potrebna pomoc,-brava provrtela


Recommended Posts

drugari imam pitanje u vezi brave za paljenje auta. od danas je pocela da vrti i jedva nadjem polozaj gde kljuc moze da ode u kontakt i da upali auto. nesto se u njoj olabavilo, to je ocigledno. sta je resenje, jel moguce skinuti i servisirati to ili kako se to vec resava? u pitanju je 325tds 97 godiste.

dal mozda neko ima semu brave i sta se sve u njoj nalazi? smem li ja to da diram i odakle da pocnem ili9 da teram kod nekog bravara

Link to post
Share on other sites

za prvu ruku,moras da skines volan,pa plastiku oko letve volana da bi dosao do brave,a verovatno nije u pitanju sama brava,vec ulozak bravice,koji i nije toliko skup i veci je posao doci do njega,nego ga zameniti,ali ako se bas ne razumes,moj savet je da odes majstoru.

Link to post
Share on other sites

nadjem mu ja i upalim ga, ali danas me smorio ceo dan jel sam auto gasio 5-6 puta po gradu. videcu sutra onda da odem d ristica uyemunu da mi to pogleda. hvala drug na odgovoru, nadam se da je taj jezicak kao sto kazes

Link to post
Share on other sites

resen problem, kljuc je bio izlizan mnogo. uradio mi je drugi, a cip modul prebacio sa starog, sad kad gledam oba kljuca istovremeno, vidim koliko je stari kljuc otisao u aut. bravu je isto servisirao, sv e me to iyaslo 8000din. ako nekoga bas zanima mogu postaviti uporedne slike starog i novog kljuca da vidite koliko je moj stari kljuc otisao i pojeo se

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Problem je sto imam samo jedan kljuc? Rasklopio sam sve, skinuo volan, rucice brisaca i zmigavaca, i skinuo sam i kontakt prekidac ostao samo metalni dio i gledam onaj pipak sto ulazio u kontakt bravu, kad ubacim kljuc taj pipak izadje ali se ne okrece kad okrecem kljuc...

Link to post
Share on other sites

Ne znam kakva je mogucnost vadjenja brave kada ostane zakjucano tako, verovatno moze a to ce ti reci neko ko je vec radio to, najmanji problem je da kupis drugu i odmah narezes kljuc da imas

Sent from my (S' mobilni) LG

Link to post
Share on other sites

Ima resenje. Nadjes neku drugu bravu koja je izvadjena, dobro pogledas gde je onaj zub koji treba da se klikne da bi bravica izasla. Onda uzmes testericu za metal bez okvira da bi prisao lakse. Sledece je da seces okvir brave tacno na mestu gde je zub. Kad dodjes do njega, to je rez mozda 1cm, necim tankim stisnes zub i brava je napolju. To radis u slucaju da je nemoguce da uhvati, da ne mozes da je dovedes u poziciju za vadjenje

Link to post
Share on other sites