Recommended Posts

Po ovome ispada da je problem sa lancem zapravo zbog toga što je lančanik previše oštro nazubljen, pa lanac ne klizi kako treba po istom.

Kako se pokazao 2.0d 184KS zapravo?

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 12/7/2017 at 10:32 AM, BMW-E36 said:

izgleda strasno kad se reze instrumentalka ali na kraju ispada bas super :)

 

 

Avin USA je odličan. Igrao sam se sa modelom koji se stavlja dole gde je inače radio i klima i odlični su. Imaju čak i adapter za android auto i carplay. Ovaj Avin USA 10.25" je trenutno na popustu u košta oko 600-700 usd zavisno šta staviš od dodataka što je u ceni ozbiljnijih tableta ali ni jedan nema takvu integraciju sa kolima. Ovo bukvalno izgleda kao iDrive EVO NBT.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Vidim da se spominje model e 90,e91 320d sa 163hp ali ne vidim nigde da neko spominje taj isti model samo sto ima 110kw ili 150hp a takvih modela je uvezeno u Srbiju i ostale zemlje jako puno verujem da dosta njih posjeduje bas taj model a da nemaju ni pojma, i onda misle da imaju probleme sa dpf filterom jer im auto slabije ide 

Link to post
Share on other sites
Vidim da se spominje model e 90,e91 320d sa 163hp ali ne vidim nigde da neko spominje taj isti model samo sto ima 110kw ili 150hp a takvih modela je uvezeno u Srbiju i ostale zemlje jako puno verujem da dosta njih posjeduje bas taj model a da nemaju ni pojma, i onda misle da imaju probleme sa dpf filterom jer im auto slabije ide 

To ti je ustvari isti motor samo se zovu fleet edition ima ih i u e90/1,e60. To je ustrojena verzija za belgijsko i holandsko trziste najcesce i u 90% slucajeva je klot oprema

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
On 12/7/2017 at 10:32 AM, BMW-E36 said:

izgleda strasno kad se reze instrumentalka ali na kraju ispada bas super :)


Ispade odlicno....ima jos  dobrih kombinacija,a jeftinijih

dok ovde lik trazi 120eur za ovo:

 

 

On 12/7/2017 at 10:32 AM, BMW-E36 said:

 

 

Link to post
Share on other sites
On 2/5/2014 at 1:32 PM, 325ixA said:

Vehicles affected

E Series Motor Body

E60 E61 E81 E82 E83 N47 N47DKO N47S N47T E61 E60 E81 E82 E83 N47 N47S N47T N47DKO

E84 E87 E88 E90 E91 E87 E84 E88 E90 E91

E92 E93 F10 F11 F25 E93 E92 F10 F11 F25

Cause

Excessively sharp edges on the sprockets, the chain does not flow evenly over the guides.

Case 1:

For engines N47, N47DKO, N47S, interval from 01.03.2007 to production 05.01.2009.

In case of customer complaint must change the following parts:

(See Annexes, Figures 1 to 7.) - Nov. 21 7803479 Sutitución the crankshaft bearings.

Caution: Use only crankshafts with a production date back to 5. 1. 1. 2009 2009

The production date is printed on crankshaft sprocket (see page 2 of the Annex)

Meaning of the figures:

The first two indicate the assembly line.

The 6 following year (two digits), month, day.

Last 5 indicate the reference number of the crankshaft.

Thus, the crankshaft shown on page 2 of the annex was built on October 21, 2009.

41 -11 7,797,896 chain oil pump.

11 31 8 506 652 Timing Chain bottom.

13 52 7 797 906 sprocket for driving the high pressure pump.

11 27 7 800 523 sprocket (intermediate for balance shafts).

11 8,510,014 31 Supply Chain superior.

-11 7,797,899 31 Timing Chain Guide above.

-13 7,797,904 52 Timing Chain Guide below.

Note: Adjusting the intermediate gear shafts accurately balanced according to workshop manual. In case this intermediate sprocket and the balance shafts are not sufficiently fit, the motor can still giving rise to noise despite the new crankshaft.

See November 21 workshop manual 500 "crankshaft replacement."

Note: In the case of vehicles to which a previous repair and they replaced the crankshaft:

Proceed with these vehicles as detailed in "Case 2".

Case 2:

N47 engine, N47DKO, N47S, N47T production interval 05.01.2009 - 01.03.2011

In case of customer complaint replace the following parts:

(See Appendix, Art 8 to 10)

-11 8,506,652 31 Supply Chain bottom.

- 13 52 7 797 906 sprocket high pressure pump.

- 11 31 8 510 014 Supply Chain superior.

-11 7,797,899 31 Timing Chain Guide above.

-13 7,797,904 52 Timing Chain Guide below.

Note: There is no need to release the binding thread of the intermediate toothed wheel balancer shafts.

Note: As of March 2011 there are new guidelines. These guidelines do not bring reinforcing ribs.

(See Appendix, pp. 7 and 10.)

In this way the inner surface of the guides is smooth throughout its length and the timing chain runs easily on them.

They have not changed the references.

Note: During the repair make sure guides are mounted without lateral veins (in the Annex, Art 7 and 10.)

