Recommended Posts

Pozdrav ljudi.... Skoro sam uzeo e34 520i i imam problem sa abs-om,ne radi uopste.Cim padne kisa ne mogu da zaustavim auto,samo kliza,a ne pali mi nikakvu lampicu.Odakle poceti i sta prvo da proverim??? Unapred hvala

Edited by shnicer
Link to post
Share on other sites

kada naglo ukocis trebalo bi da se cuje kako radi i na papucici od kocnice se oseca ,ako ne onda ili nesto ne radi ili je mozda skinut i stvljeno nesto drugo ???

Link to post
Share on other sites

kada naglo ukocis trebalo bi da se cuje kako radi i na papucici od kocnice se oseca ,ako ne onda ili nesto ne radi ili je mozda skinut i stvljeno nesto drugo ???

da,da znam da bi trebalo da se cuje,zato i kazem da ne radi,uopste se ne cuje papuca da onako trese,a sve je tu,i pumpa i senzori,sve je na svom mestu...nisam pametan
Link to post
Share on other sites

Vidi da li uopste imas sijalicu u tabli gde je ABS.

Mozda su je mangupi skinuli i prodali ti auto sa pokvarenim ABS-om.

Pa vidis to nisam proveravao,ne verujem da su bas toliki idioti,osigurac je na mestu to sam proverio....
Link to post
Share on other sites

Pa posto ti abs ne radi a sijalica se ne pali, taj zakljucak se nameceKad se da kontakt provere se sistemi pa i ABS i ukoliko ima problema (a kod tebe ocigledno ima) pali se sijalica.

Takodje u voznji ako dodje do problema takodje se pali sijalca.

Razlozi:

Prljavi senzor ABS (najjeftiniji)

Los kontakt na dzeku senzora( takodje jeftin)

Los senzor ili kabli senzora (cesce prednji)

Kompjuter abs-a

Link to post
Share on other sites

Promeni sijalicu u tabli, to prvo moras da uradis. Moze biti i prekidac na samoj papuci kocnice. Prekidac kod automobila koji imaju ABS ili tempomat imaju dva klika, dok ovi koji nemaju ni jednu od ovih dodatnih oprema ima jedan klasican "cak" ili kako vec..."klik" prekidac. Kada das kontakt mora da svetli lampica ABS-a, garant je skinuta usled neispravnosti sistema. Kada zamenis sijalicu, pocni sa trazenjem kvara na samom sistemu. Proveri i releje koji su na samoj pumpi.

Link to post
Share on other sites