Recommended Posts

znaci pored svih ovih muka sto imam sa coupe-om, tj. sa pumpom goriva poceo je i compact da me za*ebava.... znaci ko ne zna, radi se o e36 kompaktu 318tds.... juce dodjoh na benzinsku, naravno izgasih auto, sipao naftu, sjeo u auto da upalim kad trttttt.... nista, anlaser ne reaguje, isto kao da je neko iscupao zice sa njega i struja uopste ne dolazi... prvo pomislih da nije kod na kljucu nesto poceo da zeza, al opet da je npr. to on bi svakako morao da zavergla pa se odma izgasi... i zovnuh Draska (BMW E36 POWER) te on dodje, te ga pogurasmo i on upali.... poslije toga smo otisli do jednog druga na kanal, da skinem onaj poklopac dolje ispod motora da pogledam da se nije otkacila zica na anlaser, ali nije, sve stoji na svoje mjesto... ja reko Drasku da pokusa da upali, kad ono upali bez problema.... znaci strasno cudna situacija.... i palio je i sinoc i sve je ok bilo do danas, i danas opet....

zna li ko o cemu se radi, da nije neki relej, dje se nalazi relej za anlaser???? treba da idem prekosutra za podgoricu a nemam s cime nego s njim, pa bi mi svaka pomoc dobrodosla....

Link to post
Share on other sites

kakve su ti četkice oće da se desi da zaglavi četkica tad se obično čuje ono tak kad okreneš ključ

probaj da ga udariš nečim kad tako neće ili ga jednostavno skini i odnesi kod električara

Link to post
Share on other sites

Znaci imam potpuno isti problem ili imao neznam vise ni sam.

potpuno isto na e34 ne cuje se nista kao da mu je neko sninuo zice. Posle 10-15 minuta zavergla i upali. Meni se nikad nije to desilo na hladnom autu. Uvek je ujutru palio iz prve, a ako idem na duzu voznju i stanem .....

Posle opet radi 7-10 dana pa opet zajebava . E sad ja sam otisao do elektricara i skidao mi alnaser i ocistio ga. Sutradan tj danas u nedelju vece nije hteo da upali. Vergla ali nece da upali . Auto ostao ja se vratio drugim autom i nemam pojma dali mi je stari problem otklonjen i dali su povezane te 2 stvari.

Ako saznam vise javicu. Narednih dana moracu da navatam elektricara da ode da pogleda.

Poz

Link to post
Share on other sites
ne ucini ni to "TAK"... procitaj bolje sta sam napisao, znaci NISTA se ne cuje, kao da je neko skinuo zice od struje sto dolaze na njega... :P

što se odma ljutiš samo sam hteo da pomognem :lol:

ne znam ima li ovo ikakve veze ali kad me je zezala pumpa za gorivo na ovom dešavalo mi se da kad često dugo verglamda alnaser jednostavno umre i posle možda pola minuta minut vergla normalno

da nema neku zaštitu koja služi j*bem li ga protiv pregorevanja kad se pretera sa verglanjem pa ti je ona crkla

jer ako je postavljena da ne dozvoli da se pregreje alnaser verovatno prekida strujno kolo za napajanje

ovo ne mora ništa značiti i možda uopšte i ne postoji ali to je neka moja pretpostavka i možda je tačna

Link to post
Share on other sites

brate ne ljutim se, zasto bi se ljutio.... samo kazem....

kakva pumpa, o dizelu se radi.... nisam uopste pretjerivao sa verglanjem, nisam imao potrebe niti sam ikakvih problema imao sa kompaktom ranije...

Link to post
Share on other sites

hmmmm...to su mi jos neki rekli da je moguce da brava zeza.... al ja imam kontakt i sve je ok, moze li kontakt da radi i da ujedno brava zeza kad treba upalit?

al fora je sto nekad pali a nekad ne.... nema pravila

Link to post
Share on other sites
brate ne ljutim se, zasto bi se ljutio.... samo kazem....

kakva pumpa, o dizelu se radi.... nisam uopste pretjerivao sa verglanjem, nisam imao potrebe niti sam ikakvih problema imao sa kompaktom ranije...

hehehehe mogu ti sad vratiti milo za drago :D

čitaj pažljivo šta pišem :P

nisam ni mislio da se ljutiš malo se zezam

znam da je dizel i nisam dobro napisao tad me je zezala pumpa u rezervoaru ali ne vezano ni za pumpu ni za verglanje

poenta je bila da možda ako uopšte :lol: postoji zaštita od pregrevanja alnasera i da ti je ona crkla iz nekog razloga

nadam se da je sad jasnije

Link to post
Share on other sites
pa da je crkla npr. ta navodna zastita onda ne bi nikako verglao, a on nekad vergla a nekad ne...

ne znam prijatelju možda i ne postoji a možda dobija i gubi kontakt stvarno ne znam voleo bih kad bi se umešao neko ko zna nešto o tome

j*bem li ga brate ne znam voleo bih da ti pomognem

Link to post
Share on other sites
hvala ti u svakom slucaju.... al ne mogu vjerovat da se ovako malo ljudi ukljucuje u ovaj topik

ni ja a taj problem se svakom može pojaviti i verovatno su ga već neki imali

Link to post
Share on other sites

ni ja a taj problem se svakom može pojaviti i verovatno su ga već neki imali

Mora biti jedna tanka zica koja dolazi na anlaser i to je pobuda anlasera. Ona hoce da korodira i pravi takav problem. Na starijim verzijama je na toj zici buksna ili okrugla buksna (ne znam kako se tacno zove) pa je skini i proveri da li cvrsto hvata za kontakt na anlaseru. Ujedno je i naprskaj sa WD-40 kad je vec skidas. Ona pokrece anlaser. Ako je tu sve u redu, otisao ti je automat na anlaseru.m To su moja iskustva vezana za taj problem.

Link to post
Share on other sites

Imao sam taj problem na E30 ali na benzincu.Ne znam kako je to kod tebe reseno ali meni je relej gubio kontakt i to ne oni na osigurackoj tabli vec u kutiji u kojoj je smesten i relej pumpe za gorivo.Probaj prvo da povadis sve releje,jedan po jedan,i vrati ih na svoje mesto ili nadji koji je za anlaser pa ga zameni.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

znaci pored svih ovih muka sto imam sa coupe-om, tj. sa pumpom goriva poceo je i compact da me za*ebava.... znaci ko ne zna, radi se o e36 kompaktu 318tds.... juce dodjoh na benzinsku, naravno izgasih auto, sipao naftu, sjeo u auto da upalim kad trttttt.... nista, anlaser ne reaguje, isto kao da je neko iscupao zice sa njega i struja uopste ne dolazi... prvo pomislih da nije kod na kljucu nesto poceo da zeza, al opet da je npr. to on bi svakako morao da zavergla pa se odma izgasi... i zovnuh Draska (BMW E36 POWER) te on dodje, te ga pogurasmo i on upali.... poslije toga smo otisli do jednog druga na kanal, da skinem onaj poklopac dolje ispod motora da pogledam da se nije otkacila zica na anlaser, ali nije, sve stoji na svoje mjesto... ja reko Drasku da pokusa da upali, kad ono upali bez problema.... znaci strasno cudna situacija.... i palio je i sinoc i sve je ok bilo do danas, i danas opet....

zna li ko o cemu se radi, da nije neki relej, dje se nalazi relej za anlaser???? treba da idem prekosutra za podgoricu a nemam s cime nego s njim, pa bi mi svaka pomoc dobrodosla....

proveri cetkice a obavezno da li je stegnut alnaser

Link to post
Share on other sites