POTROSNJA BMW VOZILA


Recommended Posts

Troši ti zeru više od mog 320D :D 

Meni je neki prosek 70% otvoren put -30% grad oko 6.5 - 6.8 tu se kreće, hoće i manje da potroši, ali nikada manje od 6.3 nije trošio.(čep - rezerva - čep). Slušam ljude da im 320D e46 troši ispod 6 po gradu i nije mi jasno kako ... 

A po bordu pokazuje 6.3 već zadnjih 10.000 .... cenim da bord laže, pošto novčanik ne laže :D 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Djoksa530i said:

Trosi 320d ispod 6 po gradu ali po bordu, a realno 7.5-8 pa na gore.

Tako i ja kontam da bi moj cugao da ga vozim samo po gradu. NIsu mi jasni ljudi zašto baronišu. Sada za vikend idem da se spustim do GR, pa ćemo da vidimo 120 - 140 kako troši samo otvoren. Meni lično moj auto nikada nije trošio ispod 6, jedino da je nedaj Bože na nekoj prikolici/šlepu :D 

Link to post
Share on other sites

Gazda jednog servisa kad oplete pricu o potrosnji m60 upakovanom u e34, svi prisutni aplauz,  trazimo jos.. 

Mnogo je lepse kad vidim ljudima facu na reci da mi auto trosi 20, 25 po gradu. 

Link to post
Share on other sites

Ja m50 u e34 na plin ne mogu ispod 14l-15l nema sanse makar ga gurao.. ne mogu da ga vozim na 1500 obrtaja da bi trosio mozda litar manje

 

A kada kazes nekome 15l da trosi odmah si lud... njihov trosi od 10 do 12

 

Sent from my ASUS_Z017D using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

e46 320cd u izuzetnom stanju na felnama 19 mi je tukao 8 do 9 po gradu strog centar. Zimi ume da dodje i do 10ke.

e46 330ci kabrio me je izuvao po gradu od 15 do 18 zavisi koliko sam raspolozen :D 

e46 320cd revochip je bio na 17icama po gradu oko 9

e46 320ci nit je isao nit je malo trosio, performanse 0 :D oko 12 13 zima moze i jace

 

Link to post
Share on other sites
On 7/26/2017 at 4:18 PM, smg said:

Tako i ja kontam da bi moj cugao da ga vozim samo po gradu. NIsu mi jasni ljudi zašto baronišu. Sada za vikend idem da se spustim do GR, pa ćemo da vidimo 120 - 140 kako troši samo otvoren. Meni lično moj auto nikada nije trošio ispod 6, jedino da je nedaj Bože na nekoj prikolici/šlepu :D 

Autoput BG - Thasos 120-130, po pištolju / novčaniku 5.8 (čep na čep). Tako da ono 5 i ispod, u mom slučaju su bajke (možda na 80 km/h). A na bordu je spustio sa 6.3 na 6.1 :) sada laže u kontra :D:D 

U povratku sam ga natankao u Grčkoj, baš da probam njihov dizel, kada izgori ceo rezervoar, javljam.

Link to post
Share on other sites

Ja sam ovih dana malo testirao.. Deonica Uzice-Obrenovac-Novi Beograd(Voznja po NBg nekih 40ak km)-Obrenovac-Banja Vrujci-Uzice i prosecna potrosnja je 5.6l sa nas 4 u kolima i ukljucenom klimom u 90% vremena. Neka normalna voznja, jedino sam na auto putu malo ostrije vozio 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Bmw e39

520d 100kw

2003god limuzina

Gume 235/45 R17

Sipan do cepa, presao 1192.8 km, pa onda opet nasut do cepa. Za tu deonicu je potrosio 54L goriva, voznja lagana do 90kmh uglavnom sve otvoreni put. Potrosnja na bordu 5.0L ravno.

Ja prezadovoljan :)

Link to post
Share on other sites

Sale, ako si toliko presao sa 54l onda ti je potrosnja bila 4,5l :)

I ti bas volis lagano da vozis, kad za toliko km nisi prelazio 90km/h. :)

I ubaci malo svezijih slika od E39, da vidimo kako sada izgleda...vise si bio aktivan sa E46...ili je to malo do drugacijeg zivota (posle zenidbe) :D 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dulebp said:

Sale, ako si toliko presao sa 54l onda ti je potrosnja bila 4,5l :)

I ti bas volis lagano da vozis, kad za toliko km nisi prelazio 90km/h. :)

I ubaci malo svezijih slika od E39, da vidimo kako sada izgleda...vise si bio aktivan sa E46...ili je to malo do drugacijeg zivota (posle zenidbe) :D 

Promenio sam mesto gde radim i svaki dan prelazim oko 100km, a na relaciji je bas mnogo policije tako da mora da se vozi tako. I ja sam se iznenadio potrosnjom :)

Slika ce biti uskoro, dosta je toga uradjeno. Cekam da stignu felne pa cu sve lepo da uslikam :) Zenidba ne menja ljubav prema BMWu :D

Link to post
Share on other sites

@miksa u pravu si, nije realno ovih mojih 15L. Jedna dizna je bila neispravna...

Testirano cep-cep Beograd - Banja Luka preko Brckog i Modrice (znaci 100ak km autoputa ostalo sve magistrala ali bas ostra voznja nocu), malo ispod 8L.

Ostaje mi jos lokal da istestiram...

Link to post
Share on other sites

Ma da,3.0d je najmocnija sprava ikad konstruisana.

Ispravan potpuno,dosta pruza,malo trazi.

Nece ti po gradu prelaziti vise od 10,11L sigurno.

Najgore relacije za potrosnju su ove kao kod mene u malim mestima,gde na svakih kilometar dva,upali ugasi. Gore cak i od beogradskog popodnevnog spica.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...