HITNO PITANJE U VEZI BMW E30


Recommended Posts

Pri registraciji po novom zakonu mi traze ukupnu masu punog vozila koja ne pise u saobracajnoj,a nema u motornom prostoru ni one plocice na kojoj to pise,ocigledno se nije ugradjivalo,pa ako neko moze da mi kaze koja je ukupna masa punog vozila,ostavicu sve podatke vezano za automobil.Jako mi je hitno kako bi ga registrovao!

Hvala unapred!

BMW e30 320i M20B20 kupe,dvoje vrata,godiste 1985,88kw,1990ccm,sa ravnom prednjom maskom ispod branika(ne zakosenom)

koliko se secam masa praznog je ili 1050kg ili 1090kg,ne mogu sad da se setim.

Link to post
Share on other sites

To je masa praznog vozila a decku treba tezina punog . 320 is ima 1660kg ali je cetvrtak .

Mislim da E30,nema sanse da ima 1660kg...

Sasquatch mu je dao pravu informaciju za tezinu praznog vozila,e sad neznam zasta ce ti tezina punog vozila kad je to putnicko????

Juce sam bio u agenciji da mi racunaju registraciju za auto i za kombi.

Za auto mi trazila doticna gospo'jica (godiste,kubikazu,kilovate i pitala da li sam imao stete koje je osiguranje pokrilo u protekle 3godine)--92god 1796ccm 85kw= 20.752din

Za kombi (godiste,kubikazu,kilovate,nosivost i masu praznog vozila(to su novo uveli,sabira se nosivost i masa praznog vozila i onda imaju kategorije za placanje od-do))

A ako ti bas treba punog,mislim da se racuna 80kg po sedistu(znam da je tako bilo za kombinovane kombije npr. 8 sedista i 500kg nosivosti= 1140kg).

Sto kod tebe dodje 5x80=400kg + masa praznog vozila

Link to post
Share on other sites

Ja sam na pocetku godine registrovao 1990 320i Touring (karavan), to je sasija e30. Niko nije me nsita pitao za tezinu. A u saubracajnu pise G 1300, touring je skoro najtezi e30. Po spefifikaciji moj auto ima 1270 kg ali nesto ne mislim da oni racunaju da je jedna osoba 30kg kamoli 5?

BMW e30 320is ima 1200 kg coupe a 1190 kg 4 vrata

pozdrav

Link to post
Share on other sites

Sad sam gledao kod mene na kolima(e21),1440kg i 2640kg(verovatno dva kom jedan na drugom :) )

Prazan je tezak 980kg a max load 1440kg,400kg putnici a ostalih 60kg je verovatno pun rezeorvar i prtljag.

Link to post
Share on other sites

Evo ja danas bio u ageniciji,traze mi masu opterecenog vozila jer navodno i to sad ide u novu saobracajnu,a u staroj(mojoj) ima sa masa praznog vozila,kaze da pise na nekoj plocici koju ja nemam na kolima...al malo sam vrsljao po netu i nasao sam da je 320i iz 85 sa dvoja vrata prazan 1060kg ,a pun 1520kg, ili ti 460kg nosivosti sto je kad se podeli sa 5, 92kg po osobi. U svakom slucaju hvala svima :)

Link to post
Share on other sites

Netreba da menja agenciju vec bez maksimalne dozvoljene tezine upisane na tehnickom pregledu nece moci da reg

auto .

Ok,ajd sad ti meni reci,ako se to radi na tehnickom,zasto onda on mora da zna taj podatak????

Znaci momci na tehnickom izmere masu auta,prebroje sedista,pomnoze sa 80kg (ili kolika je vec norma),pogledaju gepek,dodaju kilazu i na to,i upisu u papire masu punog i praznog vozila...

Totalno je nenormalno i nelogicno da bilo ko od nas mora da zna za putnicko vozilo kolika mu je ukupna masa punog vozila,da bi mogao da registruje.

I ako je uopste to sve tacno i ako mora,cemu konkretno sluzi taj podatak u saobracajnoj.Da nece da ga zaustavi saobracajac zbog pretovara ako napakuje cetiri deblje ribe da provoza?

Link to post
Share on other sites

Odlicno.

Ajd pre nego sto se zakljuca,podeli sa nama kako si resio i da li je bilo neophodan podatak za registraciju masa punog vozila?

Link to post
Share on other sites

Nasao na internetu tacan podatak i javio im i oni zabelezili :) glupo ali istinito :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Sad sam gledao kod mene na kolima(e21),1440kg i 2640kg(verovatno dva kom jedan na drugom :) )

Prazan je tezak 980kg a max load 1440kg,400kg putnici a ostalih 60kg je verovatno pun rezeorvar i prtljag.

prvo je najveca dozvoljena masa vozila, i to je u principu stvar konstrukcije vozila, ne broj putnika puta neka prosjecna tezina putnika, a drugo je najveca dozvoljena tezina vozila sa kocenom prikolicom(sa nekocenom je to manje)

konkretno to prazan se misli sa punim rezervoarom i svim tecnostima(ulje, tecnost za sofersajbnu, antifriz i sl.), a preostalih 460 kg mozes da popunis kako hoces, putnicima ili prtljagom ili zajedno :-)

Link to post
Share on other sites

konkretno za dati E30 prazan 1080kg(1100kg sa 4 vrata) sve za manuelni mjenjac

max opterecen 1540kg(1560kg za 4 vrata)

nekocena prikolica max 500kg kocena max 1200kg

trebali bi da imas plocicu iznad desnog fara u motornom prostoru, ili u brosuri(mada je malo ko ima) :-)

Link to post
Share on other sites

Treba za registraciju i podatak stoji na poleđini saobraćajne. Ja sam morao da menjam saobraćajnu jer mi je bilo upisano 2090kg, a na pločici piše 2040kg max težina (utvrđeno na tehničkom pregledu pre neki dan), dakle greška pri prethodnoj registraciji (dal' tehničkog pregleda, dal' MUP-a, nevažno sad, ja sam platio novih 1200din).

Ako se podaci razlikuju postoji rizik da te neki nadrndani policajac isključi iz saobraćaja kao tehnički neispravno vozilo! E zemljo Srbijo...

Link to post
Share on other sites