KITCAR sa bmw motorom


Recommended Posts

Sve radim nikad ne gubim vreme,servisiram aparate za zavarivanje,ucim na strugu i glodalici u jednom servisu,pravim trovaljak hidraulicni,hho reaktor,kad zavrsim jedan deo posla prelazim na drugi,hho polako nemogu da postignem vec sam ulozio 100000dinara,ne moze se stigne

Link to post
Share on other sites

aj malo da se vratimo na temu Lotus 7 ,iscitao sam boga oca na forumu sto izbaci vlada v6 na temu atestiranja Locost-a kod nas ali su svi postovi bili iz 2006 i 2007 god. el zna neko neke promene zakona u toj oblasti od tad ili je i dalje skoro nemoguce atestirati tako pravljen auto ,ovi likovi gde sam citao se ubise pokusavajuci razne varijante i nista

Link to post
Share on other sites

Jagodinac postavi skice i seme sa te knjige u ovoj temi iskeniraj ili priblizno slikaj sa neki jaci fotoaparat,ili napisi bar kako se knjiga zove videcu po forumima mozda ima screen shootovi,da imaju svi podaci,meni je u interesu kao u prvim postovima da voze svi kitcarove kolko tolko i posle upgrejduju tipa bolja sedista i tako to.

Bolje je mnogo da ulazes u lepotu takog malisana nego na standardne auto krsotine kojima uvek nesto fali,drugo je VAGEN a drugo je sportak bez krova,zadovoljstvo je voziti. Ako imas nesto od carman Ghia postavi,to je lep primerak,pikec radeo polyester body kit ali nije sasiju,nema ko u srbiji,od tolkih majstora.

Dao sam ti broj telefona ako te interesuju detalji,ovde taman lepo pisao post i drugari sa resavske skole ponavljaju jedno te isto i to sa teme pikec-locost 7,ceo pikec-tuning znam napamet jer imam preko 100 tema tamo.

Ja sam na svaki auto forum koji postoji u srbiji registrovan i znam svuda gde sta ima,imate zanimljive stvari na Ford club serbia,i TCA Tuning Club Apatin,do detalja.

Link to post
Share on other sites

pa to sto ja imam su standardne seme onog Ron Champion lika i dorade malo sire varijante od onog Mc Sorley 7+4 i 7+442 i 7+442e ali mislim da ti to vec imas (svaki malo ozbiljniji graditelj verovatno ima to) ali moze drugima da koristi ko nema, hvala za broj nista jos uvek nisam odlucio ali ako krenem u projekat zovem te da se konsultujemo :dance3:

u bem ti imageshack ne moze pdf fajl da se kaci kako to da izbacim ovde saad

e evo ga link ,ovde ima sve sheme

http://www.sevenesque.com/plans/

Link to post
Share on other sites

drugar , kazes da bi pravio sasiju od cevki. ta sasija bi morala da se atestira. da bi atestirao takvu sasiju nije dovoljno dati 2500 e , tako neces dobiti atest. asto sam rekao 5-6 komaada? moras napraviti 5-6 komada koja ces bukvalno baciti jer da bi moga da ih pri da registrujes moras dobiti atest. da bi dobio atest moras debelo da platis + moras dati 5-6 auta da prodju krash test da bi dobio atest

ovo nije prazna prica , ovo je provereno . raspitaj se dobro prenego se upustis u tako nesto. bez 100k e nemoj ulaziti u posao jer ces samo potrositi i to sto imas

drugar je alfista , iamsvoju radionicu, ima kalupe za neki jako redak auto, sasiju je napravio od cevki, motor od forda. kada je skoro zavrsio upustio se u vode da atestira taj auto i naravno nije uspeo iz razloga koji sam gore napisao. svi su mu govoeili dobice atest bez problema, ali kada je pokrebuo proces nije uspeo nista da uradi. i sada mu taj auto stoji u garazi

nemislim nista lose ovim samo ti kazem dobro se raspitaj sta ti treba da se nebi razocarao kada zavrsis sve a nemozes registrovati auto

Link to post
Share on other sites

Imam dvojno drzavljanstvo onda cu u skoplje tamo moze sve cipsa radi u sup a imam ljude na masinskom fakultetu tako da :D,meni sve jedno,ako srbi traze toliko ja bre necu da im dam,ja cu za 100k eura da odem u Maranelo i kupim auto ko covek (Cavalio Rampante kosta tolko)

Link to post
Share on other sites

znam ali je tako. najbolje je da nadjes vec postojecu sasiju i radis sa njom sta hoces, tada ti niko nista nemoze. mozes registrovati, prodati dalje.

