Recommended Posts

Provalio sam sta je problem. Pre svega grejanje sam namestio zezao prekidac u kabini za podesavanje toplo hladno . sada radi grejanje kao ludo .

Gubi tecnost na ulazu u hladnjak na gornjem crevu ono sto bi rekli ``kurvanjski`` zalomili su lulicu ulaza u hladnjak i sada se bukvalno crevo sa selnom drzi na ivici tako da ne moze ni da se zategne kako treba. I sad ako zbog toga moram da menjam ceo hladnjak jbg.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Ako neko moze da mi objasni kako se pravilno ozracuje sistem bio bih mu veoma zahvalan:)

:thumbsup:

Ono koliko ja znam jeste da ga upalis, polako pustis da se malo zagreje da podigne pritisak u sistemu i na onom sraficu do cepa hladnjaka (entluftung) odvrces i cekas dok ne izadju svi mehurici, naravno izlazice i voda-antifriz ali ako ima vazduha trebalo bi da se vide i mehurici kad prestane, odnosno kad pocne da izlazi samo voda , zavrnes ga. Mozda neces upseti iz prve, ali bi trebalo da ponovis isti postupak sve dok ga ne odzracis. Preporuka je da auto navezes na neku uzbrdicu ili barem preednjim tockovima da stanes na vicnjak neki i sl, kako bi olaksao da ga odzracis, nekako je pod uglom lakse i obicno uspe iz prve. Ako neko zna jos bolji i brzi nacin, neka kaze. :)

Link to post
Share on other sites

A da, sa pocetka teme sam pisao da sam imao problem sa pokazivacem temp na cajgeru. Isprva sam i ja pomislio da imam cep vazduha negde, medjutim nije izgelda bilo to u pitanju. Kada je konacno doslo toplije vreme pokazala se boljka. Naime, auto se normalno ponasa sve dok ne stanem na semafor ili udjem u guzvu, tada temp skace. Ukljucim grejanje, spadne temp. Izadjem, proverim creva, donje hladno potpuno. Visko se cuje i vrti lepo, ne gubi nigde vodu. Iz svega zakljucim da je crkao termostat, tj da ne otvara. E sad, odem da narucim novi ulozak, ali nisam siguran koji da uzmem. Proverim na bmwfans.com i vidim da postoji vise varijanti za m50 motor, jer su na svakom razlicite temperature otvaranja. Kakva su vasa iskustva, koji kupiti. Moj je 520 m50, septembar 1990.god, a nude mi 80 celzijusa, 88 i 92. :shok: :scratch_one-s_head: :scratch_one-s_head:

Link to post
Share on other sites

Da, taj od 80 pise i na sajtu da ide do 92.god, ali mi mnogi kazu da to nema nikakve veze, da su navodno za kasnije modele povecali temp zbog boljeg sagorevanja i manje emisije CO2, da je sve to manje vise isto. Konkretno, imam ponuu za termostat Mahle by Behr od 88 za 930 dingera. Po njihovom katalogu pase na moj m50 iz sept 90-te. :scratch_one-s_head: Drugi je neki francuski, ista prica, a za taj od 80 bih morao da cekam neki dan.

Link to post
Share on other sites

Taj od 80 ce ga verovatno samo brze ohladiti,s to je sigurno znacajnije leti, zimi mozda i nije bolja varijanta. Bas me zanima koji je sad u njemu, a nervira me sto necu biti u prilici da biram kad se bude menjao kod majstora.

Link to post
Share on other sites

I ja se začudio kad mi rece cenu. :) Imaju i neki "kinezi" za 500-600, a ovaj je sa originalnom ambalazom Mahle, sa sve onim hologramom i brojevima i nalepnicama - 930. U Šapcu, radnja Auto Laki, u Stefice Kosijer. Ne znam sa kim saradjuju, ali kontam da su to redovne cene.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
On 5/13/2016 at 0:22 AM, FILIP-M3 said:

Aj ti prvi probaj pa cu sacekati jedno mesec dana :D

Sent from my Asus Zenfon 2

Za sada sve ok. Presao sam oko 1500km, vise rezima voznje, sa klimom, bez... Drzi na pola i ne mrda. :) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Da ne otvaram novu temu, imam problem auto dok je u mestu i radi nekako i podigne temperaturu ali cim krenem vozim malo brze temperatura pada, takodje zbog svega toga i grejanje je nikakvo.

Danas sam skinuo egr termostat i probao da dunem kroz njega i vazduh prolazi, ako sam dobro shvatio on bi trebao da je zatvoren dok je hladan a otvara na 90C recimo, sto znaci da je problem kod mene verovatno on?

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ForumWT said:

Danas sam skinuo egr termostat i probao da dunem kroz njega i vazduh prolazi, ako sam dobro shvatio on bi trebao da je zatvoren dok je hladan a otvara na 90C recimo, sto znaci da je problem kod mene verovatno on?

Ja bi rekao da je tako. Inace ti simptomi su gotovo rezervisani za los termostat.

Link to post
Share on other sites

Hmm stigao je nov i nije bas 100% zatvoren ipak malo vazduha prolazi, testirao sam ga vrelom vodom 100C i otvara lepo ali me buni ovo prvo sto kad je hladan nije 100% zatvoren, ili to tako treba ili je los termostat.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

To sto je nov ne znaci nista. Neka je "najezda" losih termostata. Ima pisali smo svi iskustva jesenas kada je krenulo hladno.

Tuga, brdo ljudi je pokupovalo nove termostate i to sve kao top marke i svaki po 3000-5000din i brdo djubreta.

Tako je drugar za svoj e46 dok na kraju nije otisao u deltu i platio original malo jace ali radi!

Link to post
Share on other sites