Recommended Posts

svaka budala zna da elektronika na protokomeru kad je obican plin u pitanje ne radi tj nema veze kad radi na plin, ja sam napomenuo "protokomer" kao celinu a ne samo elektronski deo vec i mehanicki a koliko znam na njegovom autu je protokomer sa L klapnom kao na e30 ;) sta ako je plin rastelovan, a opruga na protokomeru mnogo olabavljena :) msm meni je to palo na pamet cisto zbog ideje ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da se javim i ja. Belezimo mali napredak za sad 180 km predjeno sa punom bocom plina (60-65L) Nije se jos ugasio, videcemo koliko ce da izgura. Mislio sam da i kod njega mogu da pratim kazaljku na boci i po tome da znam kad otprilike da sipam gorivo, medjutim ovde skala padne od punog do praznog za 50-100km. Au kakav baksuz od autaaaa, pa to je cudo. Osim toga imam jos vece, mmmnogo vece probleme, nije za ovaj topik.

Link to post
Share on other sites

svaka budala zna da elektronika na protokomeru kad je obican plin u pitanje ne radi tj nema veze kad radi na plin, ja sam napomenuo "protokomer" kao celinu a ne samo elektronski deo vec i mehanicki a koliko znam na njegovom autu je protokomer sa L klapnom kao na e30 ;) sta ako je plin rastelovan, a opruga na protokomeru mnogo olabavljena :) msm meni je to palo na pamet cisto zbog ideje ;)

drugar,jesi vozio ti auto nekad bez klapne u protokomeru?

Ja jesam,2 dana dok nije stigao drugi.Plin je opalio,odvalio klapnu i motor je uvukao u usisnu granu,zaglavila se u onom leptiru na 100km/h,jedva sam ukocio i ugasio auto,jer je gas ostao zaglavljen.

LM,vozio sam auto na plin bez klapne 2 dana,dok mi decko sa foruma nije poslao drugi protokomer,nikakve promene nije bilo vezano za bilo sta,kao sto sam napisao gore.

Tako da prica pada u vodu,vezano i za mehanicki i elektronski deo protokomera.

Njemu je potrosnja u problemu ko zna iz kog razloga,zbog protokomera nije sigurno,a to ce se i on uveriti kad bude nasao stvarni problem,a to je kao sto rekose ljudi,ili pumpa gde sipa ili negde pusta,trece mislim da nema.

Link to post
Share on other sites

Evo da se pohvalim malo. Resio sam da ne punim vise rezervoar zbog radi ako istekne 50-60L plina malo me mnogo to opegla po novcaniku, pa mu sad sipam po 1000-1500 din. Pre nego sto sam zadnji put dolio, potrosio mi je 60L plina za 170 km. Od tad sipam na kasicicu. Zadnja dopuna od potpuno praznog rezervoara 25L i evo ja prelazim 180km i vidim da u boci ima jos. Voznja kao penzioner koji pazi na potrosnju, znaci 2x lakse. Uzrok i dalje nepoznat, posledicu izgleda sam auto regulise :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Evo da se pohvalim malo. Resio sam da ne punim vise rezervoar zbog radi ako istekne 50-60L plina malo me mnogo to opegla po novcaniku, pa mu sad sipam po 1000-1500 din. Pre nego sto sam zadnji put dolio, potrosio mi je 60L plina za 170 km. Od tad sipam na kasicicu. Zadnja dopuna od potpuno praznog rezervoara 25L i evo ja prelazim 180km i vidim da u boci ima jos. Voznja kao penzioner koji pazi na potrosnju, znaci 2x lakse. Uzrok i dalje nepoznat, posledicu izgleda sam auto regulise :prankster2:

De ti recci jesi sipo antifriz u taj auto !!!ako nisi potrosnja plina ti nista nece pomoci !! :pilot:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Pa recimo da mu je taj plin sredjen i svedena potrosnja na nesto ispod 20L na pali, gasi, kreni, stani. Nesto mislim da to moze bolje i nesto se lomim oko nekih krupnih zahvata. Planiram da izbacim ova govna i da mu ubacim sekvent i atestiram ga.

Link to post
Share on other sites

ima jedna novost ovde na gas pumpi su pored TNG sipali u boce i cisti vazduh koji je bio mesan cisto da znate ja nisam imao pojma,ljudi kazu jer ja vozim na benzin na plin se kuva

Link to post
Share on other sites

Motor mi je da ne kazem nov, ali je u jako dobrom stanju. Benzina ne znam koliko trosi, ali ajd ovako, sunuo sam mu 30L pre 2 meseca i po bordu tad je mogao da predje 340 km, a sad moze 280. Kolko je to u litrima ne znam tacno jer mi bord otprilike u +-3L tacnosti daje podatak. Na benzin sam ga vozio samo dok malo ne smlaci temperaturu nisam mu merio kilometre, tako da ne znam ni otprilike koliko ga trosi al mi se cini da je tu korektan.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 5 months later...

Nisam vise imao zivaca da se drndam sa majstorima i da bacam po 2000-3000 bez veze. Izvadio sam plincugu i sad vozim na corbicu. Potrosnja mi je od 6.8 do 17, a uglavnom se vrti oko 12L, zavisi od uslova voznje.

Link to post
Share on other sites

I jesi li nasao sta je problem?/??

To ti je pametan potez ;) Meni je kocka dok je bila na benzinu trosila od 6,5-12 nego srpska posla,hoces da se vozis jeftinije,sad mi tuce plina 10-16,pre neki dan rekord 18,i verujem da ce biti novih rekorda,i to voznja do 3000rpm

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...