Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moze da prodje i 17.000km a da su dihtunzi za zamenu jer ga zeza datum proizvodnje. Vremenom se guma stvrdne...

Nije problem zameniti dihtunge a nisu ni skupi. Od svih, najteze se menja dihtung kartera jer mora ceo prednji kraj da se raskaci, mada za pravog majstora ni to nije frka.

N42 motor je konstruisan da trosi ulje prilikom eksploatacije, tako da potrosnja nije problem, bar ne onima kojima su navikli da proveravaju i dosipaju. Nekako se covek vise zblizi sa masinom kada je pazi i podmazuje.

E sada, neki majstori pljuju ovaj motor a neki ga hvale i kazu da odrzavaju primerke koji su prosli preko pola miliona bez ikakvih problema i jos se voze.

Dakle, samo kvalitetan redovan servis i gas !

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Nisam siguran ,ali mislim da je vec neko vreme na oglasima ,sto naravno ne znaci nista.Inace bas dobro izgleda i spolja a i iznutra,jedino neko iz kraljeva da ga pogleda bolje da se ne vozas dzaba.

Link to post
Share on other sites

Gledam ga sad ponovo ,malo hauba ne lezi u visini farova ....sad da li to ima neke veze ili hauba moze da se steluje sa onim gumama ne znam.Enterijer mi bas deluje ocuvano,javicese valjda neko iskusniji.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

N42 motor je konstruisan da trosi ulje prilikom eksploatacije, tako da potrosnja nije problem, bar ne onima kojima su navikli da proveravaju i dosipaju. Nekako se covek vise zblizi sa masinom kada je pazi i podmazuje.

E sada, neki majstori pljuju ovaj motor a neki ga hvale i kazu da odrzavaju primerke koji su prosli preko pola miliona bez ikakvih problema i jos se voze.

Dakle, samo kvalitetan redovan servis i gas !

Greska moja,motor je N46 ,a ne 42. Meni ga majstori napljuvase kao najgori motor koji je BMW ikad izbacio

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Kako se pokazao E46 320 dizel 2003/2004 i na sta treba najvise obratiti paznju pri kupovini, konkretno motor.

Samo dobar majstor da ga pogleda i prikaci na dijagnostiku...

Ja imam e46 150hp, rest... Vec skoro godinu dana i mogu ti reci da sam prezadovoljan ... (U odnosu na F.Stila koga sam vozio ranije je bomba od auta, udobniji, lepsi...)

E sad, sto se tice problema to su poznati pl.zamajac, dizne, turbina ... To je vec stvar srece na sta ces da naletis... Redovan servis cuva motor , kvalitetno ulje ... svi filteri se menjaju i obavezno "separator"...

Ako kupujes bolje plati malo vise i uzmi auto koji je vec neko vreme vozen kod nas nego neku lominu sa placa koja je presla od 300 do 500 hiljada km. Moje misljenje je da mozes ooopasno da se za...es ako uzmes neki krs sa placa za 3500-4000 E . Kad krene da se kvari i pokazuje nedostatke smucice ti se BMW...

Link to post
Share on other sites

hvala na info Ivane. Nisam skoro bio u dizel vodama pa sam hteo da opasno pripremim teren za dalje, vrlo je moguce da ce se cak ici i na seriju 5 E60, sad jos se tu konsultujem premisljam itd, koji motor.. najradije 3.0d ali registracija me odvlaci, i posto sam probao par komada sa tim motorom nekako mislim da je to najbolja mera za tu karoseriju. Eventualno 2.5d, ne bih benzince ovaj put

Link to post
Share on other sites

Nema na cemu... ;)

Ja sam samo preneo svoja dosadasnja iskustva i ono sto sam cuo. Ima ovde na forumu mnogo iskusnijih ljudi i nadam se da ce jos neko da odgovori kako bi mogao da napravis najbolju varijantu za kupovinu...

