Recommended Posts

Planiram da kupim 320d 2004.god limuzinu, pa me zanima da li je puno za ovaj motor ako ima 230+ hiljada km?

I na sta bi trebao da obratim paznju sa ovolikom kilometrazom? Auto bi bio iz uvoza, Nemacka, Austrija...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala za post, procitao sam ga odmah.

Vidim da na forumu vise hvale ovaj sa 150ks nego onaj stariji sa 136ks, ali me zanima kako stoji 320d sa tolikom kilometrazom?! Znaci od 200-250000...

Da li je to puno za pomenuti model i motor?

Citao sam dosta o pomenutom modelu, ali nisam nasao nista da je neko pricao o ovim vecim kilometrazama.

Da li vredi u opste uzimati auto tog godista sa toliko km?

Voleo bi da cujem ako neko poseduje taj motor sa toliko priblizno km, pa da mi da koji savet pre kupovine.

Link to post
Share on other sites

Ja imam 320d 150ks i prezadovoljan sam, imam oko 180000 i za zadnjih 13000 nista nisam pipnuo a vuce bas lepo.

Druga stvar je jako bitna a to je kako je preso tih 230+ km, moze biti na otvorenom i na srednjim obrtajima uz redovan servis,u tom slucaju nije to velika km a moze i 100000km po gradu i to pun gas i sa slabim odrzavanjem, brojka na km satu je najmanje vazna, bitno je celokupno stanje kako unutrasnjosti tako i motora.

Generalno ti motori nemaju problema sa klipovima karikama i tome slicno,vec su osetljivi na turbini i diznama i to je u praksi i najskuplje srediti,takodje obrati paznju na set kvacila i plivajuci zamajac jer su jako skupi za zamenu.

Link to post
Share on other sites

Pitao sam bas za tu kilometrazu zato sto je realnija mnogo od onih koje pisu prodavci po oglasima, oko 250k(30-40k godisnje)je po meni realnija km za auto od 7-8god preko, nego 120-140k(15-16k/god)...

Ko to moze znati pri kupovini, kako je vozen negde u inostranstvu...u Nemackoj bi trebalo najvise da voze po auto putevima, e sada ko ce znati koliko su ga pritiskali tada. :)

Sto se tice turbine, dzini, seta kvacila i plivajuceg zamajca...to su tipicni problemi koji "muce" svaki motor novije generacije, bilo koja marka automobila da je u pitanju. To sam citao za sve. Al opet i to nije sve vise skupo kao nekada, pre su ti delovi kostali na vise hiljada eura, a sada su skoro i vise nego duplo jeftiniji. Ali naravno opet treba biti obazriv pri kupovini, jer ni to nije malo. :)

Kako provaliti da li je set kvacila dobar? I taj plivajuci? A da se ne tera odmah kod majstora? Za turbinu i dizne znam da to dobra dijagnostika lako proveri.

I koji je tvoj menjac? Sa 5 ili 6 brzina? Ja bih iskreno vise voleo taj sa 6, jer verovatno dosta smanji potrosnju na otvorenom. A ne znam kako se koji pokazao u praksi.

Link to post
Share on other sites

bolje nadji auto sa servisnom knjizicom i nekim racunom od odrzavanja , nego da kupis ove nase "domace" , koji su svi idpod 200 000 km ... znaj da je preko skoro nemoguce naci 320 dizel 2000-2004 god ispod 200 000 km !!!

Link to post
Share on other sites

ako se ne varam to bi trebao da je m47, ja sam moj uzeo sa 188000, sad je na 200 i nekom km, auto je uvezen iz italije. sa motorom nije bilo zajebancije radi lepo i ide još lepše ;), samo koliko vidim čeka me zamena seta kvačila i da ne spominjem sitne zajebancije koje ajd da kažem prateće sa godištem auta. pretpostavljam da ćeš bolje proći ako ga uzimaš od švaba, poznavajući kakvi su žabari što se tiče vožnje i održavanja.

Link to post
Share on other sites

Pitao sam bas za tu kilometrazu zato sto je realnija mnogo od onih koje pisu prodavci po oglasima, oko 250k(30-40k godisnje)je po meni realnija km za auto od 7-8god preko, nego 120-140k(15-16k/god)...

Ko to moze znati pri kupovini, kako je vozen negde u inostranstvu...u Nemackoj bi trebalo najvise da voze po auto putevima, e sada ko ce znati koliko su ga pritiskali tada. :)

Sto se tice turbine, dzini, seta kvacila i plivajuceg zamajca...to su tipicni problemi koji "muce" svaki motor novije generacije, bilo koja marka automobila da je u pitanju. To sam citao za sve. Al opet i to nije sve vise skupo kao nekada, pre su ti delovi kostali na vise hiljada eura, a sada su skoro i vise nego duplo jeftiniji. Ali naravno opet treba biti obazriv pri kupovini, jer ni to nije malo. :)

Kako provaliti da li je set kvacila dobar? I taj plivajuci? A da se ne tera odmah kod majstora? Za turbinu i dizne znam da to dobra dijagnostika lako proveri.

I koji je tvoj menjac? Sa 5 ili 6 brzina? Ja bih iskreno vise voleo taj sa 6, jer verovatno dosta smanji potrosnju na otvorenom. A ne znam kako se koji pokazao u praksi.

Ja imam 320 td compakta iz 2002 godine. prezadovoljan sam njime sto se tice performansi auto ide kao lud, znaci nema toga benzinca od 2000ccm koji moze da mi parira, sa tim sto jos je ovo auto tezak 1400kg. samo nemoj da se zanosis da ce ti potrosnaj biti ispod 7l u gradu i do 9l ide. Ja sam morao da menjam turbinu na mojih pravih 150000km, jer jo je to rok kada strada otprilike, srce turbine je poruceno iz Bmw-a i kostalo je 480e. pri toj zajebanciji sam morao jos mnogo sitnoh stvari da izmenjam vezano za turbinu a i grejaci su stradali tako da je to izaslo bez ruku oko 800e. a zamajac ces proveriti tako sto ce ti papucica kvacila podrhtavati pri pustanju iste...

Link to post
Share on other sites

ako se ne varam to bi trebao da je m47, ja sam moj uzeo sa 188000, sad je na 200 i nekom km, auto je uvezen iz italije. sa motorom nije bilo zajebancije radi lepo i ide još lepše ;), samo koliko vidim čeka me zamena seta kvačila i da ne spominjem sitne zajebancije koje ajd da kažem prateće sa godištem auta. pretpostavljam da ćeš bolje proći ako ga uzimaš od švaba, poznavajući kakvi su žabari što se tiče vožnje i održavanja.

I planirao sam bas iz Nemacke da uvezem, ali tamo prelaze mnogo vise, nego npr. Italija i Austrija...ali su verovatno bolje odrzavani...mada ni to ne mora nista da znaci.

Link to post
Share on other sites

bolje nadji auto sa servisnom knjizicom i nekim racunom od odrzavanja , nego da kupis ove nase "domace" , koji su svi idpod 200 000 km ... znaj da je preko skoro nemoguce naci 320 dizel 2000-2004 god ispod 200 000 km !!!

Sa servisnom sam i planirao da uzmem, racune je bas tesko naci od odrzavanja...Domace sam iskljucio odmah. :) a za kilometrazu mi je to odavno jasno.

Link to post
Share on other sites

Ja imam 320 td compakta iz 2002 godine. prezadovoljan sam njime sto se tice performansi auto ide kao lud, znaci nema toga benzinca od 2000ccm koji moze da mi parira, sa tim sto jos je ovo auto tezak 1400kg. samo nemoj da se zanosis da ce ti potrosnaj biti ispod 7l u gradu i do 9l ide. Ja sam morao da menjam turbinu na mojih pravih 150000km, jer jo je to rok kada strada otprilike, srce turbine je poruceno iz Bmw-a i kostalo je 480e. pri toj zajebanciji sam morao jos mnogo sitnoh stvari da izmenjam vezano za turbinu a i grejaci su stradali tako da je to izaslo bez ruku oko 800e. a zamajac ces proveriti tako sto ce ti papucica kvacila podrhtavati pri pustanju iste...

Za te perfomanse je skroz ok potrosnja(mada se ja nesto cesto ni ne trkam po gradu ;), a na otvorenom sam cuo da bas dosta manje trosi...