Attention:

No repairs are allowed in vehicles with production date after 03/2011 and vehicles in which all existing measures have already been made. The sound now is the moment, the normal state of this world! No risk of broken chain!

Not allowed engine change because of this claim!

E do kk. A ja sam skoro kupio bas taj model.

Kako znati da li je radjeno to preko ili nije to sam bog zna. Posto znam da je bio u ovlascenom serisu u CH na nekom popravkama bas na motoru i vezano za lanac na oko 160000km e sad znati sta tacno i da li je istina...

Sta raditi dalje? odnosno sta ocekivati?

Da li neko ima iskustva?

Link to post
Share on other sites

Koliko sam citao najcesce izmedju 150 i 200 000 zviznu ali ne postoji neko pravilo. Nista, sa strane drzi 700e :D Ja na mom jedino jos to nisam menjao (prosli vlasnik tvrdi da je on menjao)

Link to post
Share on other sites

Mrzi me sada slike da kacim ali meni je motor napolju :D

Ja kada god kupim kola radi veliki seris odmah.

Kupio sam apsolutno sve lance 3 komada, sve INA sve spanere, klizace, rolere, vodenu pumpu, grejace, sve kaiseve, sve dihtunge... Sve sto mozes da zamislis, najbolje sto moze da se nadje.. + naravno kocnice sve novo... naravno zamena ulja kocionog, komplet antifriz.... 

Da, odmah je pala zamena seta kvacila + cuveni zamajac. Ispitivali smo zamajac alatom bas za to. Realno moze sigurno jos 10000-20000km da ne osetim.

Ali kada mi je vec motor napolju da ne placam posle opet ruke za isti posao...

Pa se nadam da sam ok... Valjda...

Link to post
Share on other sites

Zna kod njih i usisna grana da zeza, ja sam morao moju da menjam.. Sem toga zamenio sam interkuler, protokomer, grejace, remenicu radilice, rolere, spanere, pk kais, senzor pritiska izduvnih gasova i remontovao turbinu pre 2-3 nedelje. Sada ga nazalost prodajem, mada tesko ide prodaja :D

Link to post
Share on other sites

Sve mi je jasno. Rekao bih da je tezak period zanjih 50god :D

Sto se ovog motora tice. E jbg. Gledam bas svaki je bilo nesto... Secam se kada je bio aktuelan m52 kako su ga pljuvali i tako dalje.....

Sta da mu radim, uzeo sam da uradim sve sto mogu pa cemo videti kako ce da kotrlja dalje.

Link to post
Share on other sites
On 2/20/2018 at 12:44 PM, marko13 said:

Kako znati da li je radjeno to preko ili nije to sam bog zna. Posto znam da je bio u ovlascenom serisu u CH na nekom popravkama bas na motoru i vezano za lanac na oko 160000km e sad znati sta tacno i da li je istina...

Pošalješ emajl u Deltu sa VINom, kažeš da si kupio polovan auto u inostranstvu i lijepo pitaš da li po VIN-u mogu da ti daju informaciju da li je zamijenjen lanac. Ako je to rađeno u ovlašćenom servisu u jEvropi, informacija je sigurno dostupna u servisnoj bazi. Ako neće tako, pitaš da li tu informaciju možeš da dobiješ ako dovezeš auto na Service Inspection I/II i ako tako može, to te košta par hiljada dinara da bi imao pouzdanu informaciju i mirno spavao...

Link to post
Share on other sites

Dobio sam vec info iz delte, kada je sve bio. Stoji da je radjeno nesto na oko 160000km pisu radni sati ali ne pise tacno sta je radjeno!

Postoji kompletna istorija kola, sve sam dobio u delti ali ne pise detaljno sta je.

Link to post
Share on other sites

Gledam nesto ovaj E90/91 sta god i mogu da kazem da je moj utisak za sada dosta los.

Nekako mi je kvalitet izrade slab. Prosto ispod nivoa. Kada uzmes da poredis npr E30/E36 sa automobilima koji su u to vreme bili aktuelni stvarno se videla razlika.

Nekako je odskakalo. Ovde ne bas. Brdo nekih detalja koji su bezveze. Tipa prostora unutra nema nizasta. U kasetu bukvalno mogu da stanu samo rukavice :D

U prednjim vratima uzasno mali prostor za sitnice, nazad ga i nema... Ona kaseta/frizider ispod direktora. Pa tu ne moze da stane ni jedna limenka kokakole.

Nema nigde u celim kolima drzac za casu/termos... Nesrecni fiat punto ima 2x

Nema podesavanja po visini za pojas.. punto ima....

Da ne pominjem sto nema mesto ni za "copavi" tocak. Sada ce neko reci pa RunFlat gume. Ma ok, to je prazna prica... Ni preko ih ne kupuju svi, nisu vise toliko ni skuplje vec se svi zale da su bucne i losije performanse...

Znaci palo je klasicno ciganisanje... ustedecemo zilione ako izbacimo rezervni tocak...

Sve u svemu utisak da ne vredi ni blizu para koje je kostao ni nov a pogotovo ne polovan. Precenjeno...

Kvalitet izrade kao i svega ostaloga koreanac ili neki opel, fiat...

Link to post
Share on other sites