postoje firme koje prodaju i samo sasije po narudzbini iz njihovog kataloga koje su atestirane i sa tm takodje mozes raditi sta hoces. u sustini nisu mnogi skupe ali neznam cene jer sam zaboravio. kad se vidim sa ovim drugarom pitacuga i javiti ti na pm

Link to post
Share on other sites

to se radi,dacu ti broj coveka,premeris bubinu ili neku drugu sasiju,i na osnovu toga uradis cevastu,kad zavrsis odes na atest,prodje atest ti posle mozes da menjas karoseriju kao kad imas obican auto pa ga budzis a u papirima je fabrika,ali moras na neki auto da premeris,pod to podrazumeva se covek sa masinskog fakulteta,mnogo je tako auta pravljeno nemozes ti sad po nacrtima da napravis kako tamo stoji nemoze dobijes homologaciju,ako ste me razumeli kako ide ali moras da imas patos auta od fabrickog auta kad dobijes papire i ukucan broj sasije ti ga skines

TAUNUS

Link to post
Share on other sites

budzenje? uskoro ce morati atest za sve promene na vozilu> spustanje auta, razni sojleri, jaci motori, razne budzevine za sve ce zahtevati kao u evropi atest. e sad sto je u drzavi u interesu da uzme samo novac za to to je nesto drugo. boli njih k.... za promene bitno je da se puni drzavna taksa

Link to post
Share on other sites

Pitao sam neke likove rade u Hanover nemoguce da za lotus 7 TUV kosta 2700e,a u srbiju 100k eura,cuo sam negde da mosta na adi kostao 500 miliona a neki most koji povezuje dve drzave u evropi,neznam tacno sta kostao 450 miliona,u srbiju se rade poslovi samo sto mora,sto ne mora sa strane

Link to post
Share on other sites

nisi me razumeo nisam rekao da jedan auto ce te kostati 100k eura.

rekao si da hoces da stvoris biznis od togsto znaci da ih prodajes, znaci moras uci u neku serijsku proizvodnju. e da bi krenuo kroz neko vreme da ih stancujes i prodajes da covek samo registruje , naprimer taj lotus za sve dozvole, ateste, zajebancije, veze trebaci ti sigurno 100k e minimum ijos toliko zivaca da zavrsis taj papiroloski deo.

da napravis jedan auto za sebe na nekoj postojecoj sasiji naravno da ce te izaci mnogo mnogo manje

Link to post
Share on other sites

Ja da pravim fabriku,trebao bi BAILEIGHT komplet masine da imam,ateste u svim poljima zavarivanja,i potvrde o snimljenim varovima sasije svake,elesticnost sasije,i odnos mase/snage,pa na DYNO test valjci,taman posla.

Mala serija oko 10 komada za mene ceo da sklopim,ja izvarene sasije saljem dalje ja to ne sklapam.

Nego se mi vratimo na HOMEMADE lepo ste vi to zamislili ali nemoze to tako.

Link to post
Share on other sites

vn127o.jpg28k391x.jpg33tnrj4.jpg

diferencijal E30 gde mogu da nadjem komplet sa nosacima da ne kupujem novo moze i staro ali da nije trulo da ima karadansku osovinu i poluosovine sa glavcinama za E30

Link to post
Share on other sites

Al ga zakomplikovaste...

Može da se uradi atest za cevasti ram koliko se sećam (čitao sam dosta ranije o kit automobilima), oslanjanje ne sme biti home made, što po njihovoj logici znači da je bolje staviti ogibljenje od Yuga ili Stojadina nego sam da napraviš (teška glupost). I taj atest ne bi trebao da bude toliko skup.

Verujem da je isto za upravljački sistem mada nisam siguran, jedan od uslova je da se volan sam vraća u normalan položaj kad ga pustiš u toku vožnje...

Najjeftinije ti je da praviš Lotus Super Seven repliku, bar što se rama tiče, najbolje bi bilo da nađeš motor i prenos, da sve bude od jednog auta da ne bi krpio za džabe, dakle motor i menjač napred, kardan i diff pozadi. Sve to možda na prvi pogled izgleda jednostavno ali treba mnogo, ali zaista mnogo vremena da se to sve sprovede u delo.

Ako želiš da ti pošaljem knjige sa tehničkim crtežima rama, pošalji mi e-mail adresu u inbox.

I da, možda je hm, malo glupa ideja, ali probaj prvo da napraviš karting sa cevastim ramom, da vidiš kako sve to ide, ako ne bude vukao u stranu, baci se na pravljenje kit car-a :D

Srećno :)

Link to post
Share on other sites