POTROSNJA BMW VOZILA


Recommended Posts

Meni varira izmedju 6.5 i 7.5 trenutno na sipanje do cepa pa do skoro rezerve. Uvek sipam pun. Stalno vozim sm-ns-in-bg-sm. I lokalno po gradovima jer obilazim firme. Prezadovoljan sam potrosnjom, vozim ga kako mi se vozi, ne stedim, ali ni ne unistsvam auto.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

520d e60 m47, manual.

Meni je prosek varirao izmedju 6,1 i 6,8 dosad, u zavisnosti da l imam vise gradske voznje ili otvorenog. Svaki put resetovan bord i sipan pun rezervoar, bord mozda laze, 0,2-0,3 i to kazem mozda, nisam testirao da dosipam, al znam da svaki put predjem preko 1000km od sipanja i ostane mi goriva za stotinak km. Zadnjih mesec i po dana je skocio malo prosek jer je pocelo hladnije vreme,  ima dosta rada na leru i najvise gradske voznje, kad isteram ovaj rezervoar kontam da ce biti oko 7, 2,--7,5. U svakom slucaju prezadovoljan potrosnjom. Da napomenem da vozim opusteno, nekad ga stisnem malo, ali najvise laganica.

Jedno pitanje, sta mislite o onim aditivima za dizel motore, tipa za ciscenje dizni i slicno, nisam sipao jos u ovaj auto? Jeste li koristili sta i moze li da steti na neki nacin, ?
 

Link to post
Share on other sites
520d e60 m47, manual.

Meni je prosek varirao izmedju 6,1 i 6,8 dosad, u zavisnosti da l imam vise gradske voznje ili otvorenog. Svaki put resetovan bord i sipan pun rezervoar, bord mozda laze, 0,2-0,3 i to kazem mozda, nisam testirao da dosipam, al znam da svaki put predjem preko 1000km od sipanja i ostane mi goriva za stotinak km. Zadnjih mesec i po dana je skocio malo prosek jer je pocelo hladnije vreme,  ima dosta rada na leru i najvise gradske voznje, kad isteram ovaj rezervoar kontam da ce biti oko 7, 2,--7,5. U svakom slucaju prezadovoljan potrosnjom. Da napomenem da vozim opusteno, nekad ga stisnem malo, ali najvise laganica.

Jedno pitanje, sta mislite o onim aditivima za dizel motore, tipa za ciscenje dizni i slicno, nisam sipao jos u ovaj auto? Jeste li koristili sta i moze li da steti na neki nacin, ?
 
Ja sam koristio, iskreno, nisam nista primetio. Citajuci razne forume, neki su za, neki protiv. Pitao sam svog majstora, rekao je da niti steti niti pomaze.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, Sale-Sombor said:

Kod mene recimo na X3 na cepu za sipanje goriva pise "NO ADITIVES" i "NO BIODIESEL" 

Takodje! Ne razumem zasto su to napisali?!? Ipak... Postujem preporuku. Doduse samo delimicno, posto kupujem iskljucivo GDrive na NIS-ovim pumpama, a on sadrzi nekakve aditive...

Link to post
Share on other sites
On 12/26/2019 at 11:22 PM, DjordjeR said:

To je potrosnja na duzu kilometrazu u gradu, bez prevelikog gasa, povremeno ga stisnem, ostalo sve laganica, kreni stani. Meni se cinila visokom ali vidim da ipak nije. Na otvorenom sam zadovoljan potrosnjom zaista.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Ako nije tajna, koja je to potrošnja na otvorenom? 

Link to post
Share on other sites
Ako nije tajna, koja je to potrošnja na otvorenom? 

