Recommended Posts

Danas mi se desilo da usred voznje cujem eksploziju iz pravca haube, i ostanem bez gasa. Kad stisnem gas, on nema odaziva i gasi se dok je hladan. Kad se ugreje, nekako, radi ali kao traktor, i gas jedino mogu dobiti ako stiskam papucicu dobijem ga i tako sam se odvezao do kuce ali svako malo se cuju eksplozije. Uvece sam probao da vidim sta je i kad otvorim haubu, i drukam gas da ga navuce, vidi se dok se cuje eksplozija, kako sevne nesto iz, cini mi se ler dizne. Onaj mali djavo sa strelicom na sebi, na jednom kraju ima neku dzeksnu, jedan ide sa one gume izmedju protokomera i glave, a drugi na glavu. Jel otisla ta dizna, ako je to ustvari to, ili ako iko ima ideju sta bi moglo biti... Hvala Uanpred!!!!

Link to post
Share on other sites

ja bih rekao da ti je to icv ventil tj ventil ler gasa,a sigurno ti je ili spalo neko crevo ili gumica na deto klapni,pa lepo proveri sve da li je na svom mestu,a isto tako moze da se deci i da ispadne centralni deo mesaca plina i zavrsi u kutiji filtera pa zbog toga ne prima gas,

Link to post
Share on other sites

proveri sva creva,vakume od protokomera do usisne grane,vuce negde fals,i najmanja pukotina ako je na pogresnom mestu pravi pometnju...aj pa javi sta bilo...cao

Link to post
Share on other sites

Evo sad sam isproveravao sve to. Crevo koje ide od tog ventila (ICV)do glave je napuklo kod ulaza u glavu. Pukotina je velicine 5-6mm. Uzeo sam i izolir traku i obmotao oko tog creva na na mestu pukotine i proradio je ali sam morao i da otvorim malo gas tako da mi se ler povecao sa 600 na 800 obrtaja ali sad radi. Jeli moguce da je bilo samo to i da samo trba da kupim to drugo crevo? Hvala na pomoci!!!!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ovo sam resio, bilo je samo to malo crevo, kad sam ga zamenio sve ok, ler na 600 i radi ko sat. Nego sad imam drugi problem pa da ne otvaram novu temu. Nije radio dugo na benzin i zamenio sam mu pumpu i sad radi ali na leru malo ok malo drhti ali kad pocnem da dajem gas on se ugasi. Jedino kad stisnem naglo papucicu do kraja on pocne da drhti pa krene da dobija gas ali do jedno3500 obrtaja cuju se kao neke eksplozije a posle je ok, msm od 3500 pa do 6500. :D Ali kad pustim opet isto. A na gas radi kao sat.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

ja imam sličan problem...na mom 36 325tds kad ga vozim petom,i kad mu oduzmem gas,posle neće da ga primi...nepovećava obrtaje,nepovećava potrošnju,kao da mi je ugašen u vožnji...kad ga iubacim iz pete u ler,popale mi se lampice,i ja ga upalim u vožnji u petoj...jel zna neko šta to može biti,ili da me uputi na temu ovde na forumu?

Link to post
Share on other sites