POTROSNJA BMW VOZILA


Recommended Posts

Ista prica, kod zene u kolima plin. Ma da je pezo a ne bmw ali sporet je sporet...

Pa sam joj stavio na 45c/45sec ali barem jednom godisnje crkne neka dizna. Evo pre 10dana sam menjao jednu.

Glupi pezo nema filter goriva, ni jedan benzinac. Pa se desi kako se ipak vozi na plin da kada dotera gorivo blizu kraja valjda povuce neki mulj i zabod!!!

Zato se trudim da uvek ima blizu pola rezervoara.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kad mi kazaljka temp dodje na sredini plavog auto prebaci na plin. Majstor je namestio na 35c i kaze da je to sasvim ok za stag 300... Leti na suncu, kad stoji auto on vec ima temp oko 30c sigurno. Tako da na benzinu radi kratko vreme. Evo vec 7 meseci apsolutno nikakvih problema. Svecice menjane, filteri itd. 

Link to post
Share on other sites
Ista prica, kod zene u kolima plin. Ma da je pezo a ne bmw ali sporet je sporet...
Pa sam joj stavio na 45c/45sec ali barem jednom godisnje crkne neka dizna. Evo pre 10dana sam menjao jednu.
Glupi pezo nema filter goriva, ni jedan benzinac. Pa se desi kako se ipak vozi na plin da kada dotera gorivo blizu kraja valjda povuce neki mulj i zabod!!!
Zato se trudim da uvek ima blizu pola rezervoara.
Nemoguce je da nema filter goriva...svaki motor SUS mora da ga ima... [emoji6]

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Kad mi kazaljka temp dodje na sredini plavog auto prebaci na plin. Majstor je namestio na 35c i kaze da je to sasvim ok za stag 300... Leti na suncu, kad stoji auto on vec ima temp oko 30c sigurno. Tako da na benzinu radi kratko vreme. Evo vec 7 meseci apsolutno nikakvih problema. Svecice menjane, filteri itd. 

Ne zagrejavas ga ti zbog plinskog uredjaja. Nego zbog samog motora. Kada nema 90 stepeni ovda, plin ne stigne da se rasprasi u gas (pa ti lije plin u kompresioni prostor). Tako "sirov" plin gori sve oko sebe (najcesce dizne). Ni jedan plinadzjia posle ne resava probleme koji su nastali sagorevanjem viska plina (lambda sonde, dizne, ventile i slicno). Ja sam "izranucao" sebi da mi se vise isplati da se kasnije prebaci na plin nego da svako malo menjam diznu.

"Fabricki" plinski uredjaji prebacuju na 75-90 stepeni na plin ;) 

Hocu da mi auto radi uvek kako treba i na plinu i na benzinu. Ne zalim par centilitara benzina vise zimi kada se greje auto ;).

I ne vezano za filter, gledam da uvek ima bar izmedju 1/4 i 1/2 rezervoara benzina u kolima (cesce i preko, da ne mroa svako malo da ga dosipa zena). 

Zadnjih 17 godina vozim automobile na plin :) od toga ovaj jedan vise od 5 godina ... sa ovim nacinom "odrzavanja i eksploatacije" nisam imao neih vecih problema. Plus, uvek mogu pouzdano da ga prebacim na benzin, bez da trza, stekce i silcno ;) 

Link to post
Share on other sites

Ne znam moguce... Rece mi covek kaze 35c ti je sasvim ok i imam 50k km garanciju. Mozda kad budem radio servis plina kazem da mi stavi kasnije da prebacuje... 

@marko13 sestra je imala pezo 206 i imala je filter goriva... 

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites
Nazovi i pitaj, trazi filter goriva za bilo koji benzinac pezo 206, 307, 406....
Dizeli svi imaju. Benzinac ni jedan! Raspitaj se...
Pa ja sam vozio 406 1.8 16v benzinca...i ima filter goriva...nalazi se kod zadnjeg desnog tocka (spolja)...ali se menja komplet sa kucistem...ja sam ga sam menjao...
I plus ima grubi precistac u rezervoaru...sitasti oko pumpe za gorivo...on moze da se skine i da se opere...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Aj da se javim i ja. BG-Tara preko Valjeva, voznja po Tari 300km 36l plina. Otprilike mi je ta potrosnja i po BG u okviru ogranicenja. Za e46 2.8 motor ja prezadovoljan [emoji16]

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Imao iskustvo sa jednim nemackin plinom u 307 dosao tako iz uvoza na 75 stepeni prebacuje, zimi vise vozis na benzin nego na plin ali sigurno zna Nemac sto. 

