Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Hoće i loš akumulator da daje trokiranje i sličnu simptomatologiju, tako kažu, a na dijagnostici je bez grešaka..heheh, baš me zanima ovi iz Delte koliko bi odrali potencijalnog nesrećnika, sta bi mu sve izmenjali.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 11 months later...

Imam jedno pitanje drugari. Nisam do sad postavljao pitanja samo sam vas čitao. Imam e46 320d 136hp i stavio sam ga na dijagnostiku, izbacio mi je gresku dodatnog grejača. Da li je neko imao taj problem i da li zna o čemu se radi. Bio bih veoma zahvalan kada bi mi neko rekao nešto ukratko u čemu je problem i gde se nalazi taj dodatni grejač. 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nismo said:

AE146-E46-E096-4-BE0-84-F6-A2-AE18-EC09-

Grejac vode, standardna boljka. Novi ili nema ili je preskup, polovan i ako se nadje, pitanje koliko ce potrajati.

Hvala najlepše na odgovoru i slici. Mnogo si mi pomogao. Da li neko zna koliko to moze da kosta i šta ljudi rade kad im dijagnostika očita ovu grešku. Nema nikakve greške na tabli ali greška se uvek očita na laptopu. 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, inscriptible said:

Hvala najlepše na odgovoru i slici. Mnogo si mi pomogao. Da li neko zna koliko to moze da kosta i šta ljudi rade kad im dijagnostika očita ovu grešku. Nema nikakve greške na tabli ali greška se uvek očita na laptopu. 

S obzirom na to da ide letnji period, taj deo nije od nekog znacaja. Polako do jeseni probaj da nadjes neki za koji utvrdis da je dobar, da nije mnogo radio. Imas dosta vremena, nije ti hitno, tako da vreme radi za tebe.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

da li je normalno za e46 da je malo tvrdji na volanu ili je neki kvar u pitanju ? imam e91 koji mozes malim prstom da vrtis ali sada gledam e46cu da uzmem sinu da vozi pa sam malo zacudjen da je tvrdji na volanu ? ako moze pomoc u vezi toga. ima jos mojedinih mehanickih problema ali to se da resiti , gumica trijangla je otisla pa se cuje i jedan od nosaca motora takodje mora da se menja , inace da kazem da je auto koji sam nasao 2002 god . 318d 85kw 162.000km . 

samo ako moze da mi se malo objasni oko serva ili je to normalno kod njih , ulja ima na max tako da nije do ulja :/ hvala ljudi 

Link to post
Share on other sites

Da li je normalno ili ne ja ne znam. Ali znam da sve koje sam vozio su tu negde kao moja e46ica (i da im je jako tvrd volan). Uzrok ne znam, da li je dovoljno mator da ne radi servo pumpa kako treba (ali kontam da bi bar na jednom morala da radi ok), da li su ove reparirane viljuske, da li je "fabricki" zamisljen da bude tako tezak ... ili je mozda od svega po malo.

Link to post
Share on other sites

Većina ima tvrd volan, ali ne svi. Do čega je ne znam, ali sumnjam na viljuške.

Moj je zasad lagan za okretanje, ali kad stradaju oem viljuške, biće dilema da li Meyle HD ili reparacija.

Usput, jedan koristan video: 

 

Koliko sam shvatio, moguća je samo jedna promena kugli...

Link to post
Share on other sites

To sto pise da ima 162000 proveri kod nekog ljucara ko pravi kluceve.. Vecina ima uredjaj za citanje kljuceva.. Na moj e46 pise na tabli 180k a kad smo ucitali preko kljuca imao je 354k  )

Link to post
Share on other sites

hvala ljudi na komentarima :) , a da li bi se moglo recimo to poboljsati zamenom pumpe serva i novim uljem ili je bolje da ne bacam pare za to ?nije ono pretesko za okretanje nego jednostavno ima razlike u odnosu na "pravi servo" . inace u belgiji kupujem auto od privatnog lica pa sam koliko toliko sigurniji u kilometrazu nego kod nas na balkanu . 

gledao sam na YTube da ima neki sakriveni test - naravno ne sporim da se moze sve to promeniti i na kljucu i u tom sakrivenom testu u meniju , ako moze jos pomoc oko tog testa na bordu . sve sam pregledao ali nisam uspeo da vidim ili da nadjem pod kojim brojem na onom testu se nalazi kilometraza auta ? 

ja cu odneti kljuc u salon da mi ocitaju kilometrazu i da vidim kod njih ali bih voleo i pre toga da vidim sam u tom sakrivenom meniju . 

Link to post
Share on other sites
On 5/13/2019 at 4:43 PM, pesimista said:

Većina ima tvrd volan, ali ne svi. Do čega je ne znam, ali sumnjam na viljuške.

Moj je zasad lagan za okretanje, ali kad stradaju oem viljuške, biće dilema da li Meyle HD ili reparacija.

Usput, jedan koristan video: 

 

Koliko sam shvatio, moguća je samo jedna promena kugli...

