Koji zvucnici u e46 sedan?


Recommended Posts

Zna li ko koji zvucnici idu u e46 limuzinu? Resio sam da zamenim i prednje i zadnje, ovi ka(u)rtonski koji su fabricki su sranje, izgleda da su ih ubacili da samo popune rupe. Sve je u redu dok se slusa onako tiho, cim se malo odvrne cuje se zapomaganje, zavijanje i krestanje, bas i visoki jedva da se cuju ali se zato srednji dere za sve pare.

Napred pretpostavljam da su 17cm, i pozadi mi se cini. Medjutim vidim da pozadi mozda moze i nesto vece da se ubudzi jer je veca rupa... a mozda i nema potrebe. Za pocetek to bi sviralo na fabrickom bmw busines kasetofonu dok ne padne neki dvd.

Ako je ko menjao ovo fabricko sranje moze da mi pomogne u odabiru, tj. koju kombinaciju za napred a koju za nazad... ili da prednje ne diram a pozadi da ubacim nesto kvalitnije jer moze lepo da odzvanja od gepeka. Hvala

Link to post
Share on other sites

Zar e46 nema visoko tonce i srednotonce napred?

Napred su od prilike 17cm, tacnije 165mm ali su plitke (neka vozila imaju i 130mm). I viskotonci su ~50mm.

Ako menjas zvucnike u vratima stavi izolaciju. A cujem tj procitao sam da JL audio proizvodi komponente koji pasuju. JL Audio model# VR525-CSI, ne znam gde mozes da ih kupis. Zvucnici su 60W RMS a ne verujem da CD Tuner ima vise od 45W RMS. Ove zvucnike treba da pasuju i pozadi.

P.S. Nikada nisam menjao u e46 zvucnike tako da budes 100% siguran izmeri (i dubinu), ali ideja iza dobrog ozvucenja je da sav zvuk u istom trenutku stigne do centralne tacke u kabini u visini tvoje glave.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Jel moguce da jos niko nije zamenio fabricke zvucnike na E46-ci?! Ja ozbiljno razmisljam da to uradim jer zvuk koji izlazi iz tih "zvucnika" je kao sa tranzistora od pre 30 godina! Kada svira CD onda je situacija malo bolja ali to je daleko od nivoa koje ovaj auto mora da poseduje! Daleko najslabija karika na ovom modelu je zvuk iz stereo sistema! Sramota za BMW!!! Harman Kardon se naravno bolje cuje ali i on ne zadovoljava, narocito kada se u obzir koliko kosta...

Eee, sada mi je malo lakse, ispraznio sam se i napokon mogu da postavim pitanja... :)

1. Interesuje me postoje li neki bolji zvucnici koji staju bez ikakvih prepravljanja umesto fabrickih, a da ne kostaju puno? Ne bih voleo nista da budzim i menjam jer ne zelim da kvarim fabricki izgled enterijera. Fabricki radio cd player ne bih niposto da menjam i on ostaje u autu makar ne nasao resenje. :huh:

2. Da li je neko ugradio i da li je dobio nesto ugradnjom woofera sa fabrickim zvucnicima? Da li taj woofer moze da radi sa fabrickim pojacalom ili bih morao kupiti pojacalo samo za njega? :huh:

3. Dakle, koji zvucnici i gde imaju da se kupe, zna li neko? :huh:

4. Ako niko ne zna odgovore na predhodna pitanja, onda bi bilo lepo da preporuci nekoga ko radi i ugradjuje ozvucenje i ko bi mogao da me posavetuje? :huh:

:drinks:

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Nađoh dve teme sa sličnim sadržajem, ali obe nemaju odgovor na pitanje kojih su dimenzija zvučnici u E46 limuzini.

Da li je neko od te davne 2012. pa do danas promenio fabričke zvučnike, a ako jeste, kojih dimenzija su i koje dubine? 

Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites