Recommended Posts

rekao si da je bio automatik, na novijim vozilima je prilikom promene menjaca potrebno da se promeni i program u ECU-u a kod nekih vozila Bogami jos par stvari.. kod tebe nema sanse da su te druge stvari u pitanju, ali mozda moze da se desi da te zeza komp.

proveri te lambda sonde, tj. zameni ih i promeni

a raspitaj se za ovo sto sam ti rekao za ECU i menjac...

i vidi (pokusaj) koji su ti menjac stavili ???

pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da bio je automatik,ma kakav crni ecu auto ide super sada,lambda sonde ce biti zamjenjene,mjenjac je 5 brzina i imaju ovi brojevi na njemu 1053401107 i ima ovaj broj 12218999

Link to post
Share on other sites

diff ti je ostao od automatika verovatno,zato nema sper

I automatici imaju sper. Tek je njima potreban. Ako te interesuje koji menjac i dif su bili, ima ovde negde na forumu tema i tamo imas gde da posaljes mail sa vin kodom i dobijes podatke o svom vozilu kakvo je izaslo iz fabrike.

Link to post
Share on other sites

tebi je diff 2.93 jer je bio automatic, ti imas veliko kuciste kao sto ga ima i m5 3.6 ili 3.8, e sad 540 manuelni je isto vozio 2.93 e sad ti mozes sledece da nadjes od M-a 3.64 koji je kao kraci i priblizno maniji od 3.91 koji j isto isao u m5, ja sam imao 3.64 sa sperom koji je bio sa M-a u mojoj zelenoj e34 sada je taj diff kod jednog decka na forumu on je menjao motor pa mozda je menjao i diff, mozda hoce da ti proda

ili nadji od m5 3.91 i rastavi oba kucista i zameni sperove i napakuj sebi 2.93 sper

Link to post
Share on other sites

I automatici imaju sper. Tek je njima potreban. Ako te interesuje koji menjac i dif su bili, ima ovde negde na forumu tema i tamo imas gde da posaljes mail sa vin kodom i dobijes podatke o svom vozilu kakvo je izaslo iz fabrike.

gresis

Link to post
Share on other sites

Capture.jpg

S = Manual

A = Automatic

T = Touring

TA = Touring Automatic

X = only this Differential is used, no matter of the year or gearbox!

Dates when BMW E34 differential is changed for this model. With red color is the differential which is used before this date, and in blue is the differential which is used after the date:

518i M40: 9/91

520i M50: 1/91

520iA M50: 9/90

525i M50, 525iA M50: 9/90

525iA Touring M50: 9/92

535i, 535iA: 9/89

M5 3.8 S38: 6/94

Link to post
Share on other sites

na mom diffu ima znak ///M i kako sad da znam da li je uopste orginalni diff?da nije neko vec mijenjao?i koji da stavim,u diferencijale i spere se ama bas nimalo ne razumijem :( zato vas i pitam od kojeg auta da trazim da ima sper i da najbolje ide???

Link to post
Share on other sites

@boris74

Ne gresi,automatici su imali sper,a tebi perox je mozda crkao taj sper sto ti je na autu,ako mozes nadji 3,23 speru sa 525i m50 to ce ti biti taman odnos za tvoj motor ni prekratak ni predugacak!A kao sto ti neko rece probaj sad u petoj na 100 koliko imas obrtaja pa cemo ti reci koji ti je odnos trenutno u diffu!

Link to post
Share on other sites

@boris74

Ne gresi,automatici su imali sper,a tebi perox je mozda crkao taj sper sto ti je na autu,ako mozes nadji 3,23 speru sa 525i m50 to ce ti biti taman odnos za tvoj motor ni prekratak ni predugacak!A kao sto ti neko rece probaj sad u petoj na 100 koliko imas obrtaja pa cemo ti reci koji ti je odnos trenutno u diffu!

imao sam dva automatika i drugar jednog,u pitanju su bili e 34 i nisu imali sper,provereno,ili pa bas da su na sva tri crkli

Link to post
Share on other sites

@boris74

Ne gresi,automatici su imali sper,a tebi perox je mozda crkao taj sper sto ti je na autu,ako mozes nadji 3,23 speru sa 525i m50 to ce ti biti taman odnos za tvoj motor ni prekratak ni predugacak!A kao sto ti neko rece probaj sad u petoj na 100 koliko imas obrtaja pa cemo ti reci koji ti je odnos trenutno u diffu!

NE PASE SA 525

Link to post
Share on other sites

da ali nije šper diferencijal pa da je od neznam kakvog M-a e sad zna li neko koji diff da trazim?da ima sper i da je dobar omjer?a kod mene je 5 brzina mjenjac ali neznam od cega je mjenjac,jer je auto bio automatik a sad je manual

menjac ti je od 3.0 v8 !!!!

Link to post
Share on other sites

jesi siguran da je od 3.0 v8? jel on imao 5 ili 6 brzina?znam da je na 4.0 dolazio 6 brzina,Mjerio sam veceras koliko ima obrtaja u petoj na 100kmh ima 2400obrtaja jel to dobro lose??

Link to post
Share on other sites

ovako je pocelo

03012012521.jpg

STA SERVO PUMPA UCINI OD MOTORA CITAVOG GA USERE :(

03012012523.jpg

03012012524.jpg

KOLIKI LONAC :D

03012012527.jpg

ove dve su crkle i one ce da me kostaju :(

03012012528.jpg

opet se neki seljak dokopao i auspuha i vezao zicom a gumica 2e

03012012530.jpg

SKINUT KARTER I IZVADJENA ULJNA PUMPA

03012012535.jpg

03012012536.jpg

ULJNA PUMPA RASTAVLJENA

03012012537.jpg

A EVO I ONO NAJSMJESNIJE KAKVE SU DIZNE BILE :D

03012012547.jpg

03012012552.jpg

Link to post
Share on other sites

@vlada v6

imao je 525 m50 automatik veliko kuciste!

da imao je ali prednja flansa je drugacija i nemozes da nakacis na kardan od v8 jedino da odvrnes i stavis flansu od v8 pa da ti se gadja sa kardanom, ali onda su problem poluosovine?

a to moze da se resi, moras naci od 535i i da zamenis to su ti one flanse sto idu prema poluosovinama sto se vade iz diferencijala, a neko ce reci izvadi iz v8 diff-a i ubaci u diff iz 525 a pa to ne moze, jer je od v8 deblja jedino od 535

Link to post
Share on other sites