Inace Pug grupa ima neki mali filter goriva koji visi kod zadnjeg tocka tako je bar bilo pocetkom 2000tih. 

 

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, marko13 said:

Ista prica, kod zene u kolima plin. Ma da je pezo a ne bmw ali sporet je sporet...

Pa sam joj stavio na 45c/45sec ali barem jednom godisnje crkne neka dizna. Evo pre 10dana sam menjao jednu.

Glupi pezo nema filter goriva, ni jedan benzinac. Pa se desi kako se ipak vozi na plin da kada dotera gorivo blizu kraja valjda povuce neki mulj i zabod!!!

Zato se trudim da uvek ima blizu pola rezervoara.

Koji pezo je u pitanju? Svaki ima filter, samo ne na mestu gde i bmw🙂

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, marko13 said:

Trazi onda evo za 206 1.4 benzin i 307 2.0 benzin.

To onda nije “svaki” benzinac😜

Za 1.4 provereno potvrdjujem da ima, licno sam ga menjao🙂 Za 2.0 necu da pricam, ali s16 svaki ima 99,99% sam siguran.

Link to post
Share on other sites

Jbg stvarno nema imamo ovog 307 vec godinama i nema 100% kada uzmes i trazis po sasiji isto nema. Imao sam ideju da ubacim dole negde cisto da ima isti kao za e30 taj najlakse mogu da ubudzim.

Link to post
Share on other sites

Evo mene opet. Bord resetovan u Temerinu u NS na Shell-u sipano 95-  54L  sipan pun rezervoar i negde pre granice za CG na Lukoilu sipano 27,62 dosuto a po bordu presli 381km... Prosek 7.2

Ruta: Tem - NS- Indjija- Sabac- Valjevo- Stopica pecina - Zlatibor - Pripolje - Gostun - Sozina- Dobre vode... 

Par potapanja + klima , a lagano kroz kanjon morace taman nas ono nevreme uvatilo, i 4 udesa u kanjonu...  

Link to post
Share on other sites
On 7/22/2019 at 12:25 AM, njegovawisost said:

118d m47, Beograd, 8.4 litara/100km s klimom zadnjih 500km.

Magistrala ibarska 4.9 sam izvlacio u povratku 5.2, autoput 5.6-5.9, u zavisnosti koliko sam divljao =] Zimi se dovuce do 10l/100km u Beogradu

Evo mene opet. Od granice sa CG, preko auto-puta i Ibarske do stanice u Zarkovu? 4.5 l/100km, klimu skoro nisam palio nikako, gume letnje nove pro tech Viking, prosek brzine 60km/h (mnooogoo radova bilo, jedno 5 semafora posle Uzica sigurno).

Bukvalno ne mogu da verujem da je ovoliko niska potrosnja... Verovatno je i do toga sto sam non stop u brzoj koloni bio... Slaze se kazaljka s bordom.

Link to post
Share on other sites

Predjoh po CG oko 2.200 km bez problema ladno 😁 nego, kad sam se vracao nocas iz PG, (460 km do BG) kad sam sipao imao sam tacno 65 L (proverio i preko onog hidden meni ja) i kad sam dosao kuci ostalo mi tacno 30 L o_O nije bilo gotovo uopste guzve, lagana noga je bila na gasu, sve po ogranicenjima, gde je bilo 60 gde je bilo 80 km/h. Nisam vozio nigde brze od 80 u CG. Onda kroz Srbiju nigde ispod 80 i od Cacka oko 100 u proseku. Bilo je mozda 20 ak gasiranja u obilazcima i to je to. I prosek mi je fazon 7.5 L O_o ne verujem sam sebi. S tim da kad idem 60 km/h trosi 6 L...

Edited by ilovebigasses
Link to post
Share on other sites

I ja sam nedavno terao do Zlatibora i nazad...lep put za merenje potrosnje...i slicno mi je ispalo...oko 7.7l...
Ali mislim da mnogo ima i do goriva...varira to i do 1l na 100 km...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ilovebigasses said:

A ja brat evo 4 god idem za CG nekom istom rutom nikad niaam mogao ispod 8.5 da nateram 😁 doduse sad sam stvarno lepoo vozio.

Na stranu sto si lepo vozio, otvarao si motor i resavao sve redom, pre ce biti da je do toga + lagana noga na gasu po ogranicenjima... 

X-u mnogo smeta kreni stani, duplo vise se odrazi na potrosnju nego kod "obicnih" auta 2x4 sa manjom i laksom karoserijom... 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...