POTROSNJA BMW VOZILA


Recommended Posts

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7 hours ago, Djoksa530i said:

X5? Realno skroz...ne znam ovi sto im trosi 10 u gradu sta rade...e60 trosi 9-10 kombinovano, sasvim logicno da X5 trosi 12

Samo zato obozavam e39ku, jer ona u istom rezimu trosi 8-10l i to se uopste neobazirem kako je vozim, 10 je max, a 8 kad sam pazljiviji sa pedalom

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites

Zadnjih 60k km :) (60% otvoren - 40% grad sada)

823342.png

Malo vise trosi od ovoga kada se vise vozi u gradu, malo manje na otvorenom. Cenim da bi da je manuelac spustio bar 1/2 litre ... 

Edited by smg
Link to post
Share on other sites

Prvi put testirao metodu do cepa - voznja - do cepa...bord pokazao 7.8l/100km...po matematici ispada 7.9l/100km...pa i ne laze puno... to je na oko 900 km...
Zadovoljan...mada nisam ga terao kako bi mozda bilo zanimljivije... [emoji16][emoji16][emoji16]

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Mozda zvuci ludo...ali meni to cimanje u mestu i sve prva - ubija kako trosi...znaci vidim kazaljku kako pada...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Djoksa530i said:

Ne zvuci ludo , meni je e60 u totalno ekstremnim uslovima krenu stani vise stani nego kreni isao do 18l dizela. A na otvorenom moze i 6

Na F10 3.0 ista prica. Kreni stani po gradu bez problema 13lit+ potrosnja. ali zato na 140 tempomat 7.5l a snage na pretek. 125-130 oko 6.8l. naravno klima sve vreme.  Nisu veliki motori za kreni stani :)

Link to post
Share on other sites

Meni je prvi put e36 potrosio skoro 11l plina :) Kad sam menjao diskove vozikao sam se 300km tu po selu i malo djiranja do drugog sela :) Znaci kreni stani stalno i jos malo ostrije voznje da isproveravam nove amortizere itd.  Sa 44l plina sam presao 410km... Juce ostao bez plina i sa 38l( samo toliko mi je stalo u bocu😕 a inace staje 44 ili 45l, mozda je bilo jos plina kad sam sipao zadnji put ali se mozda zaglupio prekidac za prebacivanje pa je stalno prebacivao na benzin) presao 490km. Znaci sa 38l presao 490km sto je cca 7.8l, prosecna brzina je bila izmedju 90 i 100kmh uvek na otvorenom putu a u gradu ga nisam terao preko 3.5k 4k obrtaja... Ja prezadovoljan🤑

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

M50 2.0 motor, E34 iz 1990. god, dobro stanje motora. Na otvorenom putu, vozeci do 3000 obrtaja ne mogu da ga spustim ispod 10l plina (sekvent uredjaj stag 300), a prosek je 10.5.  Sa ukljucenom klimom ide do 12 lit. A na autoputu, preko 3,500 obrtaaj, potrosnja je nesto veca, oko 11 npr bez klime. Potrosnja po gradu je relativna stvar, s obz da zivim u graju od 50000 stanovnika, gde nisu preterane guzva na ulicama, trosi negde oko 13-14 lit plina, trudim se da vozim ekonomicno. Retko vozim na benzin pa nisam siguran u potrosnju, ali neka dosadasnja iskustva mi govore da na benzin trosi oko 20% manje od navedenih vrednosti. 

Link to post
Share on other sites

Gorivo jos nisam testirao koliko trosi jer nemam kinte da probam od cepa do cepa :)  A plin mi je prosek 9l i uvek stignem gde trebam jer racunam koliko mi trosi i koliko mogu preci... mada moj sekvent je star pola godine ako i toliko a motor perfektan tako da to igra dosta ulogu. Jedino sto volim da radim je kad se neko vuce 70 80 na cistini onda prebacim na benzin pa u trecu i gas :) To mi je merak sa njim...

