Uradi sam onboard computer :-)


Recommended Posts

Potrebno jedan prekidac, jedan led panel, jedan sat na baterijemalo znanja iz elektonike, metar kabla, i mnogo strpljenja

2012-04-01153138.jpg

Check taster sam iskoristio za osvetljenje sata u koji sam ugradio dve diode koje se pale pritiskom na doticno dugme, evo kako izgleda u mrklom mraku, inace slikao sam mobilnim pa svetlo izgleda mnogo slabije nego u stvarnosti

2012-04-02201119.jpg

Prekidac koji sam ugradio ispod check tastera sluzi da se upali samo led panel kad prilikom voznje treba svetlo, inace panel se pali i kad se otvore vrata, a ugradio sam i elektroniku koja odlaze gasenje sijalica za osvetljenje enterijera za 20 sekundi. evo kako izgleda svetlo u kabini slikano od spolja i iznutra, nazalost opet mobilnim.

2012-04-02201019.jpg

2012-04-02201048.jpg

A evo i kako sam napravio dzep za dokumenta :D

2012-04-01153230.jpg

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

sve je to lepo,al dzaba kad ti truo šiber... :lol: :P

Pa zato su tu drugari da nabave zdrav siber :lol: , danas sam ga otvarao, bio suncan dan i vozio se kroz planinske predele, milina :e30:

pozzzz

Link to post
Share on other sites

Sto nisi ubacio neki malo bolji,el te interesuje dodirni prekidac samo kao touch panel,ima i fore da palis motor automobila laserom ako te zanima,koristi se laser kod kineza onaj obican,i kad uperis laser u senzor gde treba on posalje informaciju elektronici koja aktivira rele za startovanje motora,a moze da se programira i vremenski tajmer u zavisno od lasra,da recimo 3sec drzanja lasera das kontakt napon,a drugih 5sec vrsis startovanje motora,a vreme u drzanju lasera je upravo kljuc za pokretanje rada,kao sto kljuc ima odredzeni broj delova tako i laser ima odredjeni snop svetla u nm (nanometer),i vreme za okidanje.

Link to post
Share on other sites

Sto nisi ubacio neki malo bolji,el te interesuje dodirni prekidac samo kao touch panel,ima i fore da palis motor automobila laserom ako te zanima,koristi se laser kod kineza onaj obican,i kad uperis laser u senzor gde treba on posalje informaciju elektronici koja aktivira rele za startovanje motora,a moze da se programira i vremenski tajmer u zavisno od lasra,da recimo 3sec drzanja lasera das kontakt napon,a drugih 5sec vrsis startovanje motora,a vreme u drzanju lasera je upravo kljuc za pokretanje rada,kao sto kljuc ima odredzeni broj delova tako i laser ima odredjeni snop svetla u nm (nanometer),i vreme za okidanje.

Petre nisam bas razumeo pocetak poruke, sta sam mogao bolje ubaciti, panel, ili prekidac, imas li sliku toga o cemu pises,a daljinsko paljenje me interesovalo ali na daljinski sa radio talasima, ovo sa laserom dovoljno da deca vide jednom i najebo sam

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
kmgit.gif senzor dodira i ujedno prekidac kola,imas sto se tice lasera kodiran zrak,a koristi se kineski laser,prepravi se laser i ugradi kodirana frekfrencija zraka na odredjenu talasnu duzinu lasera i prijemnika Tx/Rx slicno kao kljuc sa plivajucim kodom
Link to post
Share on other sites

Nije puno koplikovana sema , a i ne bi trebalo da su skupi delovi, neznam ovi tranzistori Q1 i Q4 kolkio kostaju, i ovaj touch plato?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites