Recommended Posts

Dakle kada predjem 11okm/h pocinje da trese volan vrhunac je na oko 125 dok vec na 140-150 se slabije oseca dok ispod 110 se uopste ne oceca ,Felne su nove gume su dobre (prebacio sam zadnje napred i isti problem ,posle ih zamenio drugim i opet isto) luft u letvi i sponama nema .Ovo mi je prvi auto sa zadnjom vucom da nije do nje problem ?

Link to post
Share on other sites

gume sam menjao i balansirao nije to :( ali provericu prvo silen blokove i taj lezaj kardana mada nemam nesto iskustva sa tim kardanima samo dok ne utvrdim sta mu je posle cu naci nekog majstora ako ne mogu sam da zamenim .Hvala na odgovorima napisacu sta je bilo ;) .Pozdrav

Link to post
Share on other sites

mozda nisam se dobro izrazio kada sam rekao proveri gume dali su dobro balansirane. meni se desilo pre par godina slican problem . pred zimu sam stavio nove gue i balansirao i sve je bilo ok. ali djavo neda mira. veliki sneg ocigledno da vulkanizer nije dobro zalepio tegice pa otpali pa poceo da trese preko 100km/h . otisao ponovo izbalansirao i problem je resen.

zato ti kazem proveri ponovo jer ti je to najbezbolnije

Link to post
Share on other sites

mozda nisam se dobro izrazio kada sam rekao proveri gume dali su dobro balansirane. meni se desilo pre par godina slican problem . pred zimu sam stavio nove gue i balansirao i sve je bilo ok. ali djavo neda mira. veliki sneg ocigledno da vulkanizer nije dobro zalepio tegice pa otpali pa poceo da trese preko 100km/h . otisao ponovo izbalansirao i problem je resen.

zato ti kazem proveri ponovo jer ti je to najbezbolnije

[/quot

Shvatio sam te sta mislis ,bio sam kod vulkanizera i promenio sve gume (koje su ionako vec bile za zamenu)i izbalansirao ali nije to problem.Svejedno hvala na odgovoru. Pozdrav

Link to post
Share on other sites

RESENO.

Mislim nije jos :) ali bice izgleda da ima mali luft u prednjem desnom tocku ili je silen ili neka spona ,jabucica ali vazno da smo utvrdili sta je ,hvala bogu da nije nista oko kardana .Hvala puno na pomoci napisacu sta je bilo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

RESENO.

Mislim nije jos :) ali bice izgleda da ima mali luft u prednjem desnom tocku ili je silen ili neka spona ,jabucica ali vazno da smo utvrdili sta je ,hvala bogu da nije nista oko kardana .Hvala puno na pomoci napisacu sta je bilo.

Bio kod majstora kaze desna jabucica ima luft mada i leva nije dobra i desni stabilizator valjda ima luft,e sad ove jabucice koliko vidim se ne moze zameniti nego se menja cela viljuska koja nije bas jeftina a cuo sam da je moguc remont iste .

Zanima me ko to radi u Nisu i okolini cuo sam za nekog nesu ne znam dali on remontuje ,ukratko zanima me kolike su cene , po meni remontovane jabucice su ponekad bolje od nekih aftermarket delova . Sta predlazete . Pozdrav

Link to post
Share on other sites

rekoh ti ja odmah da ti je neka kugla otisla...remont cele viljuske ti je nesto manje od 50e...znaci dobijas celu drugu viljusku sa obe kugle i silen blokom...

mozes da narucis kod tejovica iz kragujevca i da ti posalje brzom postom.evo ti telefon pa zovi sutra coveka,mislim da ti je to najbolja varijanta.063/616-345 i 034/37-11-03

Link to post
Share on other sites

rekoh ti ja odmah da ti je neka kugla otisla...remont cele viljuske ti je nesto manje od 50e...znaci dobijas celu drugu viljusku sa obe kugle i silen blokom...

mozes da narucis kod tejovica iz kragujevca i da ti posalje brzom postom.evo ti telefon pa zovi sutra coveka,mislim da ti je to najbolja varijanta.063/616-345 i 034/37-11-03

Pa da otisle obe kugle da bar moze normalno da se zameni jabucica ... Nego jel treba da ja njemu posaljem ove moje ili on ima remontovane druge pa ih samo zamenim ili kako ?

