POTROSNJA BMW VOZILA


Recommended Posts

On Wednesday, August 02, 2017 at 3:40 PM, Uzicanin said:

Ja sam ovih dana malo testirao.. Deonica Uzice-Obrenovac-Novi Beograd(Voznja po NBg nekih 40ak km)-Obrenovac-Banja Vrujci-Uzice i prosecna potrosnja je 5.6l sa nas 4 u kolima i ukljucenom klimom u 90% vremena. Neka normalna voznja, jedino sam na auto putu malo ostrije vozio 

Jel to po bordu?

Ja sam presao 1000km po brdsko planinskim predelima Bosne i cep cep kaze 6.1, a bord 4.8l

Link to post
Share on other sites
  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeli neko imao situaciju da mu bord pokazuje dosta vecu potrosnju nego sto jeste. 530da e60 od kad sam ga uzeo konstano stoji potrosnja 11-12 litara koliko god ga resetujem a mjerenje cep-cep mi pokazuje oko 8.5l potrosnju

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Potrosnja po bordu je manje vise estimacija jer se meri preko senzora u sistemu ubrizgavanja, pa ima faktor koji koriguje tu informaciju sa senzora i on se moze podesiti preko obc-a.

 

TEST-NR. 20 

KVBR: 1000 

This "test" is actually a way to adjust the OBC's fuel consumption factor. There's a sensor in the fuel injector system that indicates fuel consumption back to the OBC. This "KVBR" value is used to calibrate that sensor using the following process: 

1. Reset one of the OBC mileage indicators and the trip odometer, and fill your tank. 

2. Record the actual fuel consumption for your car over a long period (one to two months at least). 

3. Divide this reading into the trip odometer value to calculate your actual mileage. 

4. Divide this result by the OBC indicated mileage over the same period and multiply by 1000. 

You now have your fuel consumption factor. To enter the factor into the OBC, get into Test 20 and press Reset. This will start the KVBR value counting down. It will count down to 750, then start over at 1250. A crude user interface to be sure, but it works. 

You probably don't need to change the KVBR value; the default value of 1000 should be accurate. And if your calculated fuel consumption factor is outside the 750***65533;1250 range, there's probably something wrong. 

Link to post
Share on other sites

Pazi dosta faktora utice na "disbalans" realne i bord potrosnje, za pocetak gustina goriva koja nije ista od pumpe do pumpe a koju auto ne moze da izmeri precizno, dalje temperatura utice na isparenje goriva koje se takodje ne izmeri, leto zima, da li auto uzima u obzir i nivo rezervoara, itd. Zato i postoji taj faktor sa kojim se poravna potrosnja na bordu sa realnoscu :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jel neko uspeo ovo da podesi, ja kad udjem u test 20 nista se ne desava.

E46 3.0i 2000 karavan mi laze za neke 2l.

 

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Meni e39 530d automatik potrosio veceras preko 40L od Beograda do Uzica i nazad, 400km. Nedelja vece, nema guzve i mnogo preticanja, rezim 80-100 u odlasku, 100-130 km/h u povratku. Preterano po svakom kriterijumu.

Ima li neko savet odakle da pocnem sa resavanjem problema?

Link to post
Share on other sites

Prvo proveri racve na diznama,mozda su popustile pa pustaju gorivo gore po motoru. To se vidi okom

Posle zakaci dijagnostiku i proveri dizne,mozda neka naliva.

U tom rezimu voznje na ovoj temperaturi,netreba da trosi vise od 7-8l/100km

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bmw e87 120d 163ks
Po mojoj nekoj racunici a vozim ga po gradu 90%, za malo vise preko 4000 predjenih kilometara za ova 4 meseca koliko je kod mene,potrosnja ide od nekih 8l do 10l dizela,zavisi od voznje,retko kad ispod 8l,bord zakuca i drzi stalno na 9.8 - 10l dizela,nekad 10.2
Kada resetujem bord pokazuje jedno vreme potrosnju od 6,5l pa 7l ali cim ga par puta opalim po gasu a vuce me [emoji23] prebaci preko 8l i vise ne skida ispod toga [emoji23]

Otvoren put tek cu da testiram i bas me zanima.
Nadam se da je ovo normalna potrosnja za grad,kao sto sam gore napisao.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Normalna je , posebno za grad. Meni 320d trosi oko 7.5 ali lagane voznje sa ponekim stiskanjem, ali nije to strogi centar, cesto sam po NBG, na AP i slicno. A lazljivi bord pokazuje oko 5.5l, nisam jos probao e46/39 gde bord ne laze ali onako bezobrazno.

Link to post
Share on other sites

E34 M50 2.0, sekvent - dugo gofina kod mene, sve redovno održavano, prosek na otvorenom 10 lit, u gradu oko 15 lit. S obzirom da pretezno vozim na otvorenom (70%-30%) potrosnja do sada izmerena (a redovno pisem kilometrazu i broj nasutih litara) je oko 12 lit. Vozim umerenim intezitetom, uvek nesto malo preko ogranicenja. Zimi se podigne na 12,5 npr, leti nesto ispod 12 lit. Bord i pokazivac na tabli pokazuju bas te vrednosti. E sad, zasto zimi trosi malo vise (mozda gume zimske sa bas dubokom sarom, prilicno neekonomicne,  celicne felne...?) ne znam, ali reklo bi se da na nivou godine ne prelazi 12 lit plina. To je onda otprilike nesto vise od 10 lit benzina, s obzirom da je plin po zapremini 15% laksi. :) Drugar sa 2,5 motorom, isto M50 oko 10% manje. :)

 

Link to post
Share on other sites

Isti motor isto sekvent plin.
Plin na otvorenom 10lit. a grad (Bg) 15lit.
Benzina grad 12lit tu negde
Sve je to normalna voznja sa tu i tamo jacim gasom :) koliko moze taj motor na ovu karoseriju :D

Sent from my (S' mobilni) LG

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Koliko bi trebao ovaj moj 120d 163ks na autoputu da trosi?
Znaci normalna voznja 120-130km na cas.
Bgd-Nis

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Sada ima vec malo duze da vozim ovaj auto.

Voznja mi je okvirno 75% otvoreno. 25% nekad I manje grad.

Potrosnja oko 6.5-6.9 uvek sipam do cepa pa racunam.

Na otvoreno voznja onako, oko propisa malo preko :D grad nikakva jurnjava I razvlacenje, vec normalno kako mi put daje.

 

Link to post
Share on other sites