Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kratko pitanje ljudi , nadam se da dosta vas to zna. 

rucna kocnica E91 da li ima posebne plocice ili su to iste zadnje plocice kao i kod nozne kocnice ? 

treba da narucim zadnje plocice jer vidim da su dosta istrosene a takodje sam primetio da mi rucna slabije hvata, tj od pola pa na vise kada se povlaci . 

pa ako su posebne plocice za rucnu onda da i njih zajedno narucujem i menjam. 

kod mene su inace diskovi na svim tockovima ako to nesto znaci. 

Link to post
Share on other sites

Rucna kocnica ti je za svim kolima paknovi za dobos. Kola koja nemaju diskove iza koriste te iste paknove za noznu i rucnu.

Kola koja imaju diskove imaju plocice koje za noznu kocnnicu i ona koci disk.

Dok za rucnu idu paknovi kao za dobos koji je sa unutrasnje strane diska. Tako da ide sve razlicitio. Znaci pozadi imas plocice + paknove za rucnu.

Link to post
Share on other sites

Da, to sto zoves polukruzno(paknovi) kao na svim vozilima koja nemaju diskove pozadi i imaju samo to. Samo sto ti sada imas paknove(rucna)+plocice(nozna)

Da, mora disk da se skida kada se to montira.

Link to post
Share on other sites

Nisam siguran ali mislim da je neko pisao da se na e91 može namestiti da na nekom displeju pokazuje temperaturu vode.  Da li je to moguće ili ne?  Ako je moguće kako?  Ja sam pokušavao ali nisam uspeo da nađem.

Link to post
Share on other sites

hahahah mogu onda da zamislim , ali ako ista znas oko toga Marko ili imas neki link gde se objasnjava bio bih srecan da podelis samnom, za 2 sedmice idem na put od 1400km i toliko nazad pa bih trebao do tada to da namestim ako vec postoji sansa. nisam navikao bez temperature da vozim :/ cudno sto mu to nisu postavili , ali sta je tu je .

Link to post
Share on other sites

Izvini sto nisam stavio link. Ja sam to resio tako sto mi je lakse da imam mali OBD koji mogu da ubodem i vidim na telefonu. Mrzelo me i da drndam ovo.

Ma da, pitanje za one koje ne mrzi.. Da li svaki put mora da se drnda ili postoji opcija da ostane zauvek.

Inace to su uradili tada i posle su vratili posto su ih valjda svi pljuvali. Sramota kao da si kupio Reno 5 koji nije imao ili Skoda Fabia osnovni model :)

 

Link to post
Share on other sites

Mnogi automobili iz tog vremena nisu imali temp vode ... to mi je bas bil ocudno ... drugaru je puklo crevo na astri za vodu, dok mu je upalio stop lampicu, vec je pojebao dihtung glave. Da places :/ 

Link to post
Share on other sites

Ma kapiram sta su hteli da urade sa tim. Ono kao sto manje informacija. Covek ne treba da razmislja. Samo sipas i ne mislis. To je bila ideja i filozofija.

Samo to nije ono sto cini BMW potpuno pogresno. BMW voze mnogi koji vole kola i tehniku, zanima ih sta se desava i krije ispod haube.

Meni se najvise i svidja da imas sto vise informacija, ako je moguce temp ulja i vode zajedno.

Kao sto rekoh po meni a i mnogima najgora dekada u istoriji BMW-a. Od dizajna pa do ostalih resenja. e90,e60,e65 samo da se zaboravi ?

 

Link to post
Share on other sites

Gledao sam ovaj link a našao sam još neke.  Izgleda da svaki put mora da se kuća kada se upali auto.  Dobro pitanje si postavio - da li ima opcija da se za stalno postavi temperatura? Možda nešto preko dijagnostike?  Ja imam onaj DS150 ali iskreno slabije baratam sa njim tako da i ako moze morao bi neko da objasni postupak.  Jedino sto mi sada pada na pamet je poseban merač temperature ali to bi mnogo ružno izgledalo da se budzi.  