Link to post
Share on other sites

Pa to je stvarno ok potrosnja. Za toliku argelu pod haubom, cak i smesna. :)

Jel ima neki dobar servis u Ns za BMW? (a da nije ovlasceni) Gde ti odrzavas svoj?

Link to post
Share on other sites

Jel ima neki dobar servis u Ns za BMW? (a da nije ovlasceni) Gde ti odrzavas svoj?

ima, ja svog tamo odrzavam...majstori su ok, pre svega su ljudi i hoce da izadju u susret tj. nisu derikoze ali posteno naplate svoj rad iza kog stoje. Meni licno su ok i zadovoljan sam sa uslugom.

Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo ti svoj odrzavas u ovlascenom?! Ja imam Forda sada, pa zbog loseg iskustva sa Grand M-om (ovlascenim) nesto bas i nemam poverenja u njih. Znam samo da su duplo skuplji nego ne ovlasceni, a ne i toliko strucniji. Super ako je kod Bmw-a drugacije.

Zanima me jos, da li ima veze ako je 2002. ili noviji restajling npr.2004? Pitam zbog onog otklanjanja mogucih gresaka kod mladjih? Ima li toga kod 320d restajlinga? Video sam samo da noviji imaju ubacenu 6-tu brzinu.

Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo ti svoj odrzavas u ovlascenom?! Ja imam Forda sada, pa zbog loseg iskustva sa Grand M-om (ovlascenim) nesto bas i nemam poverenja u njih. Znam samo da su duplo skuplji nego ne ovlasceni, a ne i toliko strucniji. Super ako je kod Bmw-a drugacije.

Zanima me jos, da li ima veze ako je 2002. ili noviji restajling npr.2004? Pitam zbog onog otklanjanja mogucih gresaka kod mladjih? Ima li toga kod 320d restajlinga? Video sam samo da noviji imaju ubacenu 6-tu brzinu.

Ako nadješ 2004. god uzmi i ne razmišljaj više, samo pun gas:). Oni nemaju problem sa turbinom, jedino poskidaj leptirove iz usisne grane i uživaj u vožnji. Potrošnja realna po gradu je oko 8-9litara, na otvorenom 5,5-7 l u zavisnosti od brzine.

Link to post
Share on other sites

letos isao na more destinacija Srbija-Florina-Xalkida mislim da u jednom pravcu ima 1200-1300 km po bordu potrosla bila 4,6-4,7 l/100km, a po gradu tuce do 6,5 :dance3:

voau9.jpg

Brate restartuj potrošnju, pa onda vidi koliko ti troši po gradu. Ako ti troši 6,5l, ja ti odmah poklanjam moj auto

Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo ti svoj odrzavas u ovlascenom?! Ja imam Forda sada, pa zbog loseg iskustva sa Grand M-om (ovlascenim) nesto bas i nemam poverenja u njih. Znam samo da su duplo skuplji nego ne ovlasceni, a ne i toliko strucniji. Super ako je kod Bmw-a drugacije.

Zanima me jos, da li ima veze ako je 2002. ili noviji restajling npr.2004? Pitam zbog onog otklanjanja mogucih gresaka kod mladjih? Ima li toga kod 320d restajlinga? Video sam samo da noviji imaju ubacenu 6-tu brzinu.

nisi me razumeo, odrzavam auto u neovlascenom servisu, ljudi su profi ugradjuju original delove, razumni su i ne koriste se "tehnikama" udri po usima i dzepu, uostalom da je tako trazio bih drugog servisera koji je strucan i razuman...inace ne pustaju nista osim BMW-a u svoje dvoriste

sto se tice brzina moj je manuelni sa 6 brzina, a burazer ima isti samo automatik sa 5 brzina, a i vidjao sam ih sa 5 (mislim na manuelni)

Link to post
Share on other sites

Brate restartuj potrošnju, pa onda vidi koliko ti troši po gradu. Ako ti troši 6,5l, ja ti odmah poklanjam moj auto

:dance3: :dance3: :dance3:

:pilot: :pilot: :pilot:

Link to post
Share on other sites

Neznam kako se zove servis ( ako uopste ima ime) , nalazi se na starom putu za BG kod skretanja za Cortanovce

Ne zelim da iko shvati da ovde reklamiram bilo koga, ja licno imam dobro iskustvo sa njima a da budem iskren i neznam za drugi.

Link to post
Share on other sites