POTROSNJA BMW VOZILA


Recommended Posts

Vozio sam Mercedes V220d automatic 2018 god, 7 ljudi, stvari, nekih 800km. Po auto putu 140-160, po magistralama 100-120, voznja i maltretiranje i po makadamima Zlatara i Kablara, potrosnja ravno 10.0l, mislim da je moglo bar 1.5l ako ne i 2l manje, sto je fenomenalano za taj auto.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To je super cifra. Samo jedno pitanje za sve. Ovo sto pisete da li je to od cepa do cepa pa racunate ili po bordu?

Nadam se da nije po bordu... Ipak laze svaki samo pitanje koliko.

Link to post
Share on other sites

Hoce bord da laze. Pogotovo ako je neko radio remap zna da laze.

Meni ne laze mnogo ali opet laze. npr pise mi da je 6.2L po bordu a potrosnja bude oko 6.7L

Na Pezou imam plin pa ga valjda to zbuni tu mi bord pokaze oko 12-13L a potrosnja bude oko 1-2L uvek manje od borda.

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, marko13 said:

Hoce bord da laze. Pogotovo ako je neko radio remap zna da laze.

Meni ne laze mnogo ali opet laze. npr pise mi da je 6.2L po bordu a potrosnja bude oko 6.7L

Na Pezou imam plin pa ga valjda to zbuni tu mi bord pokaze oko 12-13L a potrosnja bude oko 1-2L uvek manje od borda.

Meni je identicna prica. 6.2 pokazuje, a pistolj kaze 6.7 prosek za godinu i 3 meseca ;)

Link to post
Share on other sites

Iz mog iskustva (oko 5-6 vozila), najvise lazu e46 i e39, lazu "k'o pascad". Kad se cipuju cak umeju da smanje to laganje, sutra cu prvi put da testiram cep cep metodu na pun rezervoar na e60 pa javljam rezultat, do sad sam verovao bordu pa nisam ni pratio km.

Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, Djoksa530i said:

Iz mog iskustva (oko 5-6 vozila), najvise lazu e46 i e39, lazu "k'o pascad". Kad se cipuju cak umeju da smanje to laganje, sutra cu prvi put da testiram cep cep metodu na pun rezervoar na e60 pa javljam rezultat, do sad sam verovao bordu pa nisam ni pratio km.

Meni je na putu dugom 2.400km (1200+1200) bord pokazao u kap potrosnju kao po pistolju.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Meni E90 318i

Temerin - Bljeljina - Banja luka - Martinbrod, Donji lapac - Bihac - Gradiska - Osjek - Temerin

1100 cep cek krajnje lagane voznje, lizanje papucice 75 litara, bord resetovan na polasku, i po bordu i po " litrima" prosek 6,8, ali stvarno neszne voznje 80-90...

Dok nap prosla tura na more 

Temerin - Bljeljina - Visegrad - Herceg novi  (sitna voznja do nekih plaza) - Kotor - Visegrad - Sarajevo ( neko lupio da mu se jedu cevapi i aj) - Drvengrad - Sabac - Temerin

ukupno 1450 km  109L takodje isped kuce resetovan bord, po cep-cep 7,5 i po bordu po onim vrletima nigde auto puta sa klimom, 6 nije video....

Auto kupljeno mesec i po daana pred ova putovanja, pa me i interesovala potrosnja.... 

Medju gradske, Temerin - Novi Sad, oko 8L bez potapanja... oko 1200 din 100 km

 

 

Link to post
Share on other sites

Bmw e36 318i m43 bas sam ga njakao ovaj put merio od 0 - 100 par puta, po selu pali gasi kreni stani, par puta isao preko 170 i sa 44l gasa presao tacno 500km... Od kako imam auto ma kako god ga vozio nije mi potrosio vise od 10l nikada. Merenje od cepa do cepa uvek. Prosek mi je 8l plina. Ja sam prezadovoljan😜 drugari voze dizele i ciste benzince ali od kako sam kupio bmw svi nesto planiraju preci na plin😂

Jbg kad ja za 600din predjem 100km a drugar sa meckom 2.5 predje za 1200din 100km i to nezne voznje, a plate nikakve. Ipak se plin isplati samo tako kad imas platu dovoljnu za serpu ribe🙄

Link to post
Share on other sites

Meni letos bg - bd trosio 6l okruglo sa klimom sve vreme, po gradu sada leti sa klimom 8,5-9, zimus nije preko 9,5 ali ja bas vozim kratke relacije...presao za celu zimu 3k km... Inace f20 116i 136ks

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

A kida svaki, ali hvala bogu nikad nisam u spicevima jer radim po smenama pa me ne hvata jutarnji ili popodnevni. Ja se ne opterecujem da li je 8,5 ili 10 jer realno malo prelazim. Da sam na 25-30k km bila bi druga prica

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Prošle godine do MNE mislim da mi je trošio do 8, žustrija vožnja je bila.. zadovoljan sam svakako.. 