Link to post
Share on other sites

Pa kazem ja, da se zbudzi kao sto su svi stavljali na Reno 5, izbusi se plastika i ubaci cajger ?

Koliko ja znam nema opcija da se to upali ni preko dijagnostike. Zato sam i rekao da je lakse izvesti fatality.... Ljudi u renou su skapirali da je tobudalastina jos pre 30god pa ne ponavljaju... Naravno da su posle opet ubacili.

Za ove nase tarabe ovo je jedino "normalno" resenje.

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20180625234856&SearchText=obd2+wifi

Link to post
Share on other sites

Ma do jaja fazon, zakacis odb, telefon, vr naocare, HUD, alarme, preflight checklist .... da vidis temperaturu vode (ono sto je imao e21). Id u k*** ... 

Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh, pu pu ne ponovilo se.. najgora dekada u istoriji BMW-a treba pisati peticiju da se donese rezolucija u Ujedinjenim Nacijama i Savetu bezbednosti da se trajno izbrise iz istorije tih 10god ??

Link to post
Share on other sites

jos jedno pitanje u vezi E91 , vodena pumpa da li je i u njemu sa plasticnim propelerima ? ja sam na 525 Tds pre nekih 6-7godina imao problem i sreca pa sam na vreme reagovao . popucali propeleri i zaglavili se u kanalima. srecom sve je reseno bez velikih problema. 

jos nisam uspeo da odem u servis gde ja odrzavano auto da dobijem spisak sta je sve radjeno na njemu. mada sto znam na vreme je servisiran, e sada sta to podrazumeva - da li je za ovih 7 godina morao servis u tom redovnom da menja pumpu ili ne ? ili se to radi po kilometrazi? 

nadam se da cu ovu subotu uspeti otici u taj servis i da dobijem spisak , ali moram da pitam. 

jos jedno pitanje - koje marke vodenih da gledam ako se bude morala menjati ? 

:) hvala ljudi 

Link to post
Share on other sites

pokusavao sam da nadjem ne zamerite ali nisam nasao .zanima me na kom principu radi indikator ako guma pusta ? 

jutros sam stavljao nove gume i unutra je obican ventil koji je vulkanizer zamenio. posto sam navikao da imaju senzori zajedno sa ventilom bas me zanima kako to funkcionise kod BMWa . 

naravno sve je odradjeno kako treba i resetovan je indikator . 

Link to post
Share on other sites

Na e90 nema senzor u ventilu. Mislim da racuna pomocu abs-a I oseti razliku u dimenziji kada padne. Meni je skoro prijavii da je pao pritisak jos ja nisam verovao kad ono stvarno.

Link to post
Share on other sites

E91 2011 koje ulje se sipa ? samo castrol po preporuci BMWa ili ? sinteticko naravno a koja oznaka ? 0w40 ili 5w 40 ili koji vec drugi ? :) hvala jos jednom 

Link to post
Share on other sites

Odes na sajt proizvodjaca ulja, ukucas podatke o autu, i videces sva ulja koja su ti preporucena, od motora do difa menjaca serva.. to ti je najlakse i najsigurnije, jer ces uvek cuti razlicite preporuke za ulje, pocev od majstora, pa do nas :)

A koliko znam svi "noviji" bmw-ovi od 2004/5 , fabricki preporuceno je 0w30 ili 5w30 LL04 , osim M motora naravno

Link to post
Share on other sites

Pricali smo dosta bili oko cena malog servisa itd. Evo bas sam danas uzeo sve sto mi treba i malo vise za mali servis pa da bacim cene za e90/2.0D N47

Filteri svi Knecht

Ulje-1230din

Gorivo-2860din

Vazduh-2330din

Klima-1950din

8970Din + ulje po zelji 6L

Separator ceo ne samo ulozak 3950din.

 

Link to post
Share on other sites