motorsport

E46 modeli

Recommended Posts

Nije bitna voznja, vazno je da otvori termostat i da procirkulise voda kroz ceo motor. Znaci da nabije radnu temperaturu... Ne znam za e46 ali recimo e36 ima mali sraf na hladnjaku koji se odvrne i tuda se ozraci sistem kad prestanu baloncici da izlaze to je to... Jos on vremenom sam sebe ozraci ali vazno je da kroz te srafice za zracenje dobro ozracis sistem. Neko ko zna e46 bolje ce ti tacno reci gde se nalaze

Edited by Nemanja-e36

Bez puno filozofije.... najprostije je prema fabrickom uputstvu:

ODZRAČIVANJE RASHLADNOG SISTEMA BMW E46

Olabavite zavrtanj za odzračivanje na hladnjaku (ekspanzionoj posudi).

Postavite kontrolu temperature u unutrašnjosti vozila na maksimalnu temperaturu, postavite ventilator na nisko podešavanje i uključite kontakt u položaj ON (nemojte pokrenuti motor).

Polako dodajte rashladno sredstvo dok ne prelije na zavrtnju za odzračivanje. Kada rashladna tečnost počne da izlazi bez vazdušnih mehurića, zategnite zavrtanj..

Pokrenite motor dok ne dostigne radnu temperaturu.

Nakon što se motor ohladi, ponovo proverite nivo tečnosti.

Eventualno dolijte da nivo tečnosti za hlađenje bude na maksimumu (posmatrajte šipkicu - indikator napunjenosti).

Ma prvo ga ozraci pa onda vozi...
Mozes da ga pustis da radi u mestu, jer kada pusti dugu cirkulaciju rashladne tecnosti (tj. kada otvori termostat) povuci ce vodu iz posude...
Pa onda opet ponovis proceduru ako ima vazduha...
Tu je problem sto je posuda niza od nivoa cepa na crevu, pa je potrebno da ga parkiras na zadnji nagib ili da na posudu stavis nalivno grlo koje ce biti iznad nivoa cepa...da bi ti sav vazduh izasao iz sistema...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

:) ljudi hvala vam puno ! ovim ste mi pomogli mnogo , sutra bi trebalo da sredim to pa cu javiti kako je proslo , jos jednom svaka cast ! 

evo da javim ljudi , sredjeno je sve :) provericu jos za koji dan ako bude trebalo dosuti malo ali mislim da je ovo gotovo , hvala vam puno . 

zanima me jos jedna stvar , video sam na diferencijalu da odozdo ima malo ulja , nije sveze ali vidi se da je iz diferencijala i najverovatnije po malo negde pusta ali to je bas malo kada nije sveze nego je prljavo i staro ulje. 

koje ulje ide u diferencijal ?

da li se samo doliva ili se sve komplet menja ?

na njemu bi valjda trebao biti neki saraf koji se odvrce da se sipa to novo ulje . makar je tako bilo ranije na jednom starom autu kada sam dosipao. ali ovo je ipak drugi model i bolje je da pitam.