Link to post
Share on other sites

Idi u Komren kod Nese. Servis Radijus, ul. Rujnicka 20 i nesto. Procackaj po forumu ima negde njegov broj. On vec ima viljuske reparirane koje su odlicne, skine tvoje ubaci njegove. Ja mislim da je skoro mom kumu naplatio 120evra viljuske komplet sa silenima, a stabilizatori su 10-15e po komadu.

Link to post
Share on other sites

Idi u Komren kod Nese. Servis Radijus, ul. Rujnicka 20 i nesto. Procackaj po forumu ima negde njegov broj. On vec ima viljuske reparirane koje su odlicne, skine tvoje ubaci njegove. Ja mislim da je skoro mom kumu naplatio 120evra viljuske komplet sa silenima, a stabilizatori su 10-15e po komadu.

hvala videcu kod njega da uradim to cena je prihvatljiva .Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Zasto da menja cele viljuske,neka ode kod majstora da vidi sta je u problemu,mozda su samo sileni na viljuskama,sto je i inace boljka kod e46.70e su oba.

Link to post
Share on other sites

Idi u Komren kod Nese. Servis Radijus, ul. Rujnicka 20 i nesto. Procackaj po forumu ima negde njegov broj. On vec ima viljuske reparirane koje su odlicne, skine tvoje ubaci njegove. Ja mislim da je skoro mom kumu naplatio 120evra viljuske komplet sa silenima, a stabilizatori su 10-15e po komadu.

Ja sam skoro remontovao kod njega, i extra je, za svaku pohvalu, izaslo mi je 100evra obe viljuske. Sve preporuke

Link to post
Share on other sites

pa rece covek da je bio kod majstora i da su mu kugle otisle...ne pratis... :acute: :)

Cim taj majstor govori "Jabucice" umesto Kugle,taj bre nema pojma!!! :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites

Ma kupio sam u Bugarskoj komplet obe viljuske sa sve silenima za 100 leva (50e) sa nekog desnjaka na otpadu ,nemaju lufta a stabilizatore cu uzeti nove montiram za neki dan, a ove stare cu remontovati kad budem imao vremena pa neka stoje u rezervi izgleda da po ovim putevima cesto stradaju .Pozdrav i hvala na pomoci

Link to post
Share on other sites

Ako nisi još zamenio viljuške, kupi lemforder ili febi, pusti te reparirane, sa njima ćeš imati više štete nego koristi

Ne znam cuo sam i ranije da se jabucice (ili kugle svejedno ) mogu reparirati ali nisam hteo da se zajebavam sa time nego sam kupovao nove tad su kostale oko 1000din ali za ove u aluminijumskoj viljusci mislim da se isplati, ako on stavi novu kuglu on je samo ugradi a ne reparira .Mislim da se kaze reparacija samo zato sto koristi staru viljusku a na starijim autima viljuska se i ne menja (osim ako nije kriva ili ostecena )nego samo kugle i silen .Mada znam da moze i da se i stara kugla reparirati.

Link to post
Share on other sites

Ne znam cuo sam i ranije da se jabucice (ili kugle svejedno ) mogu reparirati ali nisam hteo da se zajebavam sa time nego sam kupovao nove tad su kostale oko 1000din ali za ove u aluminijumskoj viljusci mislim da se isplati, ako on stavi novu kuglu on je samo ugradi a ne reparira .Mislim da se kaze reparacija samo zato sto koristi staru viljusku a na starijim autima viljuska se i ne menja (osim ako nije kriva ili ostecena )nego samo kugle i silen .Mada znam da moze i da se i stara kugla reparirati.

Sve jedno je šta rade sa kuglom da li ubace novu ili ne znam šta, ali guma i sve ostalo oko nje nije isto što je fabrika propisala, imaćeš opet problem sa vibracijama na volanu, jer bmw ima VEOMA osetljiv trap, koji po mogućstvu iziskuje samo OEM delove što se tiče konkretno trapa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mogu da kazem da si u pravu. uzeo sam silene ko Nese u Nisu. Od tada je volan tvrd baca po neravninama, na kanalu nema lufta ali su sileni od takvog materijala da su kao kamen sto je jos gore nego da su premekani. Viljuske su ok. Tako da ako menjate silene obavezno oem

Link to post
Share on other sites