POTROSNJA BMW VOZILA


Recommended Posts

4 hours ago, marko13 said:

Sada ima vec malo duze da vozim ovaj auto.

Voznja mi je okvirno 75% otvoreno. 25% nekad I manje grad.

Potrosnja oko 6.5-6.9 uvek sipam do cepa pa racunam.

Na otvoreno voznja onako, oko propisa malo preko :D grad nikakva jurnjava I razvlacenje, vec normalno kako mi put daje.

 

Ne znam za klimu ili ne (ni ja ne gasim klimu), moj od 150hp trosi toliko (ista razmera otvoreno / grad - uzmi dodaj koji %). Tako da po mom misljenju, to je ok. Moj hoce i 7 da prebaci (zavisi od procenta gradske voznje). Da napomenem, na autoputu 120 km/h ne prelazim (bar od rampe do rampe :) ). Svoju glavu vozim, pa ni na regionalnim putevima ne divljam (sto bi se reklo, malkice preko ogranicenja :D ).

Ispod 6 sam ga naterao jedino na more kada sam isao (sa grckim dizelom je trosio oko 5,nesto / cep do cep). U gradu dize preko 8 bez problema (ako je samo grad).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da vozim samo grad ovaj auto bi bio promasaj veka. Tacno vidim da ispod 8-9 ne bi isla. Sto je suludo.

Takodje nevezano za potrosnju a izludjuje me kod dizela pogotovo ovog sa 6 brzina jeste trazi cesto menjanje brzina. To me izludjuje.

Blazen benzinac, vozio sam moj 2.5 samo do trece brzine, ne mozes I ne treba ti vise po dnevnim gradskim uslovima. A ovaj, samo saltaj saltaj ko debil.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, marko13 said:

Da vozim samo grad ovaj auto bi bio promasaj veka. Tacno vidim da ispod 8-9 ne bi isla. Sto je suludo.

 Takodje nevezano za potrosnju a izludjuje me kod dizela pogotovo ovog sa 6 brzina jeste trazi cesto menjanje brzina. To me izludjuje.

Blazen benzinac, vozio sam moj 2.5 samo do trece brzine, ne mozes I ne treba ti vise po dnevnim gradskim uslovima. A ovaj, samo saltaj saltaj ko debil.

Ja se saltanjem ne bavim :D:D:D 

Link to post
Share on other sites

Jel si kupio auto sa manuelnim da bi kukao zato sto nemas auto sa automatskim menjacem ? ?

Link to post
Share on other sites

Iskreno hteo sam automatik. 

Ali znas kako je kada se kupuje polovan auto. Gledas kakav je itd, ne biras ti paket opreme kao da si otisao u salon po nov. Ne biras boju I to vec sta izleti da mislis da valja.

A svakako mislim da bmw 10+ automatik nije pametno resenje. Uz svo duzno postovanje nije to mecka!

Za novije 3-5god nisam imao.

Link to post
Share on other sites

Aha, primetio sam na forumu. Vise para su potrosili na remont nego sto im kola vrede I opet nesto tuc muc.

Neka, bmw manuelni. U nekoj temi smo pisali to vec a ko poznaje nekog ko radi menjace neka pita sta mu vise dolazi procentualno I sve ce mu biti jasno da ne bude da ja pricam gluposti.

 

Link to post
Share on other sites

Ne znam za vas, ali ja ne planiram da radim remont ako (da ne kažem kada crkne). Drugi polovan i rokaj kokaj. Za 400 - 600€ koliko se kreću, opet bi pre rizikovao nego da mu radim remont (pod pretpostavkom da je remont 1-2k €) i da posle šizim i vilenim sto opet ne radi. I na kraju me izađe kao auto. Ili to, ili stranac pa transplatacija :) ostalo na kilu.

Za sada nemam problema. Nikada nisam ni imao problema (što ne isključuje da neću imati). Imao sam kockicu matoru ko biblija sa automatskim menjačem, nikad problem nisam imao.

Stiče se utisak ovde na forumu kao da svaki automatik ima neki problem, i da to vise hebe nego sto radi. Slažem se da postoje problemi, ali obicno ljudi na forumu samo izlazu probleme.

Statistika je kao tange, pokazuju mnogo a ne otkrivaju ništa :D 

Link to post
Share on other sites

Samo sam preneo ono sto sam cuo od nekih servisera. Posto sam se raspitivao dok sam trazio kola. Zamalo da kupim neki mercedes C220 koji je naravno automatik.

A info je da je mecka za tri lige ispred sa menjacima..

Sto se tice tih starih menjaca tu nema frke nikakve, samo menjas ulje. Kao automatik na E36 to nece crci 100god. Ali sto noviji to gori! Jesu brzi ali "brzo i traju" :)?

 

Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio za mecku, znam coveka koji je 2006.imao cls-a i na nekih 200k je poceo ozbiljno da mu trza menjac kad je hladan. Definitivno mislim da su stariji menjaci bolji, mada me ponekad nervira moj sto je spor odnosno nije spor vec menja na visim obrtajima od ovih novijih menjaca, ali sam siguran da je dugotrajniji.

Link to post
Share on other sites

Ma imas primera za sve. Ali ja pricam sta cujem I sta kazu majstori.

Ti stari su dugovecniji svakako. Ali spori I jaca potrosnja osetno.

Samo obrati paznju po ulici, parkinzima koliko vidjas automatika a koliko mecki I to svih godista, od devedesetih pa na ovamo.

E36 je retkost videti automatik bas. Dok mecke tih godina iz C klase da kazem ista klasa kao e36 koliko hoces automatika.

Link to post
Share on other sites

Glupo je sada da se vracam, to sam radio pre 25god. :)

To sto kazem da mecka ima bolje menjace sto bih vozio bajs... svasta.

Zato sam I uzeo manuelni bmw.

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, StunterSM said:

Bolje bicikl kupi pa lagano, kad spadne lanac prebaci se na rolere

Bicikli lanac mozes da namestis i u voznji ;) Redovno to rade na trkama :)

 

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, marko13 said:

Glupo je sada da se vracam, to sam radio pre 25god. :)

Ja bi rado menjao put na posao bajsem umesto BMW-om da ima smisla ... dok sam isao bajsem na posao, problem sa kilama nisam imao ;) 

Link to post
Share on other sites

Oooo :D do jaja je i manuel i automatic ljudi. Automatik mora biti sve gotovo savrseno da bi radilo i to je to xD manuelni je isto super, svaki ima prednosti i mana. Bmw fino lepo salta ne oseca, mercedes malo grublje ali zato i duze traje. I ja sam dosta cuo a i kum mi radi mercedese preko 20 god da su jednostavno izdrzljiviji i da duze trajuu :)

Link to post
Share on other sites

Rekao bih da je samo stvar prakse. Jako prosto, ibratite paznju na mecke, vecina automatici. Kod bmw-a ne. 

Zato je jos davno osamdesetih I pocetkom devedesetih vazilo pravilo da se bmw ne krade u US. Ne znaju da ih odvezu :)

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...