koji imaju navigaciju IGO dal je to moguce ???

Link to post
Share on other sites

pa nemam tu opciju za bluetooth,imam to kao imenik , pa kako je onda predhodni vlasnik koristio kontam da jeste (to je toliko ruzno i veliko postolje valjda bi ga skino da nije koristio ) ?? dal se moze ubacit ta opcija za bluetooth ? i gledam po youtube pa naisao sam na dosta klipova koji imaju navigaciju IGO dal je to moguce ???

Prochitaj pochetak ove teme, chovjek je isto pitao kao i ti. Ne znam za iGo, ako mozhe, budzhi se, nema veze sa bmw-om

Link to post
Share on other sites