POTROSNJA BMW VOZILA


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

118d m47 oko 8.5l prosek, mali gradić, pali gasi, 2 km do posla... Hoće i do 9l da se popne, kad ga malo više gasiram. Na autoputu po bordu na 140-150kmh 6.6l.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to post
Share on other sites

Bmw e60 530d cijelu zimu mi potrosnja oko 10-10.5l gradske voznje,ljeti se spusti na oko 8.5l. Otvoreni put max 6.5-7.5l zavisno od guzve
Bmw e39 523i 125kw plina trosi 10e(0.60e litar) 140km isto trosi a gradske a otvoreno
Dok benzina trosi oko 12-13l

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

E46 320d 100kw
Grad (Novosadski zastoji i kilavljenje) 9-9.3 celu zimu
Grad letnji period ista prica 8.5-9l
Otvoreno zimi 6.7l
Otvoreno leti 6l


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Kao neko iz BG-a ko radi u NS-u pola sedmice, kada procitam ovo Novosadski zastoji oraspolozim se malo :)  :). E moj druze, ja od SC do Zemuna umem da putujem i po 35-40 min :). A kada vidim one mucenike iz suprotnog pravca, dodje mi da otvorim radnju sa pljeskavicama .... obogatio bi se :D

Moj je tu negde, stim sto leti moze da ide i ispod 6 (u zavisnosti jel otvoren ili autoput). BG-Atina je tu negde malo ispod 6 trosio (doduse Grckog goriva pretezno, vrv ima i toga). Ceo put na tempomatu.

Link to post
Share on other sites

Ima razlike ali je mizerno, noga je uvek mirnija, jer ces ti tolerisati nogom manji pad brzine, pa nizbrdo malo olaksati, a pod tempomatom je napetije pa nesto vise i trosi ali to je smesno sve, ja tempomat ne volim jer previse mi je komforta za moj ukus da samo drzim volan, to me rasprica pa ili ide pospnost ili visak price manje koncentracije, o vozilima sa navodjenjem linija, znakova i ostalih cuda ni da pricam necu. Bar po meni, to se koristi dok se pije kafa za poneti ili tako nesto nema nuzde da on sam vozi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Meni nije nikad bilo, jako sam kratko koristio isti ali znao sam iz komada napraviti po 800km i u povratku se smorim upalim to i nista zahtevniji teren vise goriva sipao, opet kazem mizerno ali mi je bilo vise. Pogotovo sto mi je zanimljivo na dva dugmeta plus i minus oduzimati gas i dodavati haha


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja ne bi uzeo auto vise bez tempomata, nema tih para. Najjaca stvar ikada izmisljena :)

A sto se tice tih stvari za asistenciju kocenja, linija i adaptivnog tempomata ... puska ... to su stvari koje ti jednom zatrebaju i tada uglavnom spase ili zivot ili te sacuvaju od velikog belaja.

Upravo sada u US rentam neku Corolu koja ima sve te dzidza bidze, topina auto, ali TOPINA. Ne mogu da nahvalim taj auto koliko mi se svidja :D da nisam zagadjen BMW_om, verujem da bi jurio i kod nas da pazarim tu korolicu.

Jos sam par puta Subaru Legacy rentao sa svim tim dzidza bidzama, opasan auto, opasan. 

Link to post
Share on other sites

Adaptivni tempomat i line assist su super stvar. Probao sam na Superbu line assist i skroz je korektan.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

E60 2.0d 177ks

Sipano do cepa, pa posle 634km voznje opet do cepa. Voznja do 100kmh, uglavnom otvorenog magistralnog puta i po Somboru gde nema guzve. 

634km = 34.11 litara

To je nekih 5.4l na 100km

Bord pokazuje 5.1L

Link to post
Share on other sites
R53 Mini Cooper S 1.6 Supercharged 163ks, al' nabudzen pa ima nesto vise.
400km ibarskom po ogranicenju, sipano cep do cepa prosek 6.2l na 100km.
Bord pokazao 6.0l.
A po gradu?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Grad je ipak drugo... Ne znam nikoga s teskim autom i snazin da malo u gradu trosi... Tu se najbolje snalaze 1.2 turbo dizeli... Danas od posla do kuce 6km, jedno 100nak puta sam pritisnuo kvacilo 🙄

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

E60 530d automatik 90% voznja kroz Podgoricu,i jednom otvoreni put do Manastira Ostrog potroseno 70e nafte ili po nasoj cijeni 0.89e 78.65l. Predjeno je 822km sto dodje potrosnja od 9.56l

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

To je extra, kod vas jos brdovito, tako da i nemate puno pravca gde mozes dugo odrzavati brzinu.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
To je extra, kod vas jos brdovito, tako da i nemate puno pravca gde mozes dugo odrzavati brzinu.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока


Pa gdje ja zivim u Golubovce je sve ravnica tako da se auto puno ne muci,mada sve se vozi brzinom 70-80km/h

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Rocco77 said:

E60 530d automatik 90% voznja kroz Podgoricu,i jednom otvoreni put do Manastira Ostrog potroseno 70e nafte ili po nasoj cijeni 0.89e 78.65l. Predjeno je 822km sto dodje potrosnja od 9.56l

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

Nije to lose za toliki auto... Beograd meni kad su bas bas najvece guzve na toliko izadje sa E87... Kad vozim normalno i bez guzve (i po Novom Beogradu) uspevam cak na fabricki prosek da spustim od 7.4. 
 

Leti i dalje 8.4 - 8.7 dizela kako god okrenem.

Link to post
Share on other sites