 

 

 

super video , medjutim ovde kod mene je otisla suprotna guma na trijanglu - guma koja se nalazi na sasiji - i njih sam vec narucio za obe strane . 

nego kakva je situacija sa zamenom nosaca motora ? da li je dosta komplikovano ili se moze zameniti bez vecih problema ? za moj e91 sam kupio nosace i kod njega je osrednje komplikovano pa ne mogu sam da menjam i cekaju u gepeku povoljnu situaciju da ih neko drugi zameni . ne znam za e46 kako je pa zato pitam. problem mi pravi sto nemam masineriju za podizanje motora za e91 da sam zamenim . ako je tako i za e46 onda ce i on morati da saceka drugo vreme . 

Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, scorpyon said:

hvala ljudi na komentarima :) , a da li bi se moglo recimo to poboljsati zamenom pumpe serva i novim uljem ili je bolje da ne bacam pare za to ?nije ono pretesko za okretanje nego jednostavno ima razlike u odnosu na "pravi servo" . inace u belgiji kupujem auto od privatnog lica pa sam koliko toliko sigurniji u kilometrazu nego kod nas na balkanu . 

gledao sam na YTube da ima neki sakriveni test - naravno ne sporim da se moze sve to promeniti i na kljucu i u tom sakrivenom testu u meniju , ako moze jos pomoc oko tog testa na bordu . sve sam pregledao ali nisam uspeo da vidim ili da nadjem pod kojim brojem na onom testu se nalazi kilometraza auta ? 

ja cu odneti kljuc u salon da mi ocitaju kilometrazu i da vidim kod njih ali bih voleo i pre toga da vidim sam u tom sakrivenom meniju . 

Uvek je prvi korak zamena ulja, kupi se 1L, nije skupo, pa se proba. Obicno to ne daje rezultata, vec je najcesce pumpa na izdisaju.

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, hermes said:

U tom skrivenom meniju se ne nalaze podaci o kilometrazi.

Gledaj stanje auta, mani kilometrazu.

stanje je ok za 17 godina starosti , eto odmah sam naveo sta ima probleme - mehanicke , guma trijangla , nosac motora , sve ostalo ok ,entarijer u korektnom stanju- ne perfektno ali korektno za novog vozaca :)  mada sam ja vec narucio masu stvari za zamenu da bi se za pocetak pripremilo auto. 

hvala ti za informaciju za sakriveni meni 

 

Link to post
Share on other sites

da li je komplet kolicina koja ide 1l za servo ili ide vise ulja za servo ? a sto se tice pumpe za servo ima ih od 100tinak eura pa do 200-300 ? da li je bitno koja je marka ili ne ? sve su i ove skupe i jeftine sa garancijom ne vecom od 2 godine . i sve su sa 110 bar-a pritiska . 

Link to post
Share on other sites

Manje od 1L, ostavis slucajno ako zafali da se dolije. Za pumpe ne znam, da sam na tvom mestu ne bih bezao od polovne, mislim da ti nabavim sa dobrog auta, ako budes zaiteresovan, slobodno se javi.

Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Nismo said:

Manje od 1L, ostavis slucajno ako zafali da se dolije. Za pumpe ne znam, da sam na tvom mestu ne bih bezao od polovne, mislim da ti nabavim sa dobrog auta, ako budes zaiteresovan, slobodno se javi.

hvala ti puno ! ali ako se budem odlucio za pumpu ipak cu novu da uzimam , mada za sada to necu menjati , ali ako mali bude kukao zbog toga moracu . 

Link to post
Share on other sites

drustvo opet ja :) stigao je E46 i masu stvari je do sada promenjeno ali ima jos da se sredjuje u toku sutrasnjeg dana ako se sve stigne . 

jedno me muci ako moze pomoc.

zamenio sam vodenu pumpu ,pre toga tecnost je bila na maximumu.  ispustio recimo oko 10 l tecnosti.

kada sam stavio novu vodenu i sve vratio nije mi primio novih 10ak litara . orentaciono neka je oko pola primio . palio sam auto , pustio da se zagreje , stigla je vruca tecnost u posudu , jos je malo povukao ali to je mizerno . palio sam grejanje , palio klimu ........ u glavnom temperatura je podignuta na radnu  . do duse nisam vozio auto nego je radio u mestu jer je na klocnama zbog drugih stvari sto sam menjao . 

da li ce povuci tecnost kada se bude provozao auto ili treba nekako drugacije to uraditi ? 

 

hvala puno 

Link to post
Share on other sites

Ne bih ja to vozio dok se ne ozraci sistem za hladjenje...mislim da je najvisa tacka na crevu za grejanje kabinskog prostora (imas plasticni cep na njemu), mada nije lose da se ozraci i na drugim mestima ukoliko ih ima...a ima sigurno, zavisi od motora...
Naravno to se radi sa pustenim grejanjem...
Siguran znak da je dobro ozracen je kada prestane da cima creva za grejanje, i kada mlaz iz povratnog creva rashladne tecnosti nema prekida...makar je kod mene to upalilo... [emoji41]

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

nisam ja ispustio svu vodu , to naravno da znam , izaslo je pa ja sam rekao orentaciono oko 10l , mozda ima 7l , medjutim primio je samo nesto vise od pola . 

Kubi82 hvala puno ! nije mi palo na pamet na crevima da gledam te cepove , sutra cu to uraditi , medjutim jeli bitno sto auto nije u pokretu ili da to ozracim tek kada vratim gume i malo provozam ? 

hvala jos jednom 

Link to post
Share on other sites