Recommended Posts

Da li se mogu zameniti pozicione sijalice na e91 sa onim što ima po netu u prodaji bele boje.  Kod mene su žute boje. Da li se menja kompletna plastika tj. Nosač sijalice ili se samo menja sijalica?  

Link to post
Share on other sites
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako mi veruješ ne znam.  To su oni krugovi u farovima koji su pozicije i dnevna svetla.  Juče sam otvarao i moraju se odvrnuti dva torx sarafa da bi se skinuo beli nosač u kome se nalazi sijalica mala  (ja nisam probijao da vadim dok ne vidim ovde da li moze).  Ova moja je providna ali ne sija kao što sam vidjao na putu da ljudi imaju baš neke bele .

Link to post
Share on other sites

E ok.  Koliko mogu skontati to su znači led sijalice.  Hvala.  A šta znam meni ove obične ne izgledaju nešto jer kada gledam u farove maltene ne može da se skonta da su ono uopšte krugovi dok sa ovim belim što ih vidjam jasno se vidi da su krugovi.  

Još samo jedna stvar ako znate.  Da li se samo sijalice izvade ili to ide čitava ona plastika u kojoj se nalazi sijalica.  

 

Link to post
Share on other sites

Samo se sijalice za poziciju menjaju.

Kazem, nekima je narandzasto fabricki, nekima led. 

Noviji uglavnom vec fabricki idu led.

Meni se ne svidja...stvar ukusa.

 

Link to post
Share on other sites

Mislim da je leon pricao o tome vec, mozes samo sijalice da promenis ali se jedva vidi po danu. On je covek vadio napolje fabricke prstenove i ucuckao COB led ... 

Izmedju fabrickih, i samo LED umesto sijalice ... meni su bolji fabricki. Nekako se bar vide ... a ako COB LED moze lepo da se namesti ... pre bi to uradio. Ja sam kod sebe na e46 ucuckao.

Zi1wmd.jpg 

Fotka je ufotkana po danu, pa je naknadno zatamljeno (jbg, ekspozicija kamere nikako ne moze sve lepo da uhavati).

Link to post
Share on other sites

aaa tako znaci , a jeli problematicno da se izvadi ? mislim jeli mora da se rastura far komplet ili to moze od pozadi nekako ? nije mi problem izvaditi farove medjutim ne bih ga odlepljivao da bih to zamenio.  znam da je uglavnom staklo zalepljeno fabricki tako da je to tesko za odraditi . a i da li ima ovih prstenova u prodaji po ebay i drugim net shopovima ?  bas cu sada za vikend da procackam(uglavnom radnim danima nema sanse) ,  plan mi je da to zamenim pa makar sa LED sijalicama ako ne prstenove . vidim nekima se svidja nekima ne , ali po meni je zaista bolje ovako. ljudi puno vam hvala na reakcijama i odgovorima ! 

 

Link to post
Share on other sites

Za e90 ne znam ... za e46 se staklo skida bez skidanja fara. Ja sam ih ugradio bez skidanja fara kod mene ...

Na e36 druga prica, tamo je dosta komplikovanije ... ali po meni i na e36 izgledaju odlicno

 

57BD1301-24E8-4F9E-8B76-4D19CC5F9C56.jpg

Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, smg said:

Za e90 ne znam ... za e46 se staklo skida bez skidanja fara. Ja sam ih ugradio bez skidanja fara kod mene ...

Na e36 druga prica, tamo je dosta komplikovanije ... ali po meni i na e36 izgledaju odlicno

 

57BD1301-24E8-4F9E-8B76-4D19CC5F9C56.jpg

Na e90 je lepljeni far i uglavnoj izbegavaju otvaranje istog...

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, scorpyon said:

aaa tako znaci , a jeli problematicno da se izvadi ? mislim jeli mora da se rastura far komplet ili to moze od pozadi nekako ? nije mi problem izvaditi farove medjutim ne bih ga odlepljivao da bih to zamenio.  znam da je uglavnom staklo zalepljeno fabricki tako da je to tesko za odraditi . a i da li ima ovih prstenova u prodaji po ebay i drugim net shopovima ?  bas cu sada za vikend da procackam(uglavnom radnim danima nema sanse) ,  plan mi je da to zamenim pa makar sa LED sijalicama ako ne prstenove . vidim nekima se svidja nekima ne , ali po meni je zaista bolje ovako. ljudi puno vam hvala na reakcijama i odgovorima ! 

 

Koliko sam pratio tek si kupio auto. Polako sada, batali kozmetiku. Ma koliko dobar bio verujem da ces prvo da precesljas mehaniku i da sve bude tip top.

Kada sve to zavrsis i malo se navozas onda razmisljaj o tim glupostima. Za sada ako ti je cef stavi samo LED pozicije koje idu u prstenove i cao. Mozda te i prodje zelja posle.

