Skidanje katalizatora na Bmw e38 740i 286ks


Guest maxa2485

Recommended Posts

Guest maxa2485

Ovako zanima me da skinem katalizatore na bmw 740 e38 4000kubika imam plin al takodje me zanima sta dobijam sta gubim...Citao sam neki ruski sajt da je covek smanjio potrosnju na 4000 kubika pa me zanima sta je od toga svega pametno..Naravno zamolio bi samo pametne savete....Dal cu trebati posle toga da ga programiram na ecu i izbacim katalizator ili ne auto je 95to god imam 2 katalizatora....

od prilike znam al me zanima jos neki savet o potrosnji goriva-plina kao i dal ce prijaviti gresku na tabli.....Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

ako skines katalizator , moras resiti i lambda sonde , jer ako ih mozak ne prepozna automatski ide u "safe mode" ... tako da mozes da radis sta hoces cak i da vozis bez problema ... ali je mnogo bolje da obezbedis coveka koji se razume u zice .

Link to post
Share on other sites

Mislim da kod lambda sondi moze i samo da se ove posle katalizatora malo "izdignu", ubacuje se kao ulozak neki (al ga objasni), znaci da izduvni gasovi ne idu direktno na nju...

Znaci fora je da ove posle katalizatora ne pokazuju istu vrednost kao ove pre, sto je slucaj kad se skine katalizator.

Ali valjalo bi ovo proveriti sa nekim strucnijim, volim da majstorisem ali nisam majstor ;) .

Link to post
Share on other sites