Nestabilan ler 500-1200 e36 316i


Recommended Posts

Pumpa je ok, novi kablovi i svecice, ochishcene dizne, chistio sam ler ventil, protokomer sam gledao tako da: kada upalim auto i kada se smiri ler,-skinem dzhek i auto se ugasi..'Na prethodnom kada sam skinuo protokomer-auto je radio'. I, josh neshto..nije me mrzelo, legao dole i vidim da sonda ne postoji i da je ona rupa zavarena-.- Problem: Upalim,digne se na 1200-padne na 500 i tako par puta i onda se smiri, dam gas i pustim i opet isti proces. mala pomoc? senzor temp il neshto drugo?tnx.

Link to post
Share on other sites

Trebalo bi kad skines dzek sa protokomera da motorcic ler gasa ispegla opet ler, sto znaci da je motorcic verovatno riknuo :)

I bez lambda sonde auto radi sasvim normalno, na normalnom leru

Danas ga fino i detaljno ochistio sa K2 i bolje se ponasha (manje sheta al opet smeta)..Kada skinem dzhek sa njega, al sve se normalno ponasha samo je ler onda na 1000:/ Nzm, moracu da potrazhim onda drugi motorchic:) Ps. Da stavljam ja tu sondu ili ne? :)

Link to post
Share on other sites

kada se skine sonda kod motornog racunara ima dzek sa crno belom zicom,

e sada nesto treba da se uradi sa njim,ali zaboravio sam zta, mislim da kada nema sondu treba da bude zakacen ,jer kada sam izbacio sondu kod mene mislim da sam tada i zakacio taj kabl.pronacicu temu o tome pa cu napisati

Link to post
Share on other sites

da kada nema sonde treba da bude zakacen kabl

citiram bmwbatu

fabricki ako ima lambda sondu onda je taj dzek iskljucen a ako je nema ili je iskljucena zato sto daje pogresne podatke onda se taj dzek ukljuci

to se isto radi i na m40 motorima

Link to post
Share on other sites

da kada nema sonde treba da bude zakacen kabl

citiram bmwbatu

fabricki ako ima lambda sondu onda je taj dzek iskljucen a ako je nema ili je iskljucena zato sto daje pogresne podatke onda se taj dzek ukljuci

to se isto radi i na m40 motorima

Ajd sad mala pomoc oko lokacije tog dzheka? jer se tek upoznajem sa m40 motorom pa mi nije bash sve jasno.hvala na odg

Link to post
Share on other sites

kao sto rekoh. iza akumulatora skines 3 plasticna cepica skines poklopac motornog racunara i tu ces videti belo crnu zicu sa buksnom tj dve,ako nemas sondu treba da bude udjekana jedna u drugu

ovo kazem samo ako onaj ko je skinuo sondu nije znao da ovo treba da poveze.

Link to post
Share on other sites

kao sto rekoh. iza akumulatora skines 3 plasticna cepica skines poklopac motornog racunara i tu ces videti belo crnu zicu sa buksnom tj dve,ako nemas sondu treba da bude udjekana jedna u drugu

ovo kazem samo ako onaj ko je skinuo sondu nije znao da ovo treba da poveze.

Odoh sad to da uradim, hvala PUNO na pomoci. :e30:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ne da meni djavo mira..sredio sam a i skopcao te dve zice. Poceo i puno da trosi i problem bio u bednom protokomeru:) Otvorio i pomerio 2 zuba ranije i sada je okej. :e30: A sad dosta bilo rada na benzin, 2-3ned i stavljam gas..:dance3:

Link to post
Share on other sites

Imam isti problem sa radom motora ali je kod mene 2.5 pa reko da ne otvaram novu temu pisacu ovdje...

Znaci kad sam kupio auto na autu je bio protokomjer od 2.0 i reko do toga je sigurno,ja stavio novi protokomjer od 2.5 kad ono isto...

kad skinem dzek sa protokomjera isto se desava znaci variraju obrtaji od 400,500 - 1000 al se ne ugasi auto...

neznam sta da gledam,neznam dali je to isto kao kod mackaski9 ili???

ako moze pomoc dobro bi mi dosla ?

Link to post
Share on other sites

Imam isti problem sa radom motora ali je kod mene 2.5 pa reko da ne otvaram novu temu pisacu ovdje...

Znaci kad sam kupio auto na autu je bio protokomjer od 2.0 i reko do toga je sigurno,ja stavio novi protokomjer od 2.5 kad ono isto...

kad skinem dzek sa protokomjera isto se desava znaci variraju obrtaji od 400,500 - 1000 al se ne ugasi auto...

neznam sta da gledam,neznam dali je to isto kao kod mackaski9 ili???

ako moze pomoc dobro bi mi dosla ?

Bas tako kako je kolega Casper napisao..slobodno ga napuni nitrom,pa cetkica..pa k2 kliner sto se skidaju naslage motora pa opet cerkica..i na kraju naprskaj dobro wd-om-izmuckaj i ostavi da se osusi i kraj..ako je isti prica, pokusaj sa protokomerom kao i ja..znaci, zapamtis gde ti je sada iglica, i pomeras po jedan,dva zuba napred, i posle nazad(u minus)..javi sta si uradio :e30:

Link to post
Share on other sites