Naravno da nije, evo slika od letos. Ovo je put od kuce do Grcke, po Grckoj, celom prvom prstenu 4,5 dana (guzve, uzbrdo, nizbrdo) i nazad do kuce. Autoput 60,70% sam vozio 130km/h, ostalo 150-220km/h. Klima non stop ukljucena. Inace kad vozim normalno ceo put ide i ispod. Ovih dana idem do Tare pa cu bas da merim opet. 11b28bd6438aba51f85219cfeaacc9d7.jpg 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
On 12/27/2019 at 12:27 AM, DjordjeR said:

Hvala na odgovoru. Kako si bio zadovoljan sa cipom? Znaci cipovanjem se potrosnja skoro i ne menja.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Prezadovoljan! Taj motor ima bas puno prostora za isti, oko 40hp se dobije zavisno od mape stanja itd. Meni ne uradjen vrlo linearno tako da je auto vukao od pocetka do kraja, dobio sam nesto slicno kao 530d samo nijansu jace cak.

Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, DjordjeR said:

Naravno da nije, evo slika od letos. Ovo je put od kuce do Grcke, po Grckoj, celom prvom prstenu 4,5 dana (guzve, uzbrdo, nizbrdo) i nazad do kuce. Autoput 60,70% sam vozio 130km/h, ostalo 150-220km/h. Klima non stop ukljucena. Inace kad vozim normalno ceo put ide i ispod. Ovih dana idem do Tare pa cu bas da merim opet. 11b28bd6438aba51f85219cfeaacc9d7.jpg 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

 

 

 

Super, hvala Đorđe! Ako se setiš, postavi i to, čisto da stoje informacije za pokoju akademsku raspravu 😃 Ja bih rekao da je ovo skroz prihvatljiva potrošnja za taj auto i brzinu 

Link to post
Share on other sites
Super, hvala Đorđe! Ako se setiš, postavi i to, čisto da stoje informacije za pokoju akademsku raspravu [emoji2] Ja bih rekao da je ovo skroz prihvatljiva potrošnja za taj auto i brzinu 
Nema na cemu druze. Pa da ti kazem iskreno, do sad sam posedovao max 2.0 dizele i u pocetku druzenja sa peticom nisam bio navikao na tu potrosnju naspram prethodnih auta ali svaki put kad sednem iz drugih kola u moj i kad cujem zvuk sestaka, ne razmisljam ni o cemu drugom nego uzivam. Ne pusim, ne pijem, mogu bar da uzivam u voznji.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Prezadovoljan! Taj motor ima bas puno prostora za isti, oko 40hp se dobije zavisno od mape stanja itd. Meni ne uradjen vrlo linearno tako da je auto vukao od pocetka do kraja, dobio sam nesto slicno kao 530d samo nijansu jace cak.
Odlicno. Hvala ti na odgovoru. Mozda se sl godine i odlucim za cip. Videcu jos.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Djoksa530i said:

Vozio sam moj pa stefanov koji nije cipovan drugi auto skroz :)  Da ne kazem @Stefan L.-ov ko yugo :P :))

Gde si radio chip? Jel ima neke razlike u chipu motora sa manual ili automatik menjacem? Da li treba dodatno podesavati automatski menjac?

Link to post
Share on other sites

Super.

Razmisljam na prolece da se pocastim nekim cipom. :) Za Revo znam da svi hvale, sa njima ne bi trebalo biti problema. Drugar radio nedavno kod Mancica u NS, doduse VW od 140ks, auto ujeda kako sada ide...al nije radio merenje jos, pa ne znamo koliko je stvarno dobio snage na papiru. 

Link to post
Share on other sites

Od kuce do Tare danas. Sa-Lo 60-110km/h 10ak preticanja, u Zvorniku stao da jedem, ne znam kako to racunq, posle Zvornika dobar put pa sam gasirao kroz krivine sve do posle Ljubovije. Kod Tare ima snega na putu pa sam penjao 30-50km/h. Da kazem pola brza, pola umerena voznja. Temp napolju bila -2, 1, na Tari -6. Mislim da je ovo ok potrosnja. bb1a0fdf7f2a3c597b44be56d3ac1069.jpg

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
On 12/27/2019 at 12:04 PM, StunterSM said:

Meni varira izmedju 6.5 i 7.5 trenutno na sipanje do cepa pa do skoro rezerve. Uvek sipam pun. Stalno vozim sm-ns-in-bg-sm. I lokalno po gradovima jer obilazim firme. Prezadovoljan sam potrosnjom, vozim ga kako mi se vozi, ne stedim, ali ni ne unistsvam auto.