Po gradu imam drugu rutu zbog vrtića van centra, smanjio je neznatno potrošnju, ali je i dalje velika. Uklapa se sa potrošnjom predhodnih auta, tako da.. 

Link to post
Share on other sites
On 7/5/2019 at 12:31 PM, Nemanja-e36 said:

Bmw e36 318i m43 bas sam ga njakao ovaj put merio od 0 - 100 par puta, po selu pali gasi kreni stani, par puta isao preko 170 i sa 44l gasa presao tacno 500km... Od kako imam auto ma kako god ga vozio nije mi potrosio vise od 10l nikada. Merenje od cepa do cepa uvek. Prosek mi je 8l plina. Ja sam prezadovoljan😜 drugari voze dizele i ciste benzince ali od kako sam kupio bmw svi nesto planiraju preci na plin😂

Jbg kad ja za 600din predjem 100km a drugar sa meckom 2.5 predje za 1200din 100km i to nezne voznje, a plate nikakve. Ipak se plin isplati samo tako kad imas platu dovoljnu za serpu ribe🙄

Meni moj u gradu nije nikad ispod 10l trošio. 8l tuče po magistrali samo (ispod 8 je već domen naučne fantastike u koji iskreno ne mogu a poverujem). Otprilike prođe sa 40 i neki litar oko 350km u Bg-u.  

Ako ti je prešao 500km, sa 170 km/h i kreni stani, nemoj nikada da ga prodaš. To više ni jedna fabrika neće napraviti :)Vozio sam 3 lično moje e36ice sa m43 i znam još 10ak sigurno koje se (ili su se) voze svakodnevno. Svima je manje više ista potošnja kao meni :) Ta tvoja je izgleda fenomen, to se ne isplati prodavati ;) 

Link to post
Share on other sites

Znam, ali tako je ozbiljno! Eto ni drug ne veruje ali uvek se voza sa mnom i vidi. Naspem pun, 44 ili 45l zavisi kako kad stane i uvek predjem preko 500km ma kako ga god vozio. Ja njega izmedju petrovca i Ns ne spustam ispod 90 100 i jos ubrzanje kreni stani...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Novi Sad - Tasos i nazad, sa desetodnevnim obilaskom raznih plaža po ostrvu.

Ukupno pređeno 2000 km pa sipano opet do čepa.

Dvaput točio u Bugarskoj, danas u Novom Sadu. ( 90.5 l u Bugarskoj, 31,17 l ovde). Ukupno 121.67 litara.

Prosečna potrošnja je 6.0835 l/100 km.

Voženo uglavnom po ograničenjima, sa malim prekoračenjima.

Klima uglavnom uključena na dužim relacijama, po ostrvu bez klime, samo spušteni prozori.

Ja sam zadovoljan potrošnjom, koja je znatno bolja u odnosu na onu koju sam na istoj relaciji pre tri godine imao sa bravom HGT, a iznosila je 8.5 l/100 km.

Link to post
Share on other sites

BG-Aspravalta i nazad, par izleta do udaljenijih plaža i jednom do Kavale.

Sve većinom po ograničenjima, ponekad i nešto preko, klima stalno uključena. 

Gume napumpane na 2.4 napred, 2.6 pozadi, kako i kaže nalepnica da treba za pun auto.

Potrošnja prosek 5.7L.  Da nije xdrive, verujem da bi bilo i barem 0.2-0.3L niže... Sve u svemu zadovoljan. 

 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Djoksa530i said:

Ima neki ludacki zvuk petaka , imao dva auta sa tim motorom na zalost jedan mi prolupao, cuvena boljka zbog loseg podmazivanja petog cilindra. 

Da brate. Moj je bio Svajcarac 2001 god sa 135.000 km. Uradio mu veliki servis 500e okruglo radio je kao sat. Motor brate kao simfonijski orkestar. Dobar auto zaista. Klima me jebavala jedino 😁

Link to post
Share on other sites