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Ako postoji skica alata za uzubljivanje n42 negde na netu, trebalo bi da pasuje i na m54 delimicno, bio bih zahvalan. Moze i inbox ako nije skupo.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
On 9/30/2017 at 6:31 PM, Sale-Sombor said:

Da li moze neko da mi kaze malo kakvi su e46 150ks sa automatik menjacem? Koliko su pouzdani, kakva im je potrosnja (po gradu me najvise zanima).

Kakvi su u odnusu na one sa manual menjacem 6 brzina?

Hvala

Ako misliš na Traktorče od 150hp, taj ja imam sa GM-ovim A. menjačem. Na satu je tik ispod 200.000 (magičnih), ali ko zna koliko je mučenik pregazio tu cifru. Kod mene je nekih 6 meseci i oko 22k km. Za sada sam, što se pouzdanosti tiče, zadovoljan. Nisam imao nikakav kvar do sada, redovni servisi i potrošni materijal (diskovi, pakne, gume). Servis automatskog menjača nisam radio (tu imaš dve škole, još uvek ne znam kojoj da se priklonim :) ).

E sad, što se tiče komfora, verujem da je komfornije voziti automatik, ali ako kupuješ auto da ga peglaš ... mislim da veću kontrolu imaš sa manuelnim. Mislim da čak manuelni možda i brže ubrzava, samim tim što mu ti, manje više, trenutno diktiraš u kom je stepenu prenosa. I ovde imaš "manuelni" mod, ali nema preskakanja brzina, neće da spusti brzinu kada komp misli da je nebezbedno (za motor). Nadasve, sporo ih menja u manuelnom modu za moj ukus. U sport modu je nešto živahniji, i pumpa ga do "crvenog", iako je dizelko :), ali u sport mod sam ubacio 3x do sada. Ja to brale koknem u "D" i kada ga uparkiram u "P" i mirna Bačka :) 

Što se potrošnje tiče, 70% otvoreni, 30% grad je kod mene od 6 do 6.5 (zavisi od mnogo faktora). U gradu, verujem da ide i do 9tke (ako su kratke relacije). Verujem da su ovi manuelci sa 6 brzina daleko štedljiviji.

Ja sam za sada zadovoljan, vrv do prvog kvara. Tada ću kao i svaki prosečan žitelj Srbistana, da pljujem i bacam drvlje i kamenje i po BMW-u i po automatskim menjačima :D 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, smg said:

Ako misliš na Traktorče od 150hp, taj ja imam sa GM-ovim A. menjačem. Na satu je tik ispod 200.000 (magičnih), ali ko zna koliko je mučenik pregazio tu cifru. Kod mene je nekih 6 meseci i oko 22k km. Za sada sam, što se pouzdanosti tiče, zadovoljan. Nisam imao nikakav kvar do sada, redovni servisi i potrošni materijal (diskovi, pakne, gume). Servis automatskog menjača nisam radio (tu imaš dve škole, još uvek ne znam kojoj da se priklonim :) ).

E sad, što se tiče komfora, verujem da je komfornije voziti automatik, ali ako kupuješ auto da ga peglaš ... mislim da veću kontrolu imaš sa manuelnim. Mislim da čak manuelni možda i brže ubrzava, samim tim što mu ti, manje više, trenutno diktiraš u kom je stepenu prenosa. I ovde imaš "manuelni" mod, ali nema preskakanja brzina, neće da spusti brzinu kada komp misli da je nebezbedno (za motor). Nadasve, sporo ih menja u manuelnom modu za moj ukus. U sport modu je nešto živahniji, i pumpa ga do "crvenog", iako je dizelko :), ali u sport mod sam ubacio 3x do sada. Ja to brale koknem u "D" i kada ga uparkiram u "P" i mirna Bačka :) 

Što se potrošnje tiče, 70% otvoreni, 30% grad je kod mene od 6 do 6.5 (zavisi od mnogo faktora). U gradu, verujem da ide i do 9tke (ako su kratke relacije). Verujem da su ovi manuelci sa 6 brzina daleko štedljiviji.

Ja sam za sada zadovoljan, vrv do prvog kvara. Tada ću kao i svaki prosečan žitelj Srbistana, da pljujem i bacam drvlje i kamenje i po BMW-u i po automatskim menjačima :D 

Hvala drug ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...