Alarm i vezivanje na oboreno svetlo


Recommended Posts

Mogu li alarm "enforcer" da povezem da salje impuls (koji budi parkirna svetla (poziciju)) na oborena svetla, ili pak svetla za maglu. Zanima me i kako. Na e34, on ima LCM. Trenutno je vezano za parkirna, promenio bih to. Ide li to nekako na LCM taj impuls ili na prekidac. Nije li to jako isuvise?

Link to post
Share on other sites

Preko LCM-a ide dugo kratko i magla jel tako? Ne bi trebalo da ima i releje, ili ima? Nikada se nisam udubljivao ali nema mi nesto logike. Mogu da idem "pesaka" da trazim, ali ako mozete jos koji detalj znacio bi mi... Ili da spremam vatrosprem :)

Link to post
Share on other sites

Da li hoces da ti samo blicne svetlo zajedno sa zmigavcima ili da ti svetli neko vreme (da bi ti osvetljavalo u mraku kad prilazis ili odlazis od kola)?

Link to post
Share on other sites

Natera me da skidam LKM kod mene :) Moze da se uradi, gledao sam mglenke kako da se upale. Ovo je vrlo prakticno jer ti osvetljava prostor ispred. Potrebno je napraviti mali tajmer (posto nije bitno precizno odredjeno vreme vrlo je prosto) i malo vezivanja. Ako te interesuje opisacu detaljno kako da utadis. pozz

Link to post
Share on other sites

Sam kondenzator ce se brzo isprazniti, a i kratko je vreme punjenja, i kratko ce drzati rele. Treba da se ubaci jedan tranzistor. Nacrtacu samo sad sam na poslu i ne mogu odmah. Mogu ti ja napraviti i plocicu za tajmer pa da je nekako posaljem.

Edited by vranjin
Link to post
Share on other sites

Ovako treba povezati.

http://www.mediafire.com/?vc96v5uvkdd9dzd

Tu sam tajmer stavio kao kvadrat ali cu napraviti stampanu plocu za njega i poslati ti (nadam se) sutra i tamo cu ti nacrtati koji je koji kontakt(1,2,3,4).

Znaci, ulaz tajmera vezujes na izlaz daljinskog prema zmigavcima ali treba staviti jednu diodu ako vec nema. Napajanje tajmera je na stalnom plusu i ne bi bilo lose da stavis tu jedan osigurac, 6A. Izlaz tajmera vodis na prekidac od maglebke, kontakt broj 1. U semi od auta e34 stoji da je na prekidacu maglenki kontakt br 1 ali to proveri. Kad redovno palis maglenku vidi da li tu dobijas plus. I to je to. Ako bude nekih nejasnoca pisi. pozz

Link to post
Share on other sites

Moracu da vidim sutra to, nisam stigao danas vec je pao mrak kada sam stigao kuci, meni je alarm vezan sada za poziciju, nije na zmigavcima...moguce i da je za prekidac vezan...mada kada blinknu on pali samo farove, tada ne svetli inst.tabla niti svetla na tablici. Znaci samo farovi, mozda da je sada na prekidacu palio bi i to. Mogu sutra da ispratim gde je...

Link to post
Share on other sites

Svejedno da li je na poziciji ili na zmigavcima. Ja to mehanicki posto kod mene pali zmigavce. Ako pali samo poziciju u farovima onda je verovatno vezan direktno na vodu za sijalice tj posle lkm. Znaci trebaju diode. Ne moras se dzabe muciti i pratiti zice.

Link to post
Share on other sites