Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa i meni je bilo jeftino ali toliko su. Kucaj na kupujem prodajem Valtec plinse dizne...ima od 2000 din pa navise za ceo komplet, i to nove. E sad, jedino je potrebno podesavanje a to kosta.

Link to post
Share on other sites

A reci mi, nakon kalibracije dizni mogu samo da ih ugradim? Ne treba jos neka auto kalibracija, mapiranje i slicno podesavanje?

Posto planiram sam da ih repariram ali cu naci nekog za kalibraciju. 

A na kraju krajeva ako nista ne uspem idem kod Babica da mi resi. 

Link to post
Share on other sites

Druze, ne zajebavaj se sa tim, mala je kinta, ja sam pre 15 dana zamenio sve 4 nove valtec dizne izašlo me 62e sa zamenom i kalibracijom, i još 2500 servis plina, tako da je smešna para za toliko cimanje da sam radiš

Link to post
Share on other sites

E pa ljudi, resio sam problem. U pitanju su bile plinske dizne definitivno. Kupio sam set za reparaciju dizni (platio 660 din) kod istog majstroa koji mi je trazio minimum 150 e da mi resi problem. Sam sam izvrsio reparaciju plinskih dizni. Odneo kod tog istog majstora da mi odradi kalibraciju komparatorom i autokalibraciju kompjuterom, platio mu 1500 din ( i tu me zeznuo jer mi je prvo rekao da ce me kostati 500 din al ajde nema veze, mada ja sam sam skidao i montirao plinske dizne). I evo ga, sada auto radi kao sat, lepo prima gas, nema da se gusi,lepo vuce, lepo radi i na plinu i na benzinu. Za sada je tako, pa cemo videti koliko ce trajati. Nego, pitanje, ko je ovde ispao lud i glup? Mogao je taj majstor ladno da me odere za 150 -200 e ali za staaa? Kad sam resio problem za 3 000 din. U pitanju je majstor Dora, u Ns, na Podbari. Mislim covek zna znanje ali je kao i vecina majstori teska lopuza. Cast izuzecima, ako ih ima.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, AlekZ said:

Mogao je taj majstor ladno da me odere za 150 -200 e ali za staaa?

Bilo bi jasnije kada bi bilo navedeno šta spada pod ovu skuplju uslugu. Ako je u pitanju demontaža starih dizni, ugradnja novih, kojih opet ima različitog cenovnog razreda, onda je cena možda i opravdana.

Reparirane i nove dizne nisu isto, a do našeg budžeta je šta ćemo odabrati.

Ja sam nedavno stavio polovne kočione čeljusti jer je su nove 33600 komad. U oba slučaja sam osposobio kočnice, ali će ovi polovni cilindri trajati mnogo kraće od novih. Išao sam svesno na polovno jer nisam bio spreman da dam pare za novo.

Koliko para toliko muzike :)

Link to post
Share on other sites

Pesimista, pisao sam o svom problemu ranije pa sam se samo nadovezao na to. Plinadzija koji radi ac stag mi je trazio 150 e da mi resi problem. Nije bio siguran sta je problem ali jedno je bilo definitivno, rekao mi je da su plinske dizne lose. Znaci trazio mi je minimum 150 e a moze biti i skuplje kako mi je rekao, da mi zameni dizne, proveri curenje plina na crevima i da poveze plinski komp sa obd2 prikljuckom. Nudio mi je neke dizne za 4 000 din i jos oko 5000 din za ruke, jer sam hteo prvo to da resavam za pocetak. To je ta neka prica. Po meni je 150 -200 e preskupo za samu opravku plina, jer je to skoro polovina od cele ugradnje plinskog uredjaja.

Link to post
Share on other sites

Covek ti je trazio 9000 za nove dizne sa zamenom i stelovanjem, a ti si zamenio uloske i sa stelovanjem te izaslo 3000.
Poenta je da tako kazes a ne da se frljas s duplo vecim ciframa, pa ispada da si ponovo izmislio tocak. Odlicno je sto si ustedeo, ali nemoj blatiti covekovu reputaciju, jer ti je ocigledno rekao da bi krenuo od dizni i kolilo bi to kostalo.
Da li si sa uloscima zamenio i opruge u diznama? S vremenom oslabe, pa hoce da prave problem na nizim obrtajima, pogotovo leru.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pa druze marko84, zasto mi taj mastor nije odmah ponudio tu opciju? Mogao je da mi kaze, mozemo da ih repariramo, to kosta toliko, a mogu i nove dizne cena je ta. A ne da mi prica price, ovo ti nista ne valja, mora da se menja ceo plinski uredjaj, ili pola delova da se menja i td. O tome se radi. 

Zamenio sam klipove, opruge i gumice. To sto ide u tom malom setu za reparaciju. 

A druga stvar, ne blatim coveka, samo nisam zadovoljan ponasanjem. A druga stvar, pre par dana kad sam ga pitao koliko ce me kostati kalibracija i autokalibracija rekao mi je 500 din. Ja sve sam odradio, skinuo dizne i doneo mu, sam ih namontirao i covek mi kaze 1500 din. Pa koje su to price? Nisam se bunio a ni svadjao. Platio sam 1500. Ali nije u redu da tako smisljaju cene. To je obmana i ne placanje poreza. Smislja cene kako mu dune. 

Link to post
Share on other sites

Meni si ti jos jaci lika kada si izvalio da je hteo da te opljacka za 150e ti si lano otisao opet kod njega.

Pa ima valjda jos majstora tu u NS?!

A to sa cenom mi stvarno ide na djoku vise. Sve je fazon kako majstor ustane taj dan. Ako mu zena trazi da joj kupi cipele ili deca idu na ekskurziju onda je mali servis 5000din.

Ako je sve ok kuci onda je 1000din... Prosto tera coveka da isto bude djubre! Pa onda lepo kazes ma moze sve, nego mogu li da ti platim preko racuna i molim vas da mi "fiskali" ubacite u koverat cisto da ga ne izgubim 😉 Pa kada krene tuc muc... Stvarno neki ljudi te teraju da budes govedo....

Link to post
Share on other sites

Hahaha, marko13, lepo si me nasmejao. Pa namerno sam isao kod njega. A pravo da ti kazem nema nigde da se kupi set za reparaciju dizni, samo kod njega sam nasao. A pre toga kad sam bio kod drugog plinadzije, tj. u Lucar, proverili mi plin, kazu sve ok. Nisu mogli da provale da ima neki problem. 

A to sto kazes, realno ti majstori preteruju, misle da su uhvatili Boga za m**a, da sve znaju i da su najpametniji.

Sledeci put cu traziti racun pa da vidimo! 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 6 months later...

Drustvo, da li je neko imao iskustva sa modelom 316i, 1.8 n46 115hp motor? Bas malo ima o tom motoru na netu.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites