Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam resio pitanje malog termostata, narucio sa e-baya sa ukupnom cenom od 2900din. Stigo za 5 dana iz Letonije, platio postanske usluge 100din. i tako ugranja 5min. i to je to. Marka je inace BEHR i identican je onom koji sam skinuo osim sto nema BMW logo a serijski broj je ostrugan...

Link to post
Share on other sites

Pocetkom ove nedelje sam primetio slican problem na E30 M40. Naime, posle jutarnjeg palenja i voznje, normalno podigne temperaturu na pola. Medjutim, posle izvesnog vremena, spusti kazaljku levo do one prve crte i uglavnom drzi oko te pozicije, pa cak i prilikom spore voznje u guzvi. Kada stignem na odrediste, motor je uglavnom mlak kada ga pipnem. Napominjem se radi o voznji u spicu! Visko je menjan skoro, stavljen nov. Da li je problem defektan termostat, koji ne zatvara? Menjan je odprilike pre 3 godine, stavljen od 123-ke. Mada nisam imao ranije slican problem, sve do sada.

Link to post
Share on other sites

Do njega je, kupi nov ispod 1000din je, kakav mercedes...??>>??>>??!!!

To mi se desilo u Bosni, jbg dizao mi temperaturu i nisu imali BMW-ov u radnji. Pa rekoh, daj sta das! ali eto, sluzio je 3 godine. :D

Link to post
Share on other sites

U tom slucaju se izvadi termostat, dodjes kuci i kupis nov orginal za tvoj auto.. :) Al nema veze, nemoj ovaj put od mecke :)

Ja mislim da je to samo do kvaliteta aftermarket dela. Deo je fizicki isti i sa istim vrednostima temperature. BMW/stare mecke dele jos neke delove, visko,plocice...

Imam u steku jos jedan termostat, BMW-ov ovog puta! Javljam sta sam uradio!

Link to post
Share on other sites

Najvise mi je sumnjivo, jer u toku najveceg saobracajnoj spica motor bude mlak posle voznje. Grejanje u kabini je takodje nekako mlako. Ponavljam, ovi simptomi su poceli pocetkom ove nedelje. Pre toga, drzi na pola kazaljku, u bilo kojim uslovima voznje. E sad, citao sam da moze zezati i pokazivac temperature u cajgeru zbog starosti vozila, ali opet mislim na termotsat, upravo zbog mlakog motora na dodir.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Momci meni se ovo desava poslednja dva dana. Inace termostat je nov, visko nov kao i hladnjak. Temperatura motora deluje ok i nema pritiska na crevima. Tecnost takodje ok. Pre neki dan je zamenjen hladnjak jer je procureo. Da li je neko imao iskustva i da li je resenje skidanje cajgera sa pritezanjem neke matice ?

Link to post
Share on other sites

Neko mi jedanput rece da ako kazaljka tako varira moze biti da vodena pumpa ne radi dobro. :scratch_one-s_head: Kod mene je opet kontra problem, u bilo kojim uslovima voznje, kazaljka mi je za debljinu ispred srednje crte i tu tako stoji. Creva dobra, temp motora dobra, antifriz nigde ne curi, hladnjak deluje ok...Ravnomerno se zagreva. Tako ej od jula meseca, i po vrucini i po zimi. Grejanje radi dobro, osim sto od leta slabija duva zbog polen filtera, raniej ga nisma imao pa je razlika prilicna u protoku vazduha. Tako da, pojma nemam sta moze biti. Neko rece ovde da nista ne diram. moguce da je problem do cajgera, ali kazaljka normlano ide od pocetne linije :scratch_one-s_head:

Link to post
Share on other sites

Evo upravo dodjoh sa voznje i podigao je kazaljku desno, u bilo kom rezimu voznje. E sad, primetio sam jednu novinu. U leru sam pustio grejanje u kabini i ventilator na najace i drzao gas na nekih 4000 obrtaja, nakon toga fino je spustio kazaljku na pola! Da li to moze zezati pumpa vode, kao sto je neko rekao?

Link to post
Share on other sites

Neko mi jedanput rece da ako kazaljka tako varira moze biti da vodena pumpa ne radi dobro. :scratch_one-s_head: Kod mene je opet kontra problem, u bilo kojim uslovima voznje, kazaljka mi je za debljinu ispred srednje crte i tu tako stoji. Creva dobra, temp motora dobra, antifriz nigde ne curi, hladnjak deluje ok...Ravnomerno se zagreva. Tako ej od jula meseca, i po vrucini i po zimi. Grejanje radi dobro, osim sto od leta slabija duva zbog polen filtera, raniej ga nisma imao pa je razlika prilicna u protoku vazduha. Tako da, pojma nemam sta moze biti. Neko rece ovde da nista ne diram. moguce da je problem do cajgera, ali kazaljka normlano ide od pocetne linije :scratch_one-s_head:

Tebi je visko zavario verovatno. A za ovo dizanje moze biti ili opet visko ako se u gradu greje a na otvorenom nikad, termostat ili sama vodena. Termostat proveris tako sto pipnes rukom crevo donje na hladnjaku ili suvozacevu stranu samog hladnjaka
Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro zamenio visko. Prethodni je zezao tako sto u leru ili sporim voznjama podigne malo kazaljku desno. MEdjutim cim krenes brze, vrati se na pola. Sada zeza u bilo kom rezimu voznje. Uspeo sam da vratim kazaljku na pola na nacin koji sam opisao. Termostat sam takodje zamenio skoro. Ostaje onda samo pumpa, koju doduse imam jednu u steku, novu.

Link to post
Share on other sites

Evo upravo dodjoh sa voznje i podigao je kazaljku desno, u bilo kom rezimu voznje. E sad, primetio sam jednu novinu. U leru sam pustio grejanje u kabini i ventilator na najace i drzao gas na nekih 4000 obrtaja, nakon toga fino je spustio kazaljku na pola! Da li to moze zezati pumpa vode, kao sto je neko rekao?

Lici na pumpu, ako kazes da je na jacem gasu spustio kazaljku.......negde je navuko vazduh pa kad protera vazduh on spusti temperaturu.....ili nema protok....kad otvoris cep hladnjaka videces da li antifriz kruzi....ali nemoj otvarati kad je vruc......proveri dok je hladan....

Link to post
Share on other sites

Lici na pumpu, ako kazes da je na jacem gasu spustio kazaljku.......negde je navuko vazduh pa kad protera vazduh on spusti temperaturu.....ili nema protok....kad otvoris cep hladnjaka videces da li antifriz kruzi....ali nemoj otvarati kad je vruc......proveri dok je hladan....

Prosle nedelje sam menjao hladnjak a neki dan pre toga i thermostat. Prilikom zamene hladnjaka smo ga I ozracili. Ovo dizanje temperature traje od prene nekih 4-5 dana.

Link to post
Share on other sites