bmw e30 1.8 m10 turbo LPG


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

dok sam gledao slike svideo mi se projekat al bas, posle ovog videa i nisam odusevljen. ovakav drift moze svaki sestak da odradi. mozda gresim nzm opet imao sam 323 bio je dosta zesci od ovog... :/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Taj video je snimljen na pola mapiranja. Zbog necega je na 5500 obrtaja nestala komunikacija sa vemsom i nije moglo dalje da se radi pa je ostalo ovako. Vems je pobrljavijo, ostavio injektore otvorene, resetovao se i takve gluposti.

Turbina tek puni od odprilike 4000 rpm, pa vidi koliko ima onda korisnih obrtaja.

Posle smo nasli sta je uzrokovalo problem. Bombina koja je stajala na pozarnom zidu na oko 20 cm od vemsa je pravila neke smetnje.

Kada smo je pomerili na drugo mesto auto je imao svih 7200 obrtaja i nije bilo vise problema.

Posto nam covek koji dolazi iz madjarske od nekih 350km i nije nimalo jeftin nismo zavrsili mapiranje.

Ko je radio vec nesto slicno taj zna da ovo nije ni malo lako da se odradi i da to funkcionise bez problema.

Taj koji kaze da je napravio auto na lupam preko 1 bar nadpunjenja i da nema nikakvih problema taj se malo zaj...

Nadam se da cemo uskoro kad izadje lepo vreme zavrsiti mapiranje, i dici snagu do granice tehnike.

Vec ceka drugi motor da ovaj crkne :)

Inace auto je bio vozen godinu dana na plinu sa manjim turom na 0.9 bara, i lepo je radio dobro isao i malo trosio.

Pozdrav svim BMW fanovima

Link to post
Share on other sites

Evo malo da se vidi o cemu se radi. Ovo je fabricki motor bez m usisa be uadjene glave, i sa nekom starom turbinom. Ovaj je radjen u madjarskoj i radi na 1.5 bara.

Kod nas je usis 46mm od m5, glava prosirena maximalno(40e je bio samo dihtung izduvne grane koji je posebno radjen u madjarskoj zbog vecih kanala), i turbina je gane nova.

http://www.streetfire.net/video/bmw-e30-turbo-m10-1800cm3_641126.htm

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...