Recommended Posts

Evo i ja se ponovih napokon sam nasao ono sto sam trazio :) RWD i puno ks :)

u pitanju je 540i m60 1993 godiste,crna boja,u fabrickom stanju sve...

od opreme ima klimu,abs,sve 4 el.podizaca,kožne siceve,grijanje u njima,el.retrovizori,bord kompjuter,el.siber,maglenke(za divno cudo nisu popucale),i to je sve ali jbš opremu meni je bitno ono dvoje 4.0 v8 i manual mjenjac :luuud:

evo sad neke slicice nisam stigao uslikati sinoc sam dovezao auto,a danas radio tako da bice sutra boljih slika

<script src='http://img72.imageshack.us/shareable/?i=25122011487.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>25122011487.jpg</noscript>

<script src='http://img408.imageshack.us/shareable/?i=25122011495.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>25122011495.jpg</noscript>

<script src='http://img854.imageshack.us/shareable/?i=25122011500.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>25122011500.jpg</noscript>

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hvala zlaja ;)

ali jbg ne ide auto kako treba tako da nisam odusevljen :( jedva cekam da ga napravim valjda je do tog zatezaca spanera sutra idem kupiti pa cemo da vidimo,sta vi mislite?jel moguce da zbog tog nije u fazi i da lose radi?ja mislim da je to

Link to post
Share on other sites

Taj auto ima lance. Ako zvece i tada je mala sansa. Trazi ti prijatelju razlog na drugom mestu. Ako se ne varam taj auto ima i senzor radilice i senzor faze(bregaste) tako da bi odma ukljucio MIL. Imas li neki drugi simptom osim toga da neide kako si ti ocekivao?

Link to post
Share on other sites

ima lance to znam,ima i zatezac spanera lanca za koji mislim da je otisao,sta je to MIL?ima simptom na dva cilinda mislim da ne baca struju jer kad iskopccam kablove sa jedne pa druge bobine ne osjeca se razlika u radu motora,dok se kod ostalih osjeti razlika...mjenjao sam bobine i svjecice od ispravnih i opet isto

Link to post
Share on other sites

Malfunction indicator lamp (MIL), zovu je i "Check Engine" lampica.

Prikači auto na dijagnostiku i vidi izbacuje li neke greške. Neki put ova lampica i nije upaljena a greške ipak postoje... Ako ništa drugo, sa dijagnostikom je obično moguće pratiti neke važnije parametre rada motora u realnom vremenu i iskusan mehaničar iz tih podataka ume štošta da zaključi.

Link to post
Share on other sites

Pazi ovako, ako nemas razliku u radu na ta dva cilindra najcesci moguci uzroci su: neispravne bobine, neispravne svecice, neispravne dizne.E sad idi sistemom eliminacije menjaj mesta delovima, pa dokle stignes. I naravno kompresija u k....u, ali predpostavimo da to nije rarlog izostanka opaljenja. Moguce je da baca varnicu ali nema detonaciju u samom cilindru.

Link to post
Share on other sites

A mozes i da promenis mesta diznama. Ako nastavi i dalje proveri instalaciju, na diznama bi trebalo da bude +12v i masa u vremenskon intervalu od 1,2 do 3ms.Posto racunar masom otvara dizne. Za takav poduhvat ti treba osciloskop, a moze da posluzi i malo bolji analogni unimer.

P.S. Zbog sondi moze da zeza ali ne na taj nacin. Pozdrav i javi sta si napravio.

Link to post
Share on other sites

axa,ali osciloskop nemam :( zamjenicu mjesta diznama pa vidjeti,ako budu one otisle onda nosim sve na ciscenje i reparaciju...zna li neko od cega da stavim sonde?da li ih mogu skroz ukinuti?neko je dole rasjekao lonce od katalizatora i izvadio katalizatore e sad da li da izvadim i te suplje lonce i stavim cijevi?

Link to post
Share on other sites

ljudi necete mi vjerovati :D ali evo kako pocinje prica stanem ja autom kod kolege i pricali nesto i da krenem nece da upali,alnaser crko i upalimo ga mi na guranje :) odvezem do kolege elektricara i digne ga na dizalicu i skida on alnaser,ja reko aj dok je na dizalici da taman skinem karter i uljnu pumpu da dotegnem i ocistim jer je mana kod m60 motora da se otegne uljna pumpa,kad skinuo ja pumpu i rastavio kupio 2 litre beznina i krenem ja cistiti a ona 2 ventila u uljnoj pumpi zapekla ne mrdaju i ja vodobrusni smirgl i obrsuim fino kanale(to jest skinem sloj zapeklog ulja) i izvadim ventile i njih ispoliram i ocistim citavu pumpu sastvim i namazem sarafe loctite ljepilom da se ne odvrće,i da falio je jedan saraf na uljnoj pumpi koji je motor naajvjerovatnije pojeo :D,vratim ja pumpu tako sredjenu i ocistim karter i sve sastavim i naspem novo ulje,vratimo i alnaser i auto upali super radi nista se ne cuje(hidropodizac)koji se cuo,jer pitaj boga kad su "inžinjeri" zadnji put zamjenili ulje,i kazem ja koolegi reko da skinemo dizne da vidimo sta je,e pa imali smo sta i da vidimo 4 dizne sa lijeve strane motora pune skroz pune hrdje ja se zaprepastio i skinem sve dizne i ocistim i izduvam kompresorom i vratimo ti mi dizne ja upali auto odma cujem kako mirnije i ljepse radi,ja dodao gas kad u sekundi blokada tuce :D odma sretan jer je prije trebalo jedno 10 sekundi da digne do blokade obrtaje,provozam ti ja auto i ne mogu vjerovati da je to to auto koja razlika ide jedno 156 puta bolje nego prije :D ja sretan kao malo dijete heeheh e sad samo tesko pali vergla i kad upali kao da nema goriva dok ne povuce kad mu dodas malo gasa i onda se auto ustabili i radi savrseno :) e imam i sve slike samo ce biti sutra jer sam sad na poslu nemam cime da prebacim slike,auto nenormalno ide ne mogu da vjerujem,e sad dok je auto bio na dizalici ja nesto oko diferencijala jer nije šper :( gledam sta i kako kad vidim one tri crtice i znak M e ovako ///M kako sad to da je M diff a nema šperu?

Link to post
Share on other sites

da ali nije šper diferencijal pa da je od neznam kakvog M-a e sad zna li neko koji diff da trazim?da ima sper i da je dobar omjer?a kod mene je 5 brzina mjenjac ali neznam od cega je mjenjac,jer je auto bio automatik a sad je manual

Link to post
Share on other sites