Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa jbg,mora malo da se igra,ali nije to nista problematicno!

koliko si to puta radio, pa mislis da nije problematicno

ima da se useres od posla, ima da smrdis na zapaljeno ulje iz diff-a 7 dana

treba minimun 2 coveka o da rade, ozbilna i velika stega i prave gedore maaaaaaaa

ja sam to radio 3 puta i nikad vise u zivotu

Link to post
Share on other sites

jesi siguran da je od 3.0 v8? jel on imao 5 ili 6 brzina?znam da je na 4.0 dolazio 6 brzina,Mjerio sam veceras koliko ima obrtaja u petoj na 100kmh ima 2400obrtaja jel to dobro lose??

3.0 V8 menjac 5 brzina ,4.0 v8 6 brzina ili automatik !!Tako da je kod tebe 3.0 menjac a diff ti treba 3.15 ili 2.93 !!!po meni ali ja i nisam preterano strucan,JA samo pržim ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sad trenutno imam novi problem poceo sam da mjenjam poluge brisaca jer su imale lufta i lupalo puno kad upalim brisace,i dok sam to skinuo taman sam dosao i do separatora za ulje koji se nalazi na kraju usisne grane moras pola auta raskupusati i reko da skinem taj separator jer mi je crkao pa da ga promjenim dok je to sve skinuti i kad sam ga skinuo ono vidim u usisnoj grani bas dosta benzina i evo koja slika pa vidite sta to moze biti????

<script src='http://img707.imageshack.us/shareable/?i=20120223029.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>20120223029.jpg</noscript>

<script src='http://img3.imageshack.us/shareable/?i=20120225036.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>20120225036.jpg</noscript>

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kakav je 3.15? Veliko ubrzanje do npr 150 ili se vuče do npr 230?

Nemam pojma te dif odnose, koliko je koji...

To je malo duzi diff,znaci duze brzine,preporucuje se za motore sa vise snage koji to ubrzanje mogu lepo da iznesu,i naravno veca je max brzina.

Primer ///M5 e34 je nosio 3,23,dok recimo 2,5 m50 ima 3,64 ili 3,73,a 2,0 m20 4,45,2,5 tds nosi 2,65.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

pozdrav drustvo radi se punom parom :) nabavio sam sper diff od 524td,da li mogu njegovo srce da prebacim u svoje kuciste diffa?jer je moje kuciste od M-a

pukle gume na 3 bobine valjda je probijalo struju bice zamjenjeno...

ulje pustalo na svjecice pa je vjerovatno isto probijala struja,ulje je curilo zbog ne ispravnih dihtunga dekla(dihtunzi naruceni),deklovi su skinuti i usput sam ih ispjeskario i iznutra i iz vana sad trebam da lakiram ali ne znam u koju boju dali da se glupiram nesto ili da puknem u sivu?

ima jedan zatezac lanaca od bregastih otisao bice zamjenjen i naravno onaj zatezac lanca koji jos nisam zamjenio :D

skinute dizne i otisle na pravo ultrazvucno ciscenje,a ne ono prvi put samo izduvavanje vazduhom :D

evo i koja slicica radova

20120307083.jpg

20120307085.jpg

20120307090.jpg

GDJE JE ULJE CURILO

20120315140.jpg

OVO JE DEKL PRIJE

87768988.png

OVO JE POSLIJE :)

20120315138.jpg

20120315139.jpg

Link to post
Share on other sites

bravo rope, samo napred, jel ti to radis u svojoj garazi????

a sto se tice dihtunga jesi gledao u ARV-u imao sam isti problem sa uljem, i uzmem u arv-u victor reinz

kako znas da je otisao spaner lanca?

ps kad planiras da se vratis na cestu? :)

Link to post
Share on other sites

:) hvala brks da da kod sebe radim naleti nekad,narucio sam u arv-u dihtunge cekam da dodju,znam da je otisao spaner lanca jer sam vidio :D pokazacu ti kad dodjes,na cestu kad se sve sklopi..

Link to post
Share on other sites