Link to post
Share on other sites

U pravu si marko.  Tek je uzeto auto.  Mehanički je zaista besprekoran.  Oduševljen sam.  Brine me samo taj lanac kod njih.  Jeste da je ovo 2011 što kažu od tada nema problema ali opet šta znam.  Da li postoji mogućnost da u bmw servisu provere kakva je situacija sa lancem i tim zupčanicima a da se motor ne vadi?  Šta znam nekim kamerama ili teleskopima- lupam.  To bih najradije uradio pa da vidim sta je raditi.  Bolje sprečiti nego posle ogromni problemi. Ili ako se ne može proveriti stanje onda jednostavno da tražim da to promene pa da budem miran.  Koliko sam vidjao da su cifre ogromne ako pukne lanac.  Ovako obična zamena ne znam uopšte koliko se kreće.  

 Skroz si u pravu što se tiče estetike lako je.  

Link to post
Share on other sites

Ukoliko ti je auto proizveden nakon 01.03.2011 , necesh imati problem sa lancem.

Problem sa lancem samo imaju N47 motori proizvedeni od 01.03.2007 - 01.03.2011.

Sama zamena lanca je mene izashla 800EUr, znachi, rad i dijelovi. Kod mene konkretno se chuo lanac na malim obrtajima, ali ima sluchajeva gdje se ne chuje, a pukne.

Moj savjet ti je ukoliko ti je auto proizveden u tom problematichnom periodu, da ga zamijenish, ukoliko nije, ne brini.

Link to post
Share on other sites

datum proizvodnje je 28.02.2011 . u fabrickom papiru stoji taj datum . znaci moracu da menjam

mada ovo sve sto sam gledao je vezano za modele motora koji su razliciti od ovoga kod mene . jeste N74 , ali je neka vrsta N47N - N47D20C 

e ovo sto je oznaka motora N47D20C se spominje kao motor koji je radjen bez problema dok oznake sa A i B na kraju ,oni moraju , C--> je kod mene i ti motori su bez brige . makar tako kazu. 

e sada kako tacno da znam pitanje je sada . da li neko zna kako se to moze proveriti jer sam bas na granici tog datuma . a i da sam nakon mart-a 2011 opet bih se pitao oko toga jer ne bih bio siguran. 

MZEX kazes 800e , to je u BG sigurno u BMW servisu ili privatno ?

da li si menjao sa delovima za koje je naveden poseban datum proizvodnje , svuda pise da se ugrade delovi posle odredjenog datuma upravo da se ne desi da se ugrade delovi koji su pravili probleme ? 

Link to post
Share on other sites

Nisam mjenjao u Bgu, ja zhivim vani, ali mislim da je i u Srbiji slichna cijena. Da, sve sa preporuchenim dijelovima, klizachi, zatezachi, lanac.

Konkretno za tvoj N47N, nemam pojma, u Bmw PUMA reportu on nije pomenut. 

Pretrazhi malo postove, mislim da je neko mjenjao to u Srbiji, i da je pisao koliko koshta.

Link to post
Share on other sites

The N47 engine family is prone to excessive timing chain wear and premature failure.[3] Rattling noise from the rear of the engine is indicative of the condition. Timing chain failure may call for engine replacement or a costly repair. The most seriously affected units which require the most extensive repairs were produced from 01.03.2007 to 05.01.2009.[4]

 

Eto, trebalo bi svskako da je taj tvoj u redu.

Link to post
Share on other sites

napravio sam 2 snimka zvuka , kada je hladan i posle 15 km predjenih . poslusajte ko se razume pa mi recite da menjam ili je ovo normalan zvuk . ja zaista ne znam kakav je zvuk normalan ali ovde kao da cujem neko zveckanje. sta znam , ono ranije su bili 6taci sto sam vozio i nikada slusao nisam zvuk zbog lanca , 

snimao sam iz bliza pa je po dosta jak zvuk a na pojedinim mestima ce te skontati kako prebacujem telefon na drugu stranu i to zveckanje prestaje pa onda opet vracam tamo gde je merac za ulje. 

prvi snimak je hladan motor u leru ~~ 800 rpm 

https://db.tt/60JgJHpIpI

drugi snimak ugrejan motor takodje u leru 

https://db.tt/dg4wuXxdFD

 

znam da svuda pise da se to slusa na preko 1500rpm-1800rpm ali sam sam bio pa nisam mogao. 

sta mislite vi pre nego sto odem u bmw servis ? 

inace sada sam primetio da se ona plastika puno trese na motoru i ona dosta jak zvuk stvara , to je mozda moguce da su nosaci motora otisli ili ja gresim ? 

Link to post
Share on other sites

ma sta znam , ja samo iz preventive to hocu da proverim i da menjam ako treba mada je to neki motor koji se ne spominje uopste da ima problem sa lancem . mada eto spada do te godine kada je bilo problema . idem prvom prilikom da cujem sta ce reci . 

Link to post
Share on other sites

Iskreno, za 800e ja ne bi razmisljao. Kontao bi to kao cenu automobila kada kupujem. Jednostavno je 800e skuplji od onoga sto sam platio. ZNam da su to ogromni novci, ali je relativno mala cena za "miran san" ... ili nedaj Boze, pucanje istog.

Opet, da ubacim jos jednog crva nedoumice. Ako si ga ti uvezao, kontam da ima servisnu istoriju (u krstenim zemljama to nije problem). Pa mozes da vidis da li je "vracen" i da mu je to promenjeno (ako su to uopste i radili iz fabrike, nisam pratio ja sam jos uvek u 15+ godinama :) ).

 

Link to post
Share on other sites