Recommended Posts

Da vam predstavim mog ljubimca.Dakle E30 320i,1984.god.Auto je od dugogodišnjeg vlasnika uzeo neki majmun i unakazio ga za pola godine.Čovek koji je limar uzo ga kao za sina sredio i onda skontao da je ovo neisplativ auto za studenta.E tu na scenu stupam ja.Kolko para tolko i muzike,nisam imao za bolji pa ću danak platiti "na ćupriji".

Došo ja kod čoveka i gledam farban auto,ne baš najbolje,enterijer onako,gume napred nove pozadi lošije.Ajd reko upali ga.Kad je zarežao naježio sam se,gotovo i da nije točkove imao ja bih ga kupio.

I tako poteram ga ja malo uzbrdo i poče on secka,naravno skala za temperaturu nema pojma o čemu se radi,stanem,kad ono noćna mora-bije voda iz posude ko mlaznjak.I eto iako on pali sad i lepo radi,u vodi ima pomalo emulzije od ulja,bojim se da je dihtung negde probio i glava iskrivljena.Visko koji je kriv za ovo sam privremeno blokirao pa ću ga zameniti kad ustanovim dal je potrebno raditi glavu.

Evo slika

bmw1he.jpg

bmw3j.jpg

bmw4k.jpg

bmw5cu.jpg

bmw2nw.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Će da bude ko nov :D

hpim1570a.jpg

hpim1574c.jpg

Ovih dana kreće akcija koja će da obuhvati:

-Skidanje glave i nošenje na obradu,zamena dihtunga glave,zupčasti,španer,termostat,ruka,kapa,kablovi,svećice,ulje,filter ulja i filter vazduha,u suštini sve što i treba promeniti kad se kupi polovan i vremešan auto,osim ovog oko glave to je već druga priča.

Link to post
Share on other sites

ma to nije neko ualaganje sobzirom kolko ces da ga vozis posle bez kvarova :lol: a kad vec skidas glavu zameni i gumice ventila za svaki slucaj posto se ne skida glava svaki dan. Pozdrav i srecno sa radovima

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nadam se da će znati da ceni sve šro činim i čega se odričem zbog njega :wink2:

Danas sam se malo igrao,nastavljamo sutra

m201q.jpg

m202.jpg

m203.jpg

Ono što sam primetio a da mi se ne dopada je ulje u usisu kod prvog cilindra (prvi od požarnog zida).

Link to post
Share on other sites

Skinuta glavurda

Njegovo veličanstvo m20

m204m.jpg

Glava

m205.jpg

Glavni majstor,ja sam samo dodavao alat

m206.jpg

Glava sutra ide na obradu,nisam primetio nikakvo vidljivo oštećenje na njoj,hidrotest će reći svoje.

Link to post
Share on other sites

Nije tako strašno,neću da menjam karike jer planiram da ga u neko dogledno vreme razbušim,hteo sam sve sad da odradim,ali imam ograničavajući "vremenski" faktor.Sve svećice su bele,samo je prva bila braon,a na tom cilindru je bilo ulja na usisnom ventilu.

Link to post
Share on other sites

slika sa glavnim majstorom je pobedila, svaka cast! ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.