Recommended Posts

Pozdrav drugari, imam jedno pitanje u vezi dnevnog svetla. Dakle, uzeo sam e91 2005 sa fabrickim xenonima i angel eyes. Jel ima kakve sanse da se namesti da mi dnevna svetla budu samo angel? Primetio sam  da je angel na ovom auto cisto kao pozicija, skoro se i ne vidi po danju a ni po mraku nije mnogo bolja situacija. 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

pozdrav ljudi , pitanje ako neko zna ,trazio sam na forumu ali nisam uspeo naci novosti vezane za BMW fabriku ,

jutros je izaslo da BMW povlaci ogroman broj vozila (( 1,600,000 znam da je u belgiji i luxemburgu oko 16000-20000 automobila a u holandiji oko 9000 ))  radi nezgoda sa pozarom , saznao sam u vestima u belgiji gde se nalazim da spadaju BMW od 2010-2017 , dizeli 4 cilindra . da li se zna koji su tacni modeli u pitanu ? 

navodno moze doci do prolivanja neke rashladne tecnosti za sagorevanje koja moze doci u kontakt sa auspuhom i da se zapali . 

najvise me interesuje ako ima spisak modela jer je moj 4 cilindra 2011g dizel :/ 

kako kazu svi vlasnici kriticnih modela ce dobiti obavetenje da rezervisu u servisu da bi se auto pregledalo i promenilo ako je nesto lose . 

meni nije to problem ako dobijem obavestenje , medjutim sta ako ga ne dobijem a model spada u te neke rizicne ? 

ja sam ipak stranac na zapadu pa moze biti ko ga sisa nije nas necemo ni da mu saljemo pismo . sta znam 

ako se moze naci spisak modela bio bih zahvalan . 

Link to post
Share on other sites

svaka cast druze ! nadam se da je to to , ja sam njima pisao ali odgovor mogu ocekivati tek za 20-30dana toliko su aruzni , makar sam do sada imao takvo iskustvo jer mi nije prvi put da im pisem :/ . ja ne upadam u listu :) . jos jednom svaka cast i hvala . 

Link to post
Share on other sites

imam jos jedno pitanje vezano za muziku , ne znam koji je proizvodjac ali je navigacija bez touchscreen . 2011 god. 318dA . 

snimio sam na USB muziku - nekoliko foldera i sve je ok. 

izvadio sam usb , dodao jedan folder sa 10ak remixa nekih , vratio , prikazuje mi taj folder ali nece da ucita tih 10ak pesama - pise Loading Wait .... 

vadio ,ubacivao , cekao po 20minuta i nece . 

cak sam i u USB u kaseti ubacivao , ulazio u menu odradio Backup i ponovo prebacio svu muziku ali nece da ucita . u drugim automobilima mi pusta tu muziku kada spojim taj USB 

jeli moguce da ima neko ogranicenje velicine u megabajtima ? inace sam uzeo najveci USB koji moze da podrzi , tako sam nasao da je max 32gb , medjutim kod mene uopste nije popunjen skroz USB- slagacu vas ali nije vise od 5-8gb muzike . 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Vozim E91 318D touring 2011.

Uvoz D, prvi vlasnik, servisiran u ovlascenim.

115.000km.

Samo pohvale imam za ovaj auto. Vozim "penzionerski", retko prelazim 2.200 o/min, pazim ga, mazim ga, i evo, unazad 6 meseci sam presao 10.000km i nijedan jedini kvar. Menjao sam prije 5.5 meseci ulje i filtere u ovlascenom. Nikakvih kvarova. Nikakvih cudnih zvukova. Auto me konacno sluzi, a ne ja njega. 

Trosi nevjerojatnih 3.9 l. 

60% gradske voznje.

U ovih svojih 47 godina zivota, od kojih 27 godina vozim aute, uvek sam imao hiljade kvarova. Ali nikad nisam vozio BMW :))

Obozavam ovaj auto. Uvek cu da ga vozim u ovlasceni. Ne zelim se smarati sa majstorima, do sada sam uvek imao losa iskustva s njima.

Link to post
Share on other sites

Iskreno, i meni nešto mnogo tih 3.9 litara na 100 km. Ajde da je 90% gradska vožnja, tada još nekako i da se podnese ta potrošnja automobila od tone i po.

Trebalo bi to u servis, nema veze što je zimsko doba, Dredger.

Link to post
Share on other sites

Nisam bio jasan; trosi 3.9 l pri brzini od 100 kmh (1500 o/min) uz ukljucen tempomat.

Trosi cak i manje, ali to mi nitko ne bi verovao.

Moraću da snimim neki video da vas ubedim.

Ko ce da veruje, neka veruje, ko nece - njegov problem.

Nemam razloga da lazem

Link to post
Share on other sites

Vidi ovako ako ne govoris nesto cisto da bi govorio onda si u zabludi.

Sipaj do vrha, ponisti brojac, kada predjes nekih 400-600km sipaj opet pa izracunaj. To da ti trosi 3.9 je u najmanju ruku budalastina.

Ako trosi 3.9L/100km evo dajem ti ja odmah 11000e za njega. Isplatio bi mi se auto samo na gorivu odnosno razlici. Posto nama ostalima trosi duplo toliko.

Link to post
Share on other sites

Znaci, dok vozim 100kmh na 1550 o/min u 6. brzini, s uključenim tempomatom, meni pokazuje da troši toliko koliko sam napisao.

Kad bi rekao da pise da trosi 3.2, niko mi ne bi mogak da veruje, zato sam i napisao 3.9.

Ako ne verujes, mozemo na probnu voznju da se uveris.

Ne znam zasto bi lagao, nisam dete

Link to post
Share on other sites

Dani, ta potroshnja na bordu ti je vishe neki orijentir, nego stvarna vrednost, bord lazhe malo. Pravi test ti je da sipash do chepa, predjes n km, sipash opet do chepa i onda izrachunash stvarnu potroshnju.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dani- said:

Znaci, dok vozim 100kmh na 1550 o/min u 6. brzini, s uključenim tempomatom, meni pokazuje da troši toliko koliko sam napisao.

Kad bi rekao da pise da trosi 3.2, niko mi ne bi mogak da veruje, zato sam i napisao 3.9.

Ako ne verujes, mozemo na probnu voznju da se uveris.

Ne znam zasto bi lagao, nisam dete

Brate i ja kad sam kupovao auto pise presli svi do jednog 183000,pise....ne opterecuj se bordom,kao sto kazu natocis i vidis,ne moze da trosi na auto putu ispod 5 jedino ako ti na skodu sa 3 cilindra nisu stavili BMW znak :D

Link to post
Share on other sites

Kod mene bilo u firmi 5x Rumster Skoda 1.2 ali sa plinom. To nije spadalo ispod 8-10L plina.

Jednom sam ja vozio 1.2 Fabia na plin autoput BG-NI nisam prelazio 120-125km/h plafon i potrosnja uzasss oko 10.7L plina.

To je top gradski auto za stani kreni do 80-100 plafon, nije za otvoreno.

Link to post
Share on other sites