Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

U BMW e39 520i sipao sam Motul 8100 5/40 ulje. Može li mi neko reći dali je to adekvatan odabir ulja za taj motor? Do sada sam presao nekih 12000, ulje je dalje viskozno, nivo se nije smanjio... Nadalje, zanima me nakon koliko pređenih kilometara se preporučuje zamena takvog ulja?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

hahaha...a koju sam tek ja facu imao kada otvorim i vidim da preko noci za s50 preporucuju magnatec 10 40 ???

ja ih poslusao a posle se zalba pise po ledu i okrece ka suncu :lol:

nego...ne brini , kada se predje na letnje racunjanje vremena a automobili stariji za godinu , oni automatski racunaju da je auto stariji za 10 000 km , pa ce opet da izmisle nesto novo !

Link to post
Share on other sites

OK Hvala vam ...sada guram do 10000 hiljada pa zamjena...da li da mijenjam ulje(gradaciju)ili da nastavim sa ovom(5w-40)...pise da je presao 205000 km ,auto je 2003godiste

pa ako ti netrosi nemoj menjati gradaciju

Link to post
Share on other sites

Ovih dana treba da radim mali servis, pa mi je izbor ulja glavna preokupacija pošto mi je ovo prvi BMW i nemam pojma šta da uzmem. Čitajući forume, došao sam do utiska da treba uzeti BMW ulje ili Castrol i da je Castrol malo bolji. Za moj auto (318ci, M43 motor) se preporučuje EDGE 5w40, na satu imam oko 175000.

Da li je to dobar izbor? I ako jeste, gde kupujete Castrol a da ne sumnjate u poreklo tj. da je sigurno original? Pre neki dan sam ga video u Lav autu, čini mi se da je oko 1200 din/L ovaj EDGE. Vidim da je zvanični uvoznik Castrola za Srbiju Sec Lubes sa NBG, ali oni i nemaju site, ne znam da li imaju maloprodaju uopšte...

Link to post
Share on other sites

Jel moze u m50 10w40 polusintetika da se sipa? presao 175.000km tako pise :D

pa moze naravno,to i treba da sipas,nebitno kolko je presao ;)

Link to post
Share on other sites

ja u 3.0d sipam motul x-cess 8100 5w40 au 1.8i mobil 2100 10w40 i prezadovoljan sam sa oba ulja u oba motora,POtrosnje bez

Ja taj Motul X-cess 8100 5w40 koristim u tri automobila već i prezadovoljan sam.

Link to post
Share on other sites

Šta ja znam, nije mi ga trošio ni jedan auto, nema čudnih zvukova, zimi nema nekog opterećenja pri paljenju, nikakav defekt nisam imao, kod benzinca mi nije zapusivao ccv itd...

Link to post
Share on other sites

sto se mene tice, u dizlu gazim vec 14.000km x-cess i nije mrdnulo na meracu skoro nista,recimo 3mm,a hteo sam da ga menjam vec na 10.000km

a u benzincu,pre 3godine,majstor me nagovori na jednom menjanju ulja da sipam neki Total 10w40,kaze dobio bure,sve original bla bla.Cim smo nasuli od sutradan ujutru su krenuli da krekecu hidropodizaci na svakom paljenju.Vozio sam ga 3.000km,ispustio i vratio se na Mobil 2000 super formula i dan danas sipam mobil svako menjanje,necuju se hidropodizaci i nema potrosnje.

Link to post
Share on other sites