Voda pogonsko gorivo


Recommended Posts

Dam upit na jednom forumu za posebni izvor napajanja,a oni neznaju zasta.Dao sam i osobine napajanja.

Srbi ce na to,to kosta pet nule u eurima,kaze mani ti kinu tamo se jede pirinac a u srbiji meso !!!

Tako da znam ko su,kad zavrsim sistem ovaj,za njih je HHO 10000 u eurima,ako vole brojke sa 5 cifara,sto da ne.

Ako im mnogo,oni neka idu gde ima za malo.

www.elitesecurity.com izvor :lol:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dam upit na jednom forumu za posebni izvor napajanja,a oni neznaju zasta.Dao sam i osobine napajanja.

Srbi ce na to,to kosta pet nule u eurima,kaze mani ti kinu tamo se jede pirinac a u srbiji meso !!!

Tako da znam ko su,kad zavrsim sistem ovaj,za njih je HHO 10000 u eurima,ako vole brojke sa 5 cifara,sto da ne.

Ako im mnogo,oni neka idu gde ima za malo.

www.elitesecurity.com izvor :lol:

Daj koja je to tema, sad sam gledao i ne mogu da nadjem. Na tom forumu sam od 2004. i dobro znam kakvi su likovi, bar oni stariji forumasi. Mozemo malo da se ukljucimo u temu. pozz

Link to post
Share on other sites

Ne ljudi taman posla de da ih stavim,nego ima tu jedno malo problemce,koje ne moze stati na put,jer je resivo,ali ima tu dosta da se radi,jer cela instalacija paljenja motora mora da se menja.

Mora da se steluje paljenje i da se koristi laserska dizna hidroksi gasa,mozda deluje malo smesno,ali je tako.

U procesu rada motora,imamo vreme podizanja i spustanja klipova u cilindru.

E sad benzin prosto zapali se iskrom svecice,a ali vodonik posto je mnogo zapaljiv moguce je da i do tri puta eksplodira u jednome ciklusu klipa,sto rezultira pucanju radilice.

Na taj nacin mora da izradim elektroniku sistema koja ce tacno proracunatu kolicinu vodonika da ubacuje u cilindre kada je za time potreba,da ne bi se desile povratne eksplozije.

Pitao sam imejlom jednoga rusa proizvodi 100% HHO u rusiji,on kaze uspeo je da napravi sistem za uspesno skladistenje HHO gasa na 5 sekundi,opet nije to problem.

Celije moram poruciti iz amerike,jeftinije su nego ja da ih pravim,a izrada celija ne bi mogao ja da uradim,jer to je heksavalenti vrlo otrovan hrom,ali su to oni uradili.

Pokazao sam im moj projekat,ali nisu nikada probali 100%.

Sto sam pitao oko 10 alternatora,pa imam jedan sistem u rukavu,za neke dizne za usmeravanje cestica vodonika i skoncetrisanje na jednom mestu unutar dizne koja se mora napraviti,a ujedno je svecica i dizna.

Cekam jos neke seme za iskoriscenje sistema 900%,moj uredjaj ima 300% iskoriscenje,ima vodene pare i ima i vodonika za potpuno sagorevanje.

ovo nije problem dok god se prva detonacija ne dogodi nekih 20 stepeni prije GMT-a i dok se zadnja zavrsava prije DMT-a.... visestruke detonacije su nesto sto odavno vec forsiraju svi proizvođaci :)

kod nekih vozila se gorivo ubrzigava i do tri puta za vrijeme jednog takta izgaranja....

prva inicijalna ekssplozija inesto prije GMT, druga nesto poslije GMT i treca najjaca nesto prije nego je koljeno radilice u horizontalnom polozaju odnosno klip na pola puta,tad se ostvaruje najveci NM na radilici....

Link to post
Share on other sites

sta multi jet ko fiat punto dizel to mislite,ne veliki je problem oko 100% jer ja ne pravim HHO generator nego reaktor,to je nesto drugacije,

2vajlau.jpg

malo prostije od ovoga samo 2-layer je sema mog uredjaja stim sto ima 3 ploce velicine 170x170mm

Link to post
Share on other sites

Stelovanje ECU-a je malo tesko,svugde se spominje GMT radilice,el moze neko da mi ukratko objasni tacke te pretpaljenja evo slikovno recimo da je ovakav sistem ubrizgavanja preseka cilindra 2ijjgiu.jpg

Link to post
Share on other sites

GMT je skroz gornja tacka klipa. Tu je koleno radilice u gornjem polozaju tj 0 stepeni (kruga). Kad se kaze recimo 20 stepeni ugao pretpaljenja tad svecica baca varnicu na 20 stepeni do punog kruga radilice tj GMT.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

ja sam pravio ranije celije sa 21 plocom od inoxsa 316l koje sam povezivao direktno na akumulator (normalno preko releja i prekidaca) sa dva bablera i nepovratnim ventilom kao od vakuma za servo za kocnice koji sam skinuo od korse a koja je bila rasturena kod mene i mogo sam da upalim gas na izlazu od creva na koju bih stavio malu diznu za brener bez povratnog paljenja kroz crevo tako da mogu da vam kazem da je sistem 100 posto siguran sto se tice povratnih paljenja jos ako napunite babler kako treba blizu vrha spavajte mirno nema straha.....

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

covek u zajecaru ugradjuje to u automobile nije bitno dizel,benzinac,na plin ugradjuje na sve cena neznam koja je,zli znam da smanjuje potrosnju za najmanje 30% ima ga na youtube mozete naci ceo zajecar vozi na hho generator..

Link to post
Share on other sites

Radim na pumpi u jagodini i nacuo sam u kancelariji akcize idu opet na gore kaze gazda plin ce biti izmedju 95 i 110 dinara,verovatno ce skociti i ostali derivati.javicu ako saznam nesto novo..

Link to post
Share on other sites

Radim na pumpi u jagodini i nacuo sam u kancelariji akcize idu opet na gore kaze gazda plin ce biti izmedju 95 i 110 dinara,verovatno ce skociti i ostali derivati.javicu ako saznam nesto novo..

Extra, dosta je vise bilo ove jeftinoce, najzad da se formira prava cena... Ovo nije normalno sta se radi, uzas i javasluk..

Link to post
Share on other sites

Spremajte se braco opet da jasemo konje...

Ako stvarno plin ode na 110din a hoce jer skocio,pdv na 20% na derivate pune budzet mamu im .....

Batice konji nam ne ginu ili bicikle na strju,ili electric auto nesto se mora izmisliti..

Kad smo vec kod toga ima li ovde naka tema o electricnom pogonu?

Link to post
Share on other sites

Juce sam natankirao rezervoar, stalo 53 l, a platio skoro 8500 rsd. Ovo je preslo sve mere, ali iskreno. Od kada je otvorena tema pratim je redovno, ali ko god je (citaj 3 coveka, sa kojima sam licno razgovarao) stavio HHO generator na BMW, imao je samo probleme. Mislio sam da ga ugradim jer prelazim za godinu dana oko 20000 km, ali video sam da za sada nema koristi.

Link to post
Share on other sites

Radim na pumpi u jagodini i nacuo sam u kancelariji akcize idu opet na gore kaze gazda plin ce biti izmedju 95 i 110 dinara,verovatno ce skociti i ostali derivati.javicu ako saznam nesto novo..

Odlično,neka ga prodaju sami sebi......

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...