Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja uradio merenja temperature. Kazaljka je opet danas bila zakucana na pola sa par manjih skakutanja levo desno u laganoj voznji na autoputu. Izmedju 80 i 90 stepeni pokazuje instrument kada usmeravam u područija oko glave. 58 stepeni pokazuje na gornjem crevu hladnjaka.

Link to post
Share on other sites

Sledece sto mozes da uradis je da pozajmis sat od nekoga pa da probas u vise rezima voznje. Vrlo moguce i da je cajger.

Evo i danas zakucano na 90 stepeni. Ostaje mi samo da pratim i to je to.

Link to post
Share on other sites

Evo kod mene i dalje zakucano na pola uglavnom, sa tek ponekim onim brzim skakanjem kazaljke malo desno pa levo pa ponovo na sredinu. Primetio sam takodje, da kada je hladan i dam kontakt, kazaljka se odmah popne malo više u plavo polje. KAda malo čvoknem prstom preko stakla, vrati se ponovo na onu belu prvu liniju.

Link to post
Share on other sites

Kod mene cela nedelja je bila ok sa kazaljkom i temperaturom. Ponovo sam i merio, 88-90 kada se usmereri u područije glave. Da ne baksuziram, necu za sada nista ni cackati.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja sam odlucio da konacno resim problem cajgera koji mi vec duze vreme lazira temperaturu. U voznji kazaljka pokazuje skoro 105 a kada izmerim meracem direktno oko glave, pokazuje izmedju 85-90. Od majstora sam digao ruke, jer ne mogu da cekam da se smiluju i prihvate se posla skidanja cajgera i resavanja problema. Uglavnom sve ide kroz odjebavanje : Jbg star auto sta ti hoces, previse trazis, teraj to, to tako treba i slicno...

Citajuci strane forume, ustanovio sam je jedno od potencijalnih resenja, matica na temperaturnom satu koju je potrebno pritegnuti. Dohvatio sam alat, povadio upustva oko skidanja cajgera, izvukao ga i dotegao maticu. Auto je testiran i sve je ok! Za sada pratim situaciju i videcu dalje kako se ponasa.

Jedino sto sam se malo namucio da skinem i vratim cajger u salt tablu. Razlog tome je sto nisam mogao da skinem volan, jer nisam imao nastavak 22 gedore. Takodje, vracanje okvira cajgera je teklo malo aljkavo a donja plastika cajgera nije legla bas najbolje. Tako da cim pribavim gedoru, gledacu da sve postavim pravilno.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pozdrav,

Citam ove postove i nadjem se u nekom od ovih pa mi treba savet ako neko zna , a zna sigurno :)

BMW W36 M43 kazaljka temperature je za manje od debljine iste preko polovine u bilo kojem rezimu voznje i toji tu zakucana i na otvorenom i u guzvi.

Gornje crevo nije ni tvrdo mnogo ni mekano deluje mi ok. Nivo tecnosti je ispod polovine kada je hladan a kada se ugreje popne se novo (da li je ta pojava normalna za bmw). I grejanej u kabini skoro da ga nema.

Sta moze biti uzrok. Kupio sam auto skoro vlasnik kaze da je zamenio termostat i vodenu pumpu.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Citam ove postove i nadjem se u nekom od ovih pa mi treba savet ako neko zna , a zna sigurno :)

BMW W36 M43 kazaljka temperature je za manje od debljine iste preko polovine u bilo kojem rezimu voznje i toji tu zakucana i na otvorenom i u guzvi.

Gornje crevo nije ni tvrdo mnogo ni mekano deluje mi ok. Nivo tecnosti je ispod polovine kada je hladan a kada se ugreje popne se novo (da li je ta pojava normalna za bmw). I grejanej u kabini skoro da ga nema.

Sta moze biti uzrok. Kupio sam auto skoro vlasnik kaze da je zamenio termostat i vodenu pumpu.

Ako je dobro ozracen onda ima problem sa glavom

Link to post
Share on other sites

Iskreno nemam pojma sto se tice tog ozracivanja .... barem ne kod BWW. Ne mesa vodu i ulje. Ide odlicno, ne dimi itd

Ako neko zna nekog ok majstor da se pogleda sta ga muci neka kaze. Ne bih da se bakcem sa dundjerima.

Link to post
Share on other sites

Proveri jesu sva creva iste temperature kad otvori termostat,to ces znati kad donje crevo koje ide u dno hladnjaka sa desne strane auta bude toplo kao i gornje sa leve strane.

KAd to proveris onda pipni creva koja ulaze u kabinu ispod soferke,naravno pre toga pusti grejanje da bi otvorio ventile,ako i dalje nemas grejanje tj topla voda ne pravi krug kroz hladnjak grejanja onda ili nije dobro ozracen(isteran vazduh iz sistema) ili je glava pukla pa ne dozvoljava cirkulaciju kroz sistem jer konstantno ubacuje vazduh u sistem,moze vrlo malo da pukne i da pravi te simptome a da ne pomesa ulje i vodu.

Naravno ako verujes predhodnom vlasniku da je zamenio termostat i vodenu pumpu,ja bi to proverio jer desava se nekad i da nov termostat ne odradjuje,ali ako otvori onda nije on,i pogledaj da li na leru u hladnjaku sprica vodu kad otvoris cep hladnjaka,mora po malo da puni hladnjak ako je sve ok,a na gasu treba bas lepo da uspricava vodu u hladnjak.

Eto ne treba ti majstor polako sve isproveravaj pa javi sta se desava.

Link to post
Share on other sites

Meni je tako kazaljka na e36 m40 motoru bila 7god, oko 120000km koliko je bila kod mene, i sve je bilo ok, isao je sasvim normalno. A menjani i termostat i vodena, nije mesao ulje i vodu, sve kako treba. Tako da jedino ostalo da je ili do davaca ili table. Ja sam prestao da se cimam oko toga, po zameni vodene i termostata.

Link to post
Share on other sites

Pre svega hvala ``drugari`` na angazovanju oko mog problema.

Proverio sam nesto od navedenog:

Kad je upaljen puni hladnjak kad otvorim cep.

Ali me buni nivo tecnosti je skoro pri dnu hladnjaka kad je hladan a kad dodje do radne temperature podigne se noo tecnosu na pola i malo vise?

Link to post
Share on other sites