Air Conditioning Control


Recommended Posts

Imam problem oko ukljucivanja ventilatora u kabini,ponekad hoce ponekad nece,vrtim vrtim pa ubode..Kad krene onda rade sve brzine..U pitanju je ovaj model

mjaynjbfca.th.png

Uploaded with ImageShack.us

kad sam ga skinuo i rasturio izgleda ovako..

40453524818878571051549.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

I kad se rastavi vidi se ova ploca 40143324818982173641549.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

na kojoj ima jedan plasticni deo koji se okrece kad okrecem ukljucivanje i deo coska na tom malom delu je izlizan pa jel moze biti da on pravi problem..?Ako jeste to jel ima neko neki savet kako da to resim posto neverujem da ce neko rasturati sve samo da bi prodao to malo g**no..?

Link to post
Share on other sites

Jel moze ostrija, vece rezolucije, slika. Zaokruzi to. Jos nesto, iscitaj sta sve pise na njemu.

mozes ga malo spricnuti kontakt sprejom za pocetak. poz

Link to post
Share on other sites

Nemogu ostrije osim ovog posto nemam aparat trenutno..Ovo sto sam zaokruzio je problem.Tu se ukljucuje ventilator i em sto je ovaj zuckasti deo malo izlizan u jednom cosku em sam primetio da kad ga vrtim nece da se zaustavi kad dodje napr. do 4 brzine nego moze ceo krug da napravi..kao da se ona oprugica iznutra pokidala..jel moze biti to..?

40096524822794668951549.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

Ha , to je fabricki broj. To je verovatno obicni preklopnik sa kliznim kontaktima i ako bi uspeo da ga otvoris sredilo bi se. E sad, da li je to pored mali prekidac? Moguce da i on zeza. Opet, probaj malo spreja i da ^razradis^ i jedan i drugi prekidac. Ako sprej ne pomogne onda rasturanje. Ajde pa javljaj. pozz

Link to post
Share on other sites

To sto se vrti u krug prekidac, nisam siguran jer ga nisam imao u ruke. Ne mora da znaci da je to problem.

Znam da nije neka pomoc ali ovako na daljinu mora se postupno.

Link to post
Share on other sites

Jeste druze mali prekidac..Ae probacu..Posto mislim da bi on trebalo da zaustavi dalje okretanje kad dodjem do 4-te brzine a sad moze se okrenuti i dalje i tako napraviti ceo krug..jel taj mali prekidac ukljucuje ili on ima neku drugu funkciju..?Ovako mogu normalno da ga "ukljucim-iskljucim",mozda kad prolazi preko njega onaj zuckasti deo nema dovoljan kontakt..?Kad okrecem cuju se malo vise i one oprugice..Ae probacu ujutru sa sprejom ali iskreno neznam sta da ocekujem.. :unsure:

Link to post
Share on other sites

Gde stoji zuta plastika kad je prekidac na nuli? Mislim da li je na prekidacu ili van prekidaca pored? Opet ti kazem da nisam imao u rukama taj prekidac i moram po koje pitanje. Mozes probati zicama prespajati i jedan i drugi prekidac da bi tano utvrdio koji zeza.

Edited by vranjin
Link to post
Share on other sites

ma nije nikakav problem,pitaj sta god treba..Kad je na nuli zuta plastika je kao na slici na kojoj sam je zaokruzio..Tek kad dodje do 4-te brzine onda je iznad prekidaca i ukljuci ga..

Link to post
Share on other sites

U to vreme se jos dremalo..jedino mi nedelja dan da nemoram ustajati u pola 6.. :)

Cekam danas da dodje drugar elektricar pa da on to isproba sa zicama posto se ja to slabo kapiram pa neznam kako i sta da odradim.. :unsure:

Link to post
Share on other sites

Bar nedeljom spavas, blago tebi. Ja sad s posla i odmah da pogledam sta si uradio. Ako ce ti doci drugar elektricar je dobro, za tebe posto rece da ne baratas bas dobro zicama. :)

Ocekujemo rezultate. pozzz

Link to post
Share on other sites

Veruj mi,cekam je svaki dan vise nego platu.. :)

Bio je svratio na par minuta ali nezna(mrzelo ga) da gleda sta koji ne valja i kaze da taj mali nezna cemu sluzi..Stavio je neki apaeat i kaze da ima struje na prekidacu..ali da ponekad kad se vrti tockic gubi struju negde pa nece da ukljuci ventilator..Ja ga iskreno druze nisam nista razumeo.. :) Ako ima struje i ne zezaju prekidaci,sta onda moze i gde da stvara taj prekid kontakta..??!!

Izgleda da bi trebalo da se rasturi i onaj deo gde je oprugica..Sutra bi drugar trebalo da mi posalje celu tu plocu ako nadje..

Link to post
Share on other sites

Meni je najsumnjiviji taj prekidac jer drndarnjem on proradi ali ne mogu ti stoposto tvrditi, jedino ako se zena smiluje i skuva mi kafu :prankster2: pa da prevnem solju. Svaki spoj, konektor, je potencijalni krivac ali ovde je najlaksi vlazi i prasini da se zavuce. Trebao je kolega probati da prespoji i jedan i drugi prekidac da prespoji u momentu kad ne radi. Probaj da nadjes drugu plocu pa samo za probu da vidis da li je do nje. pozz

Link to post
Share on other sites

Verujem da je to mogao da odradi ali mrzelo ga pa me otkacio..Trebace mu nesto pa cu ga sacekati..

Valjda ce sutra uspeti drug da nadje tu plocu pa da mi posalje..Hvala ti puno,imas pljesku.. ;)

Link to post
Share on other sites

Hehe..sta cu kad se zena plasi da ga vozi.. :D

Ima druze pomaka, uzeo onaj drugar elektricar danas kod njega celu konzolu pa da preceslja sta je u pitanju i gde gubi kontakt..Sutra mi javlja, nadam se lepe vesti..

Link to post
Share on other sites

Javio se malopre, nasao je gde zeza i najverovatnije ce da namesti.. :dance3:

vranjin; sledeci vikend sam u prolazu kroz kikindu pa ti se javljam i idemo na klopu.. :)

Link to post
Share on other sites

Jbg druze, ja sam u Podgorici :huh: , tu radim. U Kikindi sam za jedno tri nedelje. Budem kuci dva tri dana pa nazad na posao. Videcu kakav budem s vremenom pa mozda i padne klopa. pozz

i da vidimo gde zeza.

Edited by vranjin
Link to post
Share on other sites

Moracu da zapisem te vase elektricarska izraze.. :)

E jbg-a..pa aj kad budes dolazio ili ako budes tu u prolazu ce se organizujemo nekako..

Pozz

Link to post
Share on other sites

Namestio.. :dance3: rasturio sam i onaj mali plasticni deo gde su kontakti i stavio malo alkohola,vrteo par puta dok nije maltene pocelo da skripi i sad radi sve kako treba.. :preved:

Link to post
Share on other sites