Otvaranje haube na E30


Recommended Posts

Moze li neko slikovito da mi objasni kako da otvorim haubu rucno na BMW E30 320i iz 1985,sajla mi se izgleda isteglila ili pukla.Hvala

Link to post
Share on other sites

Slikovito...

Moras da skines deo maske sa vozaceve strane i povuces sajelu rukom...Iznad fara ces je naci...Ako pukne maska pukla je ako ne super!

Link to post
Share on other sites

Ne zajebavajte coveka :D

Uzmi duzi i veci ravan srafciger, kad pogledas sa prednje strane kroz vozacev deo maske pored fara videces jedan kruzni otvor,

do pola zatvoren, gurni srafciger u njega i okreni i otvorice se :)

Link to post
Share on other sites

Ne zajebavajte coveka :D

Uzmi duzi i veci ravan srafciger, kad pogledas sa prednje strane kroz vozacev deo maske pored fara videces jedan kruzni otvor,

do pola zatvoren, gurni srafciger u njega i okreni i otvorice se :)

E pazi sad,te iste podatke sam nasao i na netu,mada na kockama za americko trziste gde sam nasao sliku toga je neki otvor koji ja nemam? Sto znaci da nam maske nisu iste,a kod fara vozacevog okolo imam 3 ili 4 rupe,i koliko sam uspeo da vidim kroz njih kroz svaku vidis sraf koji drzi nosac fara a ne i neki koji je nepovezan sa tim ostalim,i sta sad da radim?

Link to post
Share on other sites

hehe istu fotku nadjoh,al meni maska nije toliko otvorena,meni je do pola zatvorena,mada sam ja nekako uspeo da zavirim unutra da vidim taj deo veznog lima,i tu gde je strelica uperena ja imam samo rupu?!

Link to post
Share on other sites

Uspeo:)))) Hvala na savetima,sad cemo tek da vidimo sta je problem :)

Link to post
Share on other sites

Pa odsrafio sam masku sa donje strane,posto je s gornje zakacena zabicama,nisam hteo da je polomim,samo sam je malo izvukao kako bi izmedju maske i usisnika za hladnjak zavukao srafciger u tu rupu koja je na slici,gde se vidi ivica jednog jezicka koji samo treba kliknuti i hauba iskace :)

Link to post
Share on other sites

a buzir je pretpostavljam taj mehanizam koji izgleda kao kukica i drzi haubu? posto sam probao rucno da ga pomeram u zakljucan i otkljucan polozaj,pa tesko ide

Link to post
Share on other sites