Recommended Posts

jer je ta akciza drzave ili kako se vec zove manja na lozak jer je on namenjen za grejanje a ne za voznju na njega. koliko ja znam, neka me neko ispravi?

upravo tako,ali naravno pokrice je kako vise zagadjuje okolinu i zbog toga nesme da se vozi na loziku.

Link to post
Share on other sites

jer je ta akciza drzave ili kako se vec zove manja na lozak jer je on namenjen za grejanje a ne za voznju na njega. koliko ja znam, neka me neko ispravi?

Loz ulje ne sadrzi akcizu,zato je i jeftiniji od D-2,znaci ekologija,malo kinte u budzet na osnovu kazni zbog zagadjenja....ipak je loz ulje pre svega namenjeno za grejanje....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Da se i ja umesam malo :) Imam dosta prijatelja koji taxiraju i verovali ili ne ali likovi zapale za bosnu po lozak i kazu da im se isplati nego da sipaju kod nas u sm... Ja pitam kojom magijom kad mora preci bar 70-80km da ode po gorivo medjutim svi kazu isto:

u Bosni je lozak:

1. Jeftiniji dosta nego kod nas

2. Kvalitetniji od naseg D2

3. Motor trosi isto kao D2 nekima cak i do pola litre manje

4. Motor lepse radi

5. Bolje vuce nego na nas lozak

E sad tih 70-80 km da objasnim... Kazu sledece... Jbg shornesh ga u 5tu i 60-70km\h, otvoren put, potrosi tamo i nazad max 5-6l goriva, sipas pun (to je od 60-80l) jedna tenkovka od 20L i 3 ili 4 kantice od ulja kao po 4L... Kad malo razmislis ima logike :))) E sad koliko je to vama iz BG isplativo ne znam :)))

Link to post
Share on other sites

U subotu isao do Bijeljine da se provozam i ovo je info iz prve ruke.

BMB 95 - 2.25 maraka = 121.50din

Loz ulje - 2.02 m = 109.08din

Gas - 1.12 m = 60.48din

Kupovao sam marke u menjacnici i placao 100m = 5400din ili moze i tamo da se promeni iz eura u marke i to mu je uvek fixno 100e = 197m

Tako da po mojoj proceni,nema nikakve ustede,osim ko ionako ide do bosne,pa da sipa tamo gorivo ili gas jer je kvalitetnije od naseg prilicno.

Link to post
Share on other sites

Mada imamo cist primer danas, u flasi je bio lozak koji je bio u tecnom stanju sem sto je na dnu flase bio led 2-3mm a flasa je stajala u geoeku poslednjih par dana, doneli marudza i ja flasu sa eurodizelom doduse bilo je nesto malo ali za 15 min se sve sto je bilo u flasi zaledilo.... :prankster2: nas euro dizel je cudo, ostavis ga nasamo par min i on se zaledi od straha :lol: :lol: :lol: Tako da je isti djavo sipao ovo ili ono, moje misljenje je da razlike ima samo u performansama auta...

Link to post
Share on other sites

Tocite u auta iskljucivo zuti lozak, dodajte u njega aditiv i nemate problema cak ni sa komon rejl motorima. Crveni lozak ne sipajte ni slucajno. To je pancevacko smece i ne valja ni za lozenje a kamoli za voznju. Znaci zuti + aditiv i vozi misko.

Link to post
Share on other sites

Najcesce ces ga naci na malim privatnim pumpama po periferiji. Pitas coveka na pumpi da li je zuti i pogledas boju u onoj casici na tocilici.

Ima ga i na nekim Avia i Lukoil pumpama. Uostalom, ponesi jednu plasticnu flasu od 2L pa prvo sipas u nju i vidis boju.

Zuti lozak ti je Eurodizel euro 5 kvaliteta samo bez aditiva. Zato je potrebno aditiv posebno dodati u rezervoar pre sipanja goriva. Da se dobro izmesa. Uvozi se iz Grcke i Slovenije. Zove se Loz ulje EL (ekstra lako). Moj prijatelj radi na pumpi i kaze da im ponekad i lozak i ED stignu u jednoj istoj cisterni. Ja vozim nekoliko euro 3 auta na tu foru i nemam problema ni sa paljenjem ni u voznji. Jutros na -10 Punto MJ kresnuo iz druge. Kombi VW iz prve. Pezo 307 2.0 HDI upalio iz drugog pokusaja. BMW uvek iz prve. Zato zuca + obavezno aditiv. Sipas i ne mislis.

Link to post
Share on other sites

jbg.ja imam 2 pumpe u okolini koje toce lozaka i na obe je onaj tamno crveni,sad na minusu je gust ko ulje...uzeo sam sad neki K2 DFA-39 aditiv da sipam da vidim jel ce da ledi,ako ne onda ne sipam vise lozak dok ne otopli...

Link to post
Share on other sites

drugar letos u e46 320D non restyle sipovao nekoliko meseci crveni lozak i motor je dimio nenormalno, jedva je palio, dok se ne zagreje neravnomeran rad je imao itd... drugi drugar sipovao zuti lozak u e46 320D i sasvim lepo mu radio auto, nije imalo nikakve razlike u voznim karakteristikama(ili bar mi nismo primetili) i potrosnji...

ajd recite na koju kolicinu zutog lozaka koliko tog aditiva da se sipa ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Najcesce ces ga naci na malim privatnim pumpama po periferiji. Pitas coveka na pumpi da li je zuti i pogledas boju u onoj casici na tocilici.

Ima ga i na nekim Avia i Lukoil pumpama. Uostalom, ponesi jednu plasticnu flasu od 2L pa prvo sipas u nju i vidis boju.

Zuti lozak ti je Eurodizel euro 5 kvaliteta samo bez aditiva. Zato je potrebno aditiv posebno dodati u rezervoar pre sipanja goriva. Da se dobro izmesa. Uvozi se iz Grcke i Slovenije. Zove se Loz ulje EL (ekstra lako). Moj prijatelj radi na pumpi i kaze da im ponekad i lozak i ED stignu u jednoj istoj cisterni. Ja vozim nekoliko euro 3 auta na tu foru i nemam problema ni sa paljenjem ni u voznji. Jutros na -10 Punto MJ kresnuo iz druge. Kombi VW iz prve. Pezo 307 2.0 HDI upalio iz drugog pokusaja. BMW uvek iz prve. Zato zuca + obavezno aditiv. Sipas i ne mislis.

druze jel i u e90 sipas lozak. sada se pojavio i neki el lozak, kazu da je extra kvaliteta ali je crvenkast

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

kod nas ne valja ni euro 5 euro dizle a kamo li lozak .provereno shelovo gorivo u novoj astri J i nase sa omv-a odmah motor promenio zvuk strasno..

Link to post
Share on other sites