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Nemanja-e36 said:

Gorivo jos nisam testirao koliko trosi jer nemam kinte da probam od cepa do cepa :)  A plin mi je prosek 9l i uvek stignem gde trebam jer racunam koliko mi trosi i koliko mogu preci... mada moj sekvent je star pola godine ako i toliko a motor perfektan tako da to igra dosta ulogu. Jedino sto volim da radim je kad se neko vuce 70 80 na cistini onda prebacim na benzin pa u trecu i gas :) To mi je merak sa njim...

A u tih 9l jel ulazi to na benzin? :) Da ne bude da trosi 9l plina na 100km i 2 litra benzina :D 

Link to post
Share on other sites

Meni je za 5 godina koliko sam vozio e36 318i m40 sa skoro obicnim plinom(multipoint valjda) trosio uvek 10l plina, zimi 12l i to je to. Benzin samo za paljenje i odmah preko 2000 obrtaja prebacuje na plin. 

 

Nego kad se bolje sagleda situacija 10l je normalna potrosnja za bilo koji auto. 

 

Ja sam calu za pecanje kupio jugo in 2005 godiste sa 40.000km od prvog vlasnika, bukvalno nov auto i jako lepo ocuvan. Moj matori ga vozi 50-60km/h uvek ista deonica jer samo na pecanje ide sa njim i potrosnja mu uvek 10l. Ahahahahaahhahahaahaha

1116ccm i 40kw i 10l/100km

Kad tako napravim paralelu, X5 i kad bi trosio 20l ja bi trebao da budem presrecan. 

Link to post
Share on other sites

Ima tu i goriva naravno mada na gorivo mi radi minut mozda po ovoj vrucini. Tako da eto na rezervoar plina potrosim max 1l benzina... Zimi vise naravno. Eto sad kako su vrucine i auto cim upalim radi 20sec i prebaci na plin odma. Na 35c vode on prebaci na plin... 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nemanja-e36 said:

Ima tu i goriva naravno mada na gorivo mi radi minut mozda po ovoj vrucini. Tako da eto na rezervoar plina potrosim max 1l benzina... Zimi vise naravno. Eto sad kako su vrucine i auto cim upalim radi 20sec i prebaci na plin odma. Na 35c vode on prebaci na plin... 

Da li je to dovoljno dugo? Pitam sa tehnicke strane, zbog ventila i ostalog.

Link to post
Share on other sites

Ma sta god radio ne radio unistavas kola plinom... Ja sam stavljao bio da prebacuje kada predje voda 45c ili 45sec rada ako je vec radna temperatura tu.

Ali sve se svodi na isto... sport ostaje sporet.

Link to post
Share on other sites

Ja sam na kraju namestio zeni da na 60 stepeni (zimi i leti). Trosi malo vise ali joj se "prebacivanje" ne oseti. Redovno ga servisiramo i da kucnem u drvo nikada ni jedan problem nisam imao. 

Doduse, ono sto kaze kolega @marko13 nije bas dizajniran da ide na plin :). Otuda, moras malo vise da pazis na auto. Recimo dizne (da ih cistis sa vremena na vreme ... za sada jednom u 2 god u mom slucaju), da menjas redovno svecice (inace ode lambda sonda / ne znam kako je to povezano) ... 

Ali sve kada stavis na papir, neuporedivo je jeftinije nego dizel alternativa (pricamo o autima iste generacije i priblizno isto konja da imaju). 

Sta znam, ja sam sa plinom izuzetno zadovoljan. Jedina mana u mojim ocima kod plina je smanjenje prtljaznog prostora (sa kojim inace BMW ne moze da se pohvali). Ali ovako, kao drugi auto, unutra je copava i to je to. Zena ubaci stvari koje kupi u radnji i to je to ... 

Juce sam ga bas provozao, da vidim jel mu se nesto razlokalo ... auto je nesalomiv (uz minimalno odrzavanje). Odoleva zubu vremena 25 i kusur godina.

Link to post
Share on other sites