Jel bilo driftovanja uz Taru? 😎 

Link to post
Share on other sites

@Boban_m pomalo, koliko je DSC dozvoljavao, nisam palio DCT ni gasio sve, nisam imao prilike da vezbam na snegu sa ovim kolima. Prvo bih negde na parkingu. Odusevio me auto kako se popeo do kuce ove dugom uzbrdicom, prva 2 puta sam stao na pola, onda sam uhvatio, ukljucio DCT i pun gas, popeo se lagano. Mada sam imao W124 sa zadnjom vucom ali neka, sve postepeno.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Prosek u zadnjih 4000. Normalne voznje M47 E46 110kw 6brz

1082136_5.png

Gume 225 45 17, probacu sa uzim sledece sezone, planiram 205 55 16 letnje i zimske, pa mozda malo padne potrosnja

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Potrosnja Sabac-Bec-Minhen. Voznja 130-140 i u Nemackoj 130-200. Do Beca sam vozio sa tempomatom. Cini mi se kad pratim trenutnu potrosnju da manje trosi kada drzim nogu na gasu. bd7b5992745176b526dd7de57918dd8f.jpg

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Neko iskustva  sa e65 730i ili 735i oko potrosnje??? Grad i otvoreno??? Ranije sam vozio e65 730d, nestvaran auto, hotel na tockovima, zavalis se,i totalno izolujes od spoljasnosti, i samo uzivas, guta kilometre i ne oseca, za putovanja - savrseno....Dizela mi je trosio na otvorenom 8-9 litara, automatik naravno, normalne voznje 130-150 km/h..Par puta sam ga spustio na 7,8 sa austrijskim gorivom,a sa nasim je uglavnom bilo oko 8,5l na otvorenom..Po gradu ispod 13 nije bio nikad, zimi 15-17 bez problema..Sad me nesto opet uhvatila euforija oko te 7mice, kad se setim samo kako sam se lepo vozao...Na oglasima ima dosta povoljnih benzinaca 730i i 735i, cak i dosta bolje ocuvanih nego dizelasi, a za smesne novce za tako dobar udoban auto...S obzirom da mi nisu performanse prioritet,vec sama udobnost i ambijent takvog auta, razmisljam sada o benzincu, konretno 730i, za moj dojam u voznji sasvim dovoljno,i s obzirom da su dosta jeftini, odmah da mu roknem neki plinski uredjaj, ali kvalitetan, jer bih zadrzao auto malo duze vremena, i da uzivam u voznji...Pa dajte neka isustva koliko trosi ovaj 3.0i benzinac sa automatskim menjacem...Mislim da ima 235 konja..Ili pak 3.5 motor...AKo je neko probao u e65..Hvala

Link to post
Share on other sites

Nasao si gde ces za benzinca da pitas :) Meni e38 sa 4.0 sa automatikom 5 brzina u gradu nije ispod 17-18 isao lagane voznje, otvoreno 8 ibarska 10 autoput.

Teski su isto, motor koji ti hoces je slabiji od ovog sto sam ja vozio, al' je tehnoloski moderniji dakle noviji dizajn motora i menjac 6 brzina. Saberes i oduzmes racunaj tolko, bez nesto preterano odstupanja.

Link to post
Share on other sites

Ja kontao otvorene 10-12, gradske 15-16..Kad mu stavim plin, cenim ga jos 2 litre gore, i kad preracunam, nije to lose..ne da nije lose, nego je super :D za takav auto... :) E sad, ajd da se javi neko iz iskustva da napise za e65, pa jos ako ga je probao na plincugu, da cujemo iz prve ruke :)

Link to post
Share on other sites