POTROSNJA BMW VOZILA


Recommended Posts

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sumnjam da ces uglavnom prolaziti sa 13L... Meni je 530d trosio toliko, automatik. Doduse ne znam kakav je saobracaj u Somboru...E39 je tezak auto. Na otvorenom verovatno moze i manje od 10, prija mu otvoren put.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Vozio sam ja e39 520d, smesna potrosnja na otvorenom, a po Somboru je bila 6.5-7L. Nema u Somboru guzve nikad i stajanja, manji je grad pa je saobracan rasterecen. 

Mada ja imam svaki dan 100km do posla i nazad, tako da se uglavnom vozim magistralom. 

Nisam do sad vozio benzinca BMW pa cisto da znam sta da ocekujem. 

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Sale-Sombor said:

Ima li neko iskustva sa e39 525i ili 530i motorima, kakva je kod njih potrosnja benzina? Hvala

Tri godine sam vozio E39 2001 525i  automatik. Po gradu oko 12-13L, može naravno i više ako jurcaš od semafora do semafora ili non-stop kreni-stani. Manje od nekih 11L po gradu ne može ma kako ekonomično da voziš, ipak su to kraće relacije, semafori, pešaci , gužve itd. A povući će te lep zvuk šestaka čim se stvori "prostor"... :)   Džaba ti ako ne uživaš... 

Na magistralnom putu pri 80-90km/h, računaj negde oko 7-8L, zavisno od gužve i stila vožnje. Auto-put 130km/h oko 10-tak litara. 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Zapravo, ovo je niska potrosnja na tu sasiju i snagu...
To je potrosnja na duzu kilometrazu u gradu, bez prevelikog gasa, povremeno ga stisnem, ostalo sve laganica, kreni stani. Meni se cinila visokom ali vidim da ipak nije. Na otvorenom sam zadovoljan potrosnjom zaista.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
To je to, meni je trosio identicno cipovan na 210+ hp. Kad brzina padne na 25, ide i 12-13l.
Hvala na odgovoru. Kako si bio zadovoljan sa cipom? Znaci cipovanjem se potrosnja skoro i ne menja.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja sam bio prezadovoljan Nova Speed chipom na 530d. Nekako sam osetio da je bas "legao" chip motoru, ne znam kako da ti objasnim. Na nekim drugim autima nije tako dobro legao.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

3.0 i ima prostora, ne znam kakav je ovaj 2.5 sto se tice dugovecnosti posle cipa. Mislim meni ide lepo i sad, zadovoljan sam ali kontam ako bi potrosnja mozda isla dole, mozda bih ga i uradio.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da brineš o dugovečnosti ako budeš vozio kao što voziš i sada. Ako čip shvatiš kao da si odjednom ubacio jači motor i počneš da mu vadiš dušu jer sad "ide" onda ti nece potrajati koliko bi mogao. Voziš normalno ali snaga je tu. Ja sam čipovao 1.9 TDI i 220 cdi oba sa preko 300.000 km bez ikakvih problema, ni najmanjih.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Taj mit da manje trosi zaboravi, ne moze auto manje trositi, lep je argument kao vise snage lakse postignes brzinu pa se auto manje napreze, sve i da je tacno moras preci 50k  i vise na toj ustedi goriva da bi vratio novac samo od cipovanja :D Dobijes na zivahnosti i bude ti zanimljivije posle nekog vremena ti ide isto kao pre jer se umanji subjektivni osecaj :) Prvi planiram uraditi cip ali ne zbog ustede i slicno nego da bih se resio kilavosti na manjem broju obrtaja i to je to :) Naravno sve mehanicki 100posto ispravno mora biti i svaka dotraja komponenta se zameni i onda uzivas :)

Link to post
Share on other sites

Ja pazario skoro neki a3 1.6i za suprugu

I prvo rezervoar do cepa. 

Prvih 100km sam vozikao onako ostrije da vidim kakav je auto i malo da se zezam. Dolijem, potrosnja 10.2l/100km

Sledecih 100km laganica voznja, poneko nabadanje, ali 80%voznje laganica. Dolivanje do cepa, potrosnja 8.1l/100km

Sledecih 100km nesto se zezao sa drugarom i pricam mu kako je zanimljiv autic, kao karting i da ide lepo. Tih 100km smo mu dusu izvadili, puna pedala 90% voznje. Odem da dolijem, potrosnja 12.6l/100km

Sve je bilo zadnjih 7 dana, hladno vreme. 

Tako da sam utvrdio da moze itekako preko 10l,ali da isto tako normalne voznje (suprugine) nece trositi vise od 8l,mozda trunku nize. 

Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, StunterSM said:

Moj e92 320d N47 automatik. Nije resetovana jedno 5-6 punih rezervoara

wD5QdQC.jpg

 

Po meni nerealno malo :) Kombinovana voznja? 

Meni je zadnjih 5 rezervoara 8.4l/100km po bordu. Kombinovano Beograd/otvoreno N57 automatik

Beograd je 11-12l/100km zavisno da li je leto ili zima 

Otvoreni put 7-7.5l/100km

Link to post
Share on other sites
Nema potrebe da brineš o dugovečnosti ako budeš vozio kao što voziš i sada. Ako čip shvatiš kao da si odjednom ubacio jači motor i počneš da mu vadiš dušu jer sad "ide" onda ti nece potrajati koliko bi mogao. Voziš normalno ali snaga je tu. Ja sam čipovao 1.9 TDI i 220 cdi oba sa preko 300.000 km bez ikakvih problema, ni najmanjih.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Hvala na odgovoru. Pa razmisljam jos, realno gledano za nase puteve brze mi i ne treba. A ako nije neka razlika u potrosnji, onda mislim da cu ipak ostati na stock.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, StunterSM said:

Moj e92 320d N47 automatik. Nije resetovana jedno 5-6 punih rezervoara

wD5QdQC.jpg

 

Meni taj bord nije merodavan uopste. 

Resetovao sam ga zadnji put pre mozda 3.000km.

Potrosnja mi stoji trenutno na 9.6l, i malo varira 0,1l gore dole. 

Sve te kilometre sipam do cepa i ponistavam mali ODO, i kad god(a to je svako sipanje) racunam potrosnju, nikad nije ni blizu borda. 

Otvoreno mi je 11,5l/100km, lokal 3-4litre vise, sve zavisi os raspolozenja. 

X5 3.0d 160kw automat

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites