Recommended Posts

Kako su se pokazale kockice u odnosu na druge automobile na stazi , koji je auto napravio naj brzi krug na TD ?

moja kocka nije uopste merodavna :) ne moze ni jednu krivinu normalno da prodje... a za najbrzi krug tesko da dobijes odgovor jer se vreme ne meri...

Link to post
Share on other sites

Kako su se pokazale kockice u odnosu na druge automobile na stazi , koji je auto napravio naj brzi krug na TD ?

Pa pravo da ti kazem samo sam smetao ozbiljnijim vozacima i ozbiljnijim masinama...

Na pravcu 5+

Kroz krivine nisam nesto bio odusevljen...

Bas se vidi da autu nedostaju gewinde!

Stampani slickovi su malo popravljali prosek ali nista bez ozbiljnijeg vesanja!

Link to post
Share on other sites

Iz mog iskustva, kad probas serijski auto na stazi, samo se smoris kolko je to daleko od onog sto si zamisljao.. Treba bas ozbiljan auto da bi to imalo smisla..

Druga stvar, ako se vreme ne meri, a svaki pokusaj drifta ili neke slicne zajebancije sankcionisan od strane Mirka Alvirovica, koja je poenta?

Link to post
Share on other sites

Iz mog iskustva, kad probas serijski auto na stazi, samo se smoris kolko je to daleko od onog sto si zamisljao.. Treba bas ozbiljan auto da bi to imalo smisla..

Sve zavisi od očekivanja. Ako si otišao tamo da se trkaš, onda si u pravu. Ali meni to recimo nije bio cilj...

Vozio sam serijski auto (doduše nešto tvrđe i niže M vešanje tj. amortizeri i šire gume), i doživljaj je totalno različit od dnevne gradske i vožnje po putu i smatram da je iskustvo vredelo. Bez obzira na serijski auto, adrenalina je bilo na pretek, šestak je svojski režao na 4000-6500 obrtaja i doživljaj je meni bio jedinstven. Uz to sam imao priliku da osetim gde su zaista granice upravljivosti i bezbedne vožnje sa ovim autom, što mi može značiti jer umem ponekad i oštrije da vozim po putu.

Nisam išao tamo da se trkam ni sa kim, znao sam od početka da će biti mnogo bolje pripremljenih vozila i boljih vozača od mene. A da sam vozio kao baba, nisam, što se vidi i po tome da sam zapalio prednje paknove (već su promenjeni boljim, kao i stavljena ATE racing blue kočiona tečnost i novi diskovi) a gume su u svakoj oštrijoj krivini škripale (iako su odlične, nove, Goodyear F1 Asymmetric 2). I ne, nisu se potrošile za ukupno voženih 10-tak krugova, barem ne nešto da bih primetio.

Sve u svemu, vredelo je, barem meni. Kada ću ponovo, videću. 2-3x godišnje mislim da će mi biti dovoljno.

Link to post
Share on other sites