sema osiguraca za e36 316i 91god i bord


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sta si tacno radio?

braon zica na minus a crveno zuta na plus i nece a onda sam probao sa crveno sivom na plus i opet nista ps dal treba da ukljucim neko dugme na bordu kad to uradim/jednoredni najobicniji bord

Link to post
Share on other sites

sta si tacno radio?

braon zica na minus a eno zuta na plus i nece a onda sam probao sa crveno sivom na plus i opet nista ps dal treba da ukljucim neko dugme na bordu kad to uradim/jednoredni najobicniji bord

Link to post
Share on other sites

napisah da se ne rukovodis bojom zica vec brojem pina na konektoru.a uvek bi trebalo da sija,a kada se dovede sa pozicije napon on samo malo slabije pocne da sija zato sto je noc,

Link to post
Share on other sites

napisah da se ne rukovodis bojom zica vec brojem pina na konektoru.a uvek bi trebalo da sija,a kada se dovede sa pozicije napon on samo malo slabije pocne da sija zato sto je noc,

znam ali ja brate ne umem da rasturim onaj crni dzek da bi video broj pina

Link to post
Share on other sites

pogledaj malo bolje,ako imas volje uradices, nemoj ovako otprilike da povezujes spalices bord

otseces onu vezicu sto drzi kablove,onda ima jedan plasticni zubic koji se pomeri i izadje unutrasnji dzek sa kablovima

Link to post
Share on other sites

sema kaze da na board dolaze dva plusa. Sa osiguraca F31 za sat a sa F45 se napaja board. da sad ne izlazim iz posta pogledaj gde vodi kvadratic F45. Tu isto treba dovesti plus.

Evo sad videh da i F23 ide na bord. Ona prva dva ti trebaju a mozes i ovaj treci spojiti.

Edited by vranjin
Link to post
Share on other sites

pogledaj malo bolje,ako imas volje uradices, nemoj ovako otprilike da povezujes spalices bord

otseces onu vezicu sto drzi kablove,onda ima jedan plasticni zubic koji se pomeri i izadje unutrasnji dzek sa kablovima

probacu

Link to post
Share on other sites

sema kaze da na board dolaze dva plusa. Sa osiguraca F31 za sat a sa F45 se napaja board. da sad ne izlazim iz posta pogledaj gde vodi kvadratic F45. Tu isto treba dovesti plus.

Evo sad videh da i F23 ide na bord. Ona prva dva ti trebaju a mozes i ovaj treci spojiti.

ok samo mi objasni kako da odvedem zice do osiguraca/gde da ih provucem/ i kako da ih spojim sa osiguracima/dali treba da podizem onu celu konzolu sa osiguracima ili nekako odozgo i dali to moze da radi bez gonga/tacna tamperatura mi za pocetak nije bitna jer nemam ni merac temperature

Link to post
Share on other sites

probacu

ne vredi wice /iseko sam onu trakicu sto drzi kablove i tu sam stao nece da izadje kao da je sve iz jednog dela naso sam jednu plasticnu kvrzicu i to stiskam ali nece jbg ostavi mi broj da te nazovem

Link to post
Share on other sites

ok samo mi objasni kako da odvedem zice do osiguraca/gde da ih provucem/ i kako da ih spojim sa osiguracima/dali treba da podizem onu celu konzolu sa osiguracima ili nekako odozgo i dali to moze da radi bez gonga/tacna tamperatura mi za pocetak nije bitna jer nemam ni merac temperature

Moze da radi bez gonga. Sto se tice dovodjenja zica uzmi taj plus sto imas i mosti tu gde ti treba.

Link to post
Share on other sites

ima kvrzica, ali trebas da vidis na koju stranu ide.nacicu ti sliku

jer se ne secam kako se vadi,a mrzi me po ovoj zimi da cupam svoj bord da bih video

ajde molim te sve sam shvatio/najzad/samo jos da vidim koji je koji pin /cekam sliku

Link to post
Share on other sites

Moze da radi bez gonga. Sto se tice dovodjenja zica uzmi taj plus sto imas i mosti tu gde ti treba.

ok hvala samo jos da provalim pinove neznam kako da otvorim dzek

Link to post
Share on other sites

Interior light ti je svetlo kabine. Trebalo bi da radi i bez tog. Ne znam sta se desava sa bordom kada se upali svetlo u kabini.

evo sta se desava/17 stavim na minus od akumulatora a 18 i 14 na plus i imam samo sat na bordu/kad dodam i 16 na plus od akumulatora onda mi svetle i dugmici na bordu ali nikako ne mogu da dobijem i temperaturu /ni svetlo ni brojevi/ zasto= dali zato sto nemam senzor temperature mada ne verujem da je zbog toga jer valjda kad nema senzor ima brojevi ali ne pokazuje tacno /jedino ako gong ima veze stim jer ga nemam ili pin broj 9 koji ide na osigurac 23 a ja nemam taj pin imam samo od 10 do 18 i pinovi su mi isti kao na semi i brojevi i boje/ sta moze da bude i jos nestosta sa pinovima15 i 13 oni su izgleda za onaj bolji bord

Link to post
Share on other sites

proveri da li je ispravna sijalica za deo za temperaturu.

e sad temperatura se pali na ono dugmence A temp tu se i gasi,

a nema veze sto nema senzor,treba d aradi ali ce pokazivati -37

Link to post
Share on other sites

proveri da li je ispravna sijalica za deo za temperaturu.

e sad temperatura se pali na ono dugmence A temp tu se i gasi,

a nema veze sto nema senzor,treba d aradi ali ce pokazivati -37

probacu /rotiracu sijalice/ ali ja nemam ni pin br 2 koji ide na exterior light a i da ga imam gde da povezem taj pin

Link to post
Share on other sites

mislis nemas zicu u konektoru?pin na bordu sigurno postoji.

e sada mislim da se on povezuje na poziciju, tj kada se ukljuci pozicija, svetlo na bordu pocne malo slabije da sija....da nocu ne bi sijalo previse jako i strcalo od ostatka

Link to post
Share on other sites

mislis nemas zicu u konektoru?pin na bordu sigurno postoji.

e sada mislim da se on povezuje na poziciju, tj kada se ukljuci pozicija, svetlo na bordu pocne malo slabije da sija....da nocu ne bi sijalo previse jako i strcalo od ostatka

da.nemam zicu.gde to dda povezem mislim zasta u kabini razmisljam da prabacim one visak zice od 15 i 13 na 2 i 9 pa da ih povezem.sta mislis.a i cemu uopste sluzi gong

Link to post
Share on other sites

e zamenio sam sijalice i sad radi temperatura a sat ne znaci da je do sijalice e sad ja sam izvadio onaj dzek sa sijalicom i izvadio sijalicu ali ona kao da je bila zalepljena unutra /dali se menja samo sijalica ili ceo dzek/ i jos nesto sve zice koje idu na plus cu da spojim sa zicom koja dobija struju samo na kontakt a zicu za sat bi trebao na stalnu struju .da ili ne /imam 3 zice u autu one od analognog satica

Link to post
Share on other sites