Recommended Posts

Auto mi potrosio 50L plina na 100 km :preved:

Aaaa jel se delilo to nekom??

Inace auto je 520 12v, lako pali na plin, lepo linearno ubrzava, ne smrdi plin, uradjen servis isparivaca i promenjen filter plina, vazduha, ulja, ulje. Ajmo ko pogodi vodim ga na pragnjetinu i ostalo :lol: .

Link to post
Share on other sites
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ti hoces da kazes da ti je na autu sve novo i sve uredu i da je to sto je potrosio 50l plina nemoguce a ipak se desilo??? Ljudi pisu svoje pretpostavke, ako je sve uredu sa kolima i ako je sve kao sto kazes novo i skoro zamenjeno i ako su ti na pumpi sipali 50l onda ti nema pomoci auto ti trosi 50l i trosice ti tako dokle god ne pocnes da saltas na 1500 obrtaja... Nesto mi govori da ces i na ovo da kazes da si svih 100km saltao na 2000 obrtaja, u tom slucaju ti na ovom forumu nema pomoci...

Link to post
Share on other sites

A ti hoces da kazes da ti je na autu sve novo i sve uredu i da je to sto je potrosio 50l plina nemoguce a ipak se desilo??? Ljudi pisu svoje pretpostavke, ako je sve uredu sa kolima i ako je sve kao sto kazes novo i skoro zamenjeno i ako su ti na pumpi sipali 50l onda ti nema pomoci auto ti trosi 50l i trosice ti tako dokle god ne pocnes da saltas na 1500 obrtaja... Nesto mi govori da ces i na ovo da kazes da si svih 100km saltao na 2000 obrtaja, u tom slucaju ti na ovom forumu nema pomoci...

C,C,C, ma jel mogucce :lol: Pazi da ti kazem nesto. Ja auto retko, ali retko kad saltam iznad 2000, znaci ne silujem, ali i to se desavalo po nekad sa kockicom koju sam prodao pa mi nikad nije prebacila 17 litara plina kako god sam se izivljavao, a petica me ne izaziva da je stiskam. Sve i da sam je vozio kroz grad od semafora do semafora gas patos, a samo po gradu sam i vozio tih 100km, nebi smela da potrosi vise od polovine te potrosnje. Dakle ja ne trazim da mi neko popravi auto jer sam ga terao kod majstora da to uradi, vec da cujem kakve mogucnosti jos imam, a od ljudi koji imaju neku ideju . Dakle neko mi predlozi proveri ovo, ja proverim ili sam vec proverio i odgovorim, pa idemo dalje.

Link to post
Share on other sites

Aj ovako, recimo da me kradu. Zadnji put pre nego sto sam sipao plin pokazivac mi je bio na nuli, kad sam dolio 47-8L skala se popela na max, Opet pustim da padne pred minimum, opet dolivanje i opet 49-50L. Jel ima neko ideju na koji nacin me potkradaju.

Link to post
Share on other sites

Sad skoro sam ga uzeo, sad je u fazi doterivanja "na meru". Treba da nadjem protokomer, posto je ovaj koji imam los tako da na benzin radi, ali samo pod gasom. Na plinu pali na "zub", radi na 900 obrtaja bez secanja, bez knedle na ubrzavanju. Tecnost ima, isparivac ne ledi, vruc je kad se ugreje voda, jedino sto je voda nekako rdjava(da se tako izrazim)i dosta je zapenjena, ali mislim da to nema veze sa ovim, nego sa necim drugim.

Link to post
Share on other sites

Nema to veze sa plinom ali ne bi bilo lose da ocistis hladnjak i uopste ceo sistem, cisto zbog boljeg hladjenja motora... Ja stvaarno nemam ideju gde moze da izgubi 50l plina, ajde da si rekao 30 pa i nekako ali 50 :blink: nista meni tu nije jasno...

Link to post
Share on other sites

Skrecem s` teme. U sistemu za hladjenje imam vodu i svaki put kad ga zagrejem do radne temperature u onom expanzionom sudu mi se pojavi dosta te rdjave pene ja je ocistim tako sto dolijem vodu preko max da pena zajedno sa vodom izadje napolje, e kad se ne bude vise pojavljivala pena onda cu da mu ispustim svu tecnost i sipam ljucki antifriz.

Link